Bilgiustan.com Web Sitemize Hoşgeldiniz, 03 Temmuz 2020

Araç Sürmekten Korkanlara Tavsiyeler

Araç Sürmekten Korkanlara Tavsiyeler

Araç Sürmekten Korkanlara Tavsiyeler

Araç Sürmekten Korkanlara Tavsiyeler, Araba Sürme Korkusu Olanlara Öneriler, Araç Sürme Korkusunu Nasıl Yenilir.
Pek Çok Kişi Ehliyet Alsa Bile Gerek İstanbul’dan Gerek Trafik Vb. Korkular Yüzünden Araba Sürmeye Korkuyor, Yada Çıkarsam Kaza Yaparım Gibi Düşüncelere Kapılıp Hatalar Yapıyor Bugün Bu Korkuyu Atlatmanız İçin Neler Yapmanız Gerektiğinden Bahsedeceğiz Ki Sizlerde Korkmadan Gelecek İçin Bir Adım Daha Atabilin.

Baskıdan Kurtulun
Araç Sürmekten Korkanlara TavsiyelerEğer Bir Kaza Yaşayacaksanız Bu Kazayı Üstünüzdeki Baskı Yüzünden Yaşarsınız. Hızı Minimumda Tutup Olabildiğince Dikkat Ettiğiniz Sürece Zaten Kaza Yaşamazsınız. Ama Sizin Üstünüzdeki Acemiyim Baskısı Sizin Görüşünüzü Düşüncenizi O Kadar Kitleyecektir Ki Bazen Korkudan Dolayı Hata Yaparsınız Bu Korku Sizi Yiyip Bitirir. Gerekirse Araç Kullanmaya Çalışırken Yanınıza Güvendiğiniz Birini Almanız Sizi Gene Bu Baskıdan Kurtaracaktır. Bu Baskının Üstünüzde Olduğunuzu Anlayamayabilirsiniz O Zaman Şöyle Yapın Direksiyonu Gereğinden Fazla Sert Tutuyorsanız Demektir Ki Baskı Altındasın. Korkma Sen Her Şeyi Düzgün Yap Yeter Bu Konuyu Aşırı Düşünmek Kendini Sıkmak Yasak.

Boş Yolları Tercih Edin
Araç Kullanırken Çok Uzun Süre Genel Olarak Boş Olan Yada Diğer Sürücü Adaylarının Kullandığı Yolları Kullanmaya Devam Ederseniz Pekte Sorgulanmazsınız. Buralarda Vites Değiştirmek Gibi Konularda Kendinizi Geliştirmeniz Yada Boş Yollarda Yokuş Yukarı Felan Çıkmaya Çalışmanız Kendiniz İçin İyi Olacaktır. Yeni Şoförlerin Genelde Sorunu İstop Etmek Olacaktır. Bu Konu Üzerinde Boş Yollarda Sürekli Çalışırsanız Diğer İnsanların Hayatını Tehlikeye Atmadan Bu Sorundan Kurtulabilirsiniz. En Kötü Hiç Bir Şey Öğrenmeseniz Bile Kendinize Olan Güveniniz Artacaktır Ki Buda Üzerinizden Baskıyı Atmanızda Bir Katkı Sağlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Aracınızın Kontrolleri Tam Olsun Ve Aracınızı Tanıyın
Aracınızın Bütün Kontrollerini Önceden Yapmış Olmanız Çok Önemli. Ufak Tefek Bir Hata İle Karşılaşırsanız Bir Profesyonel Sürücü Hemen Bir Çözüm Düşse De Acemi Şoförler Panik Yapacaktır Buda Sizi Kazaya Doğru Sürükler. Aracınızdaki En Ufak Bir Hata Bile Olmaması Çok Önemli. Ayrıca Aracınızın Ne Zaman Ne Yaptığını Sizden Önce Kullanan Babalarınız Veya Abilerinizden Öğrenmenizde Önemli Bir Detay. Araba Eğer Farklı Bir Sorun Dolayısıyla İstop Etme Gibi Bir Durum Varsa Bu Tür Durumlardan Haberdar Olmanız Onları Önlemek Ve Telaş Yapmamak İçin Önemli Bir Detay…

Aynalar Hayatınız
Yandaki Aynalar Bir Süs Değil Onlar Sizin Hayatınız Onlara Bakmamak Sizi Öldürebilir Bu Yüzden Onlara Bakmayı İhmal Etmeyin. Ama Bu Demek Değil Ki Sadece Yan Aynalara Bakalım. Önünüze Bakarken Gerektiğinde De Yan Aynalara Bakarak Kendi Hayatınızı Korursunuz. Başkasının Hayatlarını Tehlikeye Atmazsınız. Her Şeyi Çok İyi Yapıyor Olsanız Bile Aynalara Dikkat Etmiyorsanız Sadece Bir İnsan Kasabı Olabilirsiniz.

Hızı Minimumda Tutun
Korkuyorsanız Hızı Minimumda Tutun En Yavaş Gideceğiniz Şeridi Seçip Olabildiğince Yavaş Bir Şekilde Kitlenin Oraya Tabi Hala Acemiyseniz Otobana Felan Çıkmayın Kendinize Nerdeyse Hiç Güvenmiyorsanız 4’leri Yakıp Etraflarınızdaki Araçları Uyarabilirsiniz. Çekinmeyin Acemiyseniz Gerekirse Arabanın Arkasına Acemiyim Diye Kağıt Bile Asabilirsiniz. Altınızda Araba Var Diye Her Yere Son Hız Gitmeniz Gerekmiyor. Yavaş Gidin Ama Öğrenene Kadar Güvenli Gidin Öğrendikten Sonra Zaten İstanbul Dediğin Nedir Ki Ayaklarınızın Altında Kayar Gider.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın