Bilgiustan.com Web Sitemize Hoşgeldiniz, 26 Mayıs 2020

Al Capone Kimdir? Alphonse Capone

Al Capone Kimdir? Alphonse Capone

Al Capone Kimdir? Amerikalı Gangster Alphonse Capone

Amerikalı Gangster Alphonse Capone (Al Capone) 1895 Yılında İtalya’nın Napoli Şehrinde Dünyaya Geldi. Ünlü Gangster 1947 Yılında Amerika Birleşik Devletlerinin Miami Eyaletinde Hayatını Kaybetti.

Al Capone Kimdir? Amerikalı Gangster Alphonse CaponeAmerika Birleşik Devletlerinde 1919 Yılında Alkollü İçkilerin Satışının Yasaklanması Üzerine Kaçakçılık Sektörüne Gün Doğdu. Alkol Kaçakçıları Viski, Cin Gibi İçkileri Çok Yüksek Ücretlerle Satmaya Başladı. Al Capone Bu Kaçakçılar Takımının Krallarından Biridir. Büyük Bir Çete Kurarak İşe Başlayan Ünlü Gangster Kiralık Katilleri Vasıtasıyla Rakip Kaçak Alkol Çetelerinin Adamlarını Öldürüyordu. 1932 Yılına Gelindiğinde Ünlü Gangster Çok Sayıda Cinayetten Dolayı Tutuklandı Ve 1939 Yılında İse Serbest Bırakıldı.

Amerika Birleşik Devletleri Alkol Yasağını 1933 Yılında Kaldırarak Kaçak Alkol Çetelerinin Sonunu Getirdi. Ünlü Gangster 1939 Yılında Hapisten Çıktıktan Sonra Miami’de Malikanesine Çekilmiştir. Efsanevi Gangster’in Hayatı Birçok Film Ve Romana Konu Olmuştur. Efsanevi Gangster 1929 Yılındaki Büyük Buhran Ve Alkol Yasağından Faydalanarak Gücüne Güç Katmıştır. Büyük Buhran Yıllarında Neredeyse Ülkenin Sahibi Olarak Ün Salmıştır. Devlet İçerisinde Kadrolaşmış, Bir Çok Vali Ve Belediye Başkanı İle Yakın Dostluklar Kurmuştu.

Çocukluk Yıllarında Tanrı’ya Dua Ederek Bir Bisiklet İsteyen Al Capone Günün Birinde Tanrının Çalışma Tarzının Bu Olmadığını Anladığını Ve Ertesi Gün Kendine Bir Bisiklet Çaldığını Anlatıyor. Ünlü Gangster Her Akşam Yatmadan Önce İşlediği Günahların Af Olması İçin Tanrıya Dua Eder. Çocukluk Yıllarında Bir Çok Çeteye Katılan Alphonse Capone Hapishane Günleri Sonrası Bunalıma Sürüklenmiş, Frengi Hastalığına Yakalanmış, Psikolojik Sorunlarla Boğuşmuş, Akli Dengesini Kısmen Kaybetmiş Felç Geçirdikten 4 Gün Sonra Florida’daki Evinde Hayatını Kaybetmiştir. Ünlü Gangsterin Cesedi Yakılıp Mount Carmel Mezarlığına Gömülmüştür.

Etiketler:


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın