Bilgiustan.com Web Sitemize Hoşgeldiniz, 09 Temmuz 2020

Akbabalar Hakkında Kısa Bilgiler

Akbabalar Hakkında Kısa Bilgiler

Akbabalar Hakkında Kısa Bilgiler Akbaba Kuşu

Akbabalar Dağlık Yerlerde Yaşayıp, Leşle Beslenen Kuşlardır. Akbaba Çok Yükseklerden Uçup Keskin Gözleriyle Çok Uzakları Görebilmektedir. Akbaba İri Ve Yırtıcı Bir Kuş Türüdür. Akbabaların Birçok Türleri Bulunmaktadır.

Akbabalar Hakkında Kısa Bilgiler

Akbaba Okyanusya Dışında Tüm Kıtalarda Yaygın Olarak Görülmektedir. Bu Kuşların En Belirgin Özellikleri Kel Kafalarıdır. Leş Yiyen Akbabaların Boyları Ortalama 1 Metre, Ağırlıkları İse 5 Kilogramdır. Kanat Açıklıkları 2.5 Metre Olan Akbabalar Ortalama 40 Yıl Yaşamaktadır.
Avrupa, Afrika Ve Asya Kıtasında Yaşayan Türleri Şahin Ve Kartal Gibi Yırtıcı Kuşlara Benzer Ve Avlarını Çok Yükseklerden Keskin Gözleriyle Bulurlar. Yeni Dünyanın Akbaba Türleri İse Görüntü Olarak Leyleklere Benzeyip Avlarını Koklayarak Bulurlar. Koklayarak Avını Bulma Özelliği Diğer Yırtıcı Kuşlarda Pek Görünmemektedir.

Avını Gördüğünde Gökyüzünde Daireler Çizerek Dönmeye Başlamasının Nedeni Diğer Akbabalara Gönderdiği Çağrıdır. Bu Kuş Türleri Leşle Beslenir Ve Çok Mecbur Kalmadıkça Canlı Bir Hayvana Saldırmazlar. Buldukları Leşleri Taşımayıp Buldukları Yerde Yemeye Çalışırlar. Yavrularını Yedikleri Yiyecekleri Kusarak Beslerler.

Etiketler:


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Benim için ilgnç bir yazı :9

Bir Cevap Yazın