Bilgiustan.com Web Sitemize Hoşgeldiniz, 11 Temmuz 2020

Adolf Erik Baron Nordenskjöld Kimdir?

Adolf Erik Baron Nordenskjöld Kimdir?

Adolf Erik Baron Nordenskjöld Kimdir?

Baron Nordenskjöld 18 Kasım 1832 Yılında Fillandiya’nın Başkenti Helsinki’de Dünyaya Gelmiştir. Adolf Erik Baron Nordenskjöld 12 Ağustos 1901 Yılında İsveç Dalbjö’de Hayata Gözlerini Yumdu. Nordenskjöld Denizci Ve Kutup Kaşifidir.

Adolf Erik Baron Nordenskjöld Kimdir?Kuzey Buz Denizinin Yılın Büyük Bölümünde Buzla Örtülü Olması Avrupalı Denizcinin Pasifik Okyanusu Ve Amerika Kıtasına Ulaşmak İçin Yeni Bir Deniz Yolu Aramalarına Neden Olmuştur. İsveçli Denizci Nordenskjöld İlk Kez Bu Kuzey Doğu Yolundan Geçmiştir. 1878 Yılında Göteborg Kentinden Yola Çıkan Denizci Kuzey Burnunu Dolaşarak Sibirya Kıyılarına Ulaşmıştı. Ancak Gemisi Burada Buzullara Saplandı. Uzunca Bir Süre Burada Kalan Denizci 1879 Yılının İlk Bahar Aylarında Yeniden Doğuya Doğru Harekete Geçti.

İsveçli Denizci Ve Kutup Kaşifi Sibirya Kıyılarını İzleyerek Bering Boğazından Geçti, Japonya’ya Uğradıktan Sonra Süveyş Kanalından Yeniden Avrupa Kıtasına Döndü. Bu Yolculuğu Dolayısıyla İsveç Kralı Tarafından Baron Unvanı Verildi. Nordenskjöld Daha Sonraki Zamanlarda Coğrafya İle İlgili Birçok Çalışma Yaptı. Seyahat Notları Vega’nın Yolculuğu İsmiyle Yayınlanmıştır.

Etiketler:


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın