Bilgiustan.com Web Sitemize Hoşgeldiniz, 20 Eylül 2020

Antiloplar Antilop Hakkında Bilgiler

Antiloplar Antilop Hakkında Bilgiler

Antiloplar Antilop Hakkında Bilgiler

Ot Obur Bir Hayvan Olan Antiloplar Çift Toynaklı Ve Geviş Getiren Hayvan Türüdür. Günümüzde Antilop Türlerinin Büyük Bir Kısmı Afrika Kıtasında Yaşamaktadır.

Güney Afrika Antilobu Hakkında Bilgi
Antiloplar Antilop Hakkında Bilgiler Güney Afrika Antilobu Uzun Ve Dar Bacakları Sayesinde Uzun Süre Yolculuk Edebiler, Güney Afrika Kıtasının Taşkın Ovalarında Yaşana Antilop Türüdür. Bu Antilop Türleri 130 İle 180 Santimetre Uzunluğunda, 85 İle 130 Santimetre Boyundadır. İnsanların Bilinçsiz Olarak Avlanması Yüzünden Bu Antilop Türünün Sayısı Giderek Azalmaktadır. Bilim İnsanlarınca Yapılan Araştırmalarda Güney Afrika Antilobunun Sayısının Yaklaşık 130 Bin Olduğu Tahmin Edilmektedir.

Siyah Afrika Antilobu Hakkında Bilgi
Güney Afrika Kıtasının Savan Ve Yarı Çöl Bölgelerinde Yaşayan Güçlü Bir Yapısı Olan Antilop 120 Santimetre Boyunda, 205 Kilogram Ağırlığındadır. Erkeklerinin Boynuzları 120 Santimetreyi Bulmaktadır. Dişi Antilopların İse Boynuzları Biraz Daha Kısadır. Tür İçerisinde Sadece Yaşlı Olanlar Yalnız Olarak Dolaşırlar, Genel Olarak Grup Halinde Yaşayan Siyah Afrika Antilopları Otuz Veya Kırklı Gruplar Halinde Dolaşırlar, Ancak Kurak Mevsimde Grupların Sayısı Yüze Kadar Ulaşabilir. Siyah Afrika Antilobunun Dişisi 270 Günlük Bir Gebelik Sonucu 1 Yavru Dünyaya Getirmektedir.
Yeryüzünün En Güzel Hayvanları Kuşlar Yazımızı Okumak İçin Tıklayın.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın