Bilgiustan.com Web Sitemize Hoşgeldiniz, 03 Temmuz 2020

Algı Eke Kimdir? Fiziksel Özellikleri

Algı Eke Kimdir? Fiziksel Özellikleri

Algı Eke Kimdir? Fiziksel Özellikleri

Algı Eke 16 Eylül 1985 tarihinde İstanbul da dünyaya gelmiştir. Oyuncu Gürcü asıllı aslen Artvinlidir. Algının Anne ve Babası uzun yıllar önce ayrılmışlardır. Oyuncu çocukken tam bir Alman disiplini ile büyütülmüştür çünkü ailenin tamamı alman ekolüdür, kendisini proje çocuk olarak tanımlamaktadır. İstanbul Cağaloğlu Anadolu Lisesinden mezun olduktan sonra üniversite eğitimi için Almanya Berlin de dramaturji bölümünden mezun olmuştur.

Algı Eke Kimdir? Fiziksel ÖzellikleriAlgı Eke annesi ile birlikte gittiği Charlie Chaplin’in hayatını anlatan bir filmi izlerken oyuncu olmaya karar vermiştir. Oyuncunun televizyona geçmesi 19 yaşında olmuştur, daha öncesinde ise tiyatro yapmıştır. Güzel oyuncu hep harçlığını kendi kazanmıştır, mesela üniversite yıllarında kasiyerlik yapmıştır. Oyuncu iyi derecede Almanca ve Fransızca bilmekte, yarım yamalak da İngilizce konuşabilmektedir. Oyuncu Annesini 2013 yılında kaybetmiştir.

Algı Eke’nin en çok beğendiği film Kirli para, en beğendiği yerli dizi Seviyor Sevmiyor, en sevdiği kitap Turgut Uyar’ın bütün şiirleri, izlediği yabancı dizi Game of Thrones, en çok dinlediği müzisyen Selah Sue’nun bütün şarkıları, dünyada kendini en mutlu hissettiği şehir Berlin’dir. Güzel oyuncu yazları Antalya Kaş da geçirmektedir. Oyuncu çabuk sinirlenen hemen alevlenen bir karaktere sahiptir. Algı Eke’nin hayalleri arasında 10 yıl sonra bir çiftliği olsun orada hayvanları olsun, kendiside hikayeler yazmak istiyor.

Algı Eke 2008 yılında Baba Ocağı adlı yapımda Kısmet Karakterini canlandırdı. 2010 da Dürüye’nün Güğümleri adlı dizide Hayriye Karakterini oynadı. 2011 yılında Keşanlı Ali Destanında Fehime karakterine hayat verdi. 2012 senesinde Annem Uyurken adlı dizide İclal Karakterini canlandırdı. 2013 senesinde Galip Derviş de Hülya karakterini oynadı. 2015 yılında Ayrılsak da Beraberiz Berna Karakterine hayat verdi. 2016 yılında Hayat Sevince Güzel adlı yapımda Zarife Karakterini oynamaktadır. Oyuncu Hayat Sevince Güzel adlı dizide köylü kızı Zarife’yi canlandırmaktadır. Zarife köyün delikanlı kızlarındandır ve köyün erkeklerine kök söktürmektedir. Zarife’nin köyde hayvanları vardır ve onlara ot otlatmaktadır.

Fiziksel Özellikleri:
Boyu: 1.67 cm
Kilo: 50 kg
Göz Rengi: Kahve Rengi
Saç Rengi: Siyah
Burcu: Başak
Sevgilisi: Var (İsmini kimseyle paylaşmamıştır)

Algı Eke Kimdir? Fiziksel ÖzellikleriOynadığı Diziler:
2008 Baba Ocağı, Kısmet Kılıçparlar Karakteri Star TV
2010 Dürüye’nin Güğümleri, Hayriye Gülbayır Karakteri Star TV
2011 Keşanlı Ali Destanı, Fehime Karakteri Kanal D
2012 Annem Uyurken, İclal Aycan Karakteri Kanal D
2013 Galip Derviş, Hülya Uçar Karakteri Kanal D
2015 Ayrılsak da Beraberiz, Berna Karakteri TV8
2016 Hayat Sevince Güzel, Zarife Toprak Karakteri Fox TV

Sinema Filmleri:
2009 Mazi Yarası, Sevda Karakteri Beyaz Perde
2013 Kedi Özledi, Kıymet Sönmez Karakteri Beyaz Perde
2015 Guruldayan Kalpler, Vicdan Karakteri Beyaz Perde
2015 Yok Artık, Melis Karakteri Beyaz Perde
2016 Kaygı, Hasret Karakteri Beyaz Perde
2016 Kaçma Birader, Esma Tunçbilek Karakteri Beyaz Perde

Klip:
Pinhani Grubu, Yitirmeden

Ödülleri:
2014 19. Sadri Alışık Ödülleri, Kedi Özledi En İyi Kadın Oyuncu

Sosyal Medya Hesapları:
Twitter: (@AlgEke)

Etiketler:


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın