Bilgiustan.com Web Sitemize Hoşgeldiniz, 03 Temmuz 2020

Acemi Sürücüler İçin Park Etmenin Püf Noktaları

Acemi Sürücüler İçin Park Etmenin Püf Noktaları

Acemi Sürücüler İçin Park Etmenin Püf Noktaları

Acemi Sürücüler İçin Park Etmenin Püf Noktaları Nelerdir, Paralel Araç Park Etmek, Dikey Park Etme Yöntemleri.

Boşuna Dememişler Şoförün Ustalığı Park Ettiği Arabasından Belli Olur. En Daracık Alanlara Bile Arabasını Kolayca Park Etmek İsteyen Acemi Sürücüler İçin Park Etmenin Püf Noktaları Tam Size Göre.

İşte Acemi Sürücülerin Araç Park Ederken Dikkat Etmesi Gereken O Püf Noktalar
Öncelikle Aracın Park Edileceği Alan İyi Ölçülüp, Biçilmeli. Öndeki Araç İle Aranızda 120 Santim Mesafe Kalıyorsa, Aracın O Alana Sığacağı Anlamına Gelir. Kapılar Arasında Ortalama 45 Santim Kadar Mesafe Bırakılmalı Aracının Arka Tamponu, Aracın Park Etme Sırasında Arkanızda Duran Aracın Ön Tamponuyla Aynı Sırada Olacak Şekilde, Park Edeceğin Yerin Tam Yanında Durulmalıdır. Zaman İçinde Yapılan Pratikler İle Acemi Sürücüler İçin Park Etmenin Püf Noktaları Sürücüler Tarafından Öğrenilir. Özellikle İstanbul Gibi Metropolit Ve Kalabalık Şehirlerde Acemi Sürücüler İçin Park Etmenin Önemi Çok Daha Fazlalaşmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Acemi Sürücüler İçin Kaldırıma Park Etme
Acemi Sürücüler İçin Kaldırıma Park Etmenin Püf Noktaları Arasında Yer Alan En Önemli Olan Hususlardan Biride Aracı Park Etmek İstediğiniz Yerin Genişliğinin, Aracınızın Ölçülerine Uygunluğunu Göz Kararıyla Da Olsa Kestirebilmektir. Bu Olası Kazaları Önler .Örneğin Park Etme Esnasında Daralttığınız Hareket Alanı Sizin Önünüzdeki Veya Arkanızdaki Aracın Sürücüsünün Park Alanından Çıkmaya Çalışırken Aracınıza Çarpmasına Neden Olabilir.

Acemi Sürücüler İçin Paralel Park Etmenin İncelikleri
Acemi Sürücüler İçin Kaldırıma Park Etmenin Püf Noktaları Arasında Yer Alan En Önemli Noktalarından Biri Olan Aracınızı Park Edilecek Boş Alanı Geçerek Önde Duran Aracın Yanında Paralel Bir Şekilde Durmasıdır. Acemi Sürücüler İçin Buradaki En Önemli Püf Noktası Yanınızdaki Araca Mesafesinin Yaklaşık Yarım Metre Olmasına Dikkat Etmesidir.

Bu Boşluk Ne Kadar Uygun Mesafede Olursa Aracınızı Park Ederken Ya Da Sonrasında İstediğiniz Manevraları Çok Daha Kolaylıkla Yapabilirsiniz. Bu Mesafeyi Ayarlarken Öncelikle Araçtaki Tüm Aynalara Bakarak Akan Trafiği Kontrol Etmelisiniz. Park Edeceğiniz Alanda Yanınızda Duran Aracın Bitiş Noktası İle Sizin Aracınızla Aynı Hizadaysa Tüm Aynalarını Tekrar Kontrol Ettikten Sonra Aracınızla Geri Gitmeye Başlayarak Direksiyonu Uygun Bir Hızla Tam Olarak Sağa Kırmalısınız.Şimdi Geldik Park Ederken Direksiyonu Neden Çok Hızlı Çevirmemeliyiz? Konusuna

Acemi Sürücüler Park Anında Direksiyonu Çevirirken Dikkat
Acemi Sürücüler İçin Park Etmenin Püf Noktaları Arasında Yer Alan Ve Unutulamaması Gereken Bir Diğer Hususta Aracınız Hareket Etmeye Başladığınızda Direksiyonu Çevirmek Ve Direksiyonu Çevirme Hızı Ve Oranına Dikkat Etmek. Bunun Tam Aksi Bir Durumda Aracınız Hareketsiz İken Araç Direksiyonu Çevirmeniz Arabanın Ön Takımına Ve Lastiklere Zarar Vermesine Neden Olabilir. Bu Nedenle Aracınızı Hareket Etmeye Başladıktan Sonra Direksiyonu Çevirmeli Direksiyonu Çevirme Hızı Ve Oranını Çok İyi Ayarlamalısınız.

Araç Geri Geri Park Etme Resim Galerisi

Çünkü Direksiyonu Hızla Çevirmeniz Aracın Geri Çıkmasında Sorun Olacak Kadar Dik Giriş Yapmanıza Neden Olabilir. Direksiyonu Çok Yavaş Çevirmeniz İse Bu Kez De Arabanın Burnu Dışarıda Kalmasına Neden Olabilir. Bu Durumda Yapılacak En Mantıklı Şey Aracınızın Ön Kapısı Sağ Tarafında Bulunan Aracınızın Tamponu İle Aynı Hizaya Getirmek Ve Direksiyonu Toplayarak Geri Geri Düz Devam Etmek. Aracınızın Ön Tamponu Sağdaki Aracın Arka Tamponundan Uzaklaştırarak Direksiyonu Sol Tarafa Doğru Çevirin. Aracınız Kaldırıma Paralel Olduğundan Emin Olduktan Sonra Tekrar Direksiyonu Toplayın Ve Düz Olarak Devam Edin. Ön Ve Arkada Yeterli Boşluk Olduğuna Emin İleri-Geri Manevralar Yapmanız Gerekebilir.

Elektrikli Araba Modelleri Yazımızı Okumak İçin Tıklayın.

Acemi Sürücüler İçin Dikey Park Etme Tekniği
Aracınızı Dikey Bir Şekilde Park Etmek İsteyen Acemi Sürücüler İçin Park Etmenin Püf Noktaları İse Şunlardır. Araç Genişliğinin Aracı Park Edeceğiniz Alana Uygun Olup Olmadığını İyice Gözlemleyiniz. Dik Bir Açıdan Gelmiyorsanız İki Aracın Arasına Girerken Geniş Açıyla Girmeyi Tercih Ediniz. Bu Sayede Aracınızın Yanında Bulunan Araçlara Sürtmek Gibi Bir Tehlike Ortadan Kalkar Ve Direksiyonu Çok Daha Kolay Bir Şekilde Toparlarsınız. Park Etme Sırasında Aracınızın Her İki Yanında Bulunan Araçlara Yakın Mesafede Durmanız Kapıların Açılması Zorlaştırdığı Gibi Hatta İnip-Binerken Çarpan Kapıların Diğer Araçlara Zarar Vermesine Neden Olabilir.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın