Bilgiustan.com Web Sitemize Hoşgeldiniz, 02 Temmuz 2020

Albatros Hakkında Kısa Bilgi

Albatros Hakkında Kısa Bilgi

Albatros Kuşu Hakkında Kısa Bilgi

Albatros Kuşu Hakkında Bilgiler, Albatrosların En Belirgin Özellikleri, Boyu, Ağırlığı, Kanat Açıklığı, Ömrü, Avlanması Hakkına Bilgi İçin Okumaya Devama Ediniz.

Albatros Kuşu Fırtına Kuşgillerden 1 Metre Uzunluğunda, Atlantik Okyanusunda Yaşayan İri Bir Kuş Türüdür. Bu Kuş Türünün Ayakları Perdeli, Gagasının Üst Çenesi Kanca Şeklindedir. Bu Kuş Türünün Kanat Açıklığı 350 Santimetre, Boyu 100 Santimetre, Ağırlıkları İse 9 Kilogramdır.

Albatrosların En Belirgin Özellikleri Uçma Uzmanı Ve Uzun Ömürlü Olmalarıdır. Bu Kuş Türünün Çok Geniş Kanatları Ve İnanılmaz Aerodinamik Becerileri Çok Uzun Mesafeleri Uçmasını Sağlar.

Albatros Hakkında Kısa Bilgi

Albatros Kuşunun Birçok Türü 60 Yaşına Kadar Yaşamaktadır, Hatta 80 Yaşına Kadar Yaşanan Türleri Görülmüştür. Tam Bir Deniz Kuşu Olan Albatroslar Denizin Üstünde Yaşar, Denizden Beslenir, Hatta Tuzlu Su Bile İçebilirler.

Bu Kuşlar İnsanlara Çok Yakın Bölgelerde Yaşamazlar, Daha Çok Okyanus Adalarında Koloniler Halinde Yaşamaktadırlar. Aile Bağları Güçlü, Eşler Olarak Uzun Yıllar Bir Arada Yaşayan Kuşlardır. Eşler Her Seferinde Yuvasına Sadece 1 Yumurta Bırakır. Yavru Yumurtanın Bırakılmasından Yaklaşık 1 Yıl Sonra Uçmaktadır.

Denizden Beslenen Bir Kuş Türü Olan Albatroslar Geniş Kanatlarıyla Çok İyi Uçucu Olmalarının Yanı Sıra Perdeli Ayakları İle Çok İyi Bir Yüzücüdürler. Avlanmak İçin Suyun İçine Dalıp Balıkları Suyun İçinde Yakalamaktadırlar.

Etiketler:


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın