Bilgiustan.com Web Sitemize Hoşgeldiniz, 02 Ağustos 2020

Az Bir Sermaye İle İş Kurmak

Az Bir Sermaye İle İş Kurmak

Az Bir Sermaye İle İş Kurmak İş Fikirleri

Düşük Sermaye İle Kurulabilecek İş Fikirleri, Az Bir Sermaye İle Yapılabilecek İşler.

İşsizliğin Çok Yüksek Olduğu Ülkemiz De Kendi İşini Kurmak İsteyen, Elinde Az Da Olsa Sermayesi Olan, Kendi İşinin Patronu Olmak İsteyen Küçük Girişimciler Oldukça Fazla Sayıdadır. Bu Girişimciler Ellerinde Sermaye Olmasına Karşın Hangi İşi Yapacaklarını, Nasıl Yapacaklarını Bilmediklerinden İşsizler Ordusuna Katılmış Durumdadırlar. Öncelikle Nasıl Bir İş Kurmak İstediğinize Karar Vermelisiniz. Kurmak İstediğiniz İş; Sizin Kabiliyetlerinize, Yeteneklerinize, Yapınıza Ve Kişiliğinize Uygun Olmalıdır. Yeteneklerinize Ve Kabiliyetlerinize Uygun Olmayan Bir Yapmaya Karar Verdiğiniz Anda Yenilmiş Olursunuz.

Öncelikle Az Bir Sermaye İle İş Yapabilmek İçin Mutlaka Bir İş Planı Ve Pazarlama Planı Oluşturulmalıdır. İş Ve Pazarlama Planları Sayesinde Aylık, Altı Aylık Ve Yıllık Bilançolarımızı Belirler, Bu Süreler Sonunda İşletmemizin Durumunu İzleyebilir Ve Gerektiğine Müdahale Edebiliriz. Hazırlayacağımız İş Planında; Ham Madde Tedarikinden, Üretime, Çalışan İhtiyacından, Muhtemel Rakiplerin Analizine, Müşteri Tercihlerinden Pazarın Durumuna Kadar Her Konu Analiz Edilir, Planlarımız Bu Analizlere Göre Yapılır.

İş Planı Nasıl Yapılmalı
Bir İş Fikriniz Varsa Ve Sermayeniz Yoksa Bu İş Fikrinizi Değerlendirebilirsiniz. Bunun İçin Küçük Ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme Başkanlığı Kosgeb’e Başvurarak İş Fikrinizi Anlatırsınız. İş Fikriniz Yatırım Yapılabilir Bulunursa Size Bir Danışman Hoca Atanır. Atanan Danışman Hoca Sizle Birlikte İyi Bir İş Planı Oluşturur. Bu İş Planı Sonrasında Kosgeb, Tubitak Veya İş Melekleri İş Fikrinize Ve İş Planınıza Güvenerek Size Maddi Destek, Donanım Ve İş Yeri Desteği Sağlarlar. Böylece Hem İş Fikriniz Değerlendirilmiş Olur Hem De Az Bir Sermaye İle Ortak Alarak Kendi İşinizin Patronu Olabilirsiniz. Kosgeb’in İş Fikirlerinizi Birlikte Değerlendirelim Kampanyası, Tübitak’ın İse 1512 Projesi İş Fikirleriniz İçin Başvuracağınız Projelerdir. Ayrıca İş Melekleri Adı Altında Maddi Gücü Yüksek Olan Yatırımcılar Da Başvuracağınız Yerler Arasında Olmalıdır.

Franchising
Ülkemizde Küçük Sermayeler İle Yapılabilecek İşler Listesinde Franchise İşler Gelmektedir. Ülke Geneline Yayılmış Markaların Küçük Para Talepleri Karşılığında Franchising Alarak Bu Markaların Zincirlerine Katılmış Olursunuz. Verdiğiniz Franchise Ücreti Karşılığında Bütün İşletme Dekorunu Yapan, Size Üretim, Teşhir Ve Satış Konularında Eğitim Veren Bir Markanın Şubesi Olarak Kendi İşinizin Patronu Olabilirsiniz. Bu Gün Günümüzde Çiğ Köfte, Unlu Mamul İşletmeleri, Meyve Suyu Barları, Kahve İşletmeleri Bu İş Fikrine Örnektir.

Az Bir Sermaye İle Kurulacak İşler

Ülkemizde Çok Talep Gören, Düşük Ücret Karşılığında Sunulan Hizmet Veya Ürün, Yasal Olarak Her Zorunlu Kılınmış Olan Ürün Veya Hizmetlerin Tüketiciye Ulaştırılması Üzerine İş Kurulmalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

1-Oto Yıkama / Yağlama
Bu Gün Her Aileye Ortalama 1 Aracın Düştüğü Ülkemiz De En Çok Rağbet Gören, Çok Kısa Sürelerde Bir Aracın Yıkaması Ve Yağlaması Yapılabildiğinden, Ücretlerin Düşük Olması Nedeniyle Her Araç Sahibinin Aracını Yıkattığı Bir Sektördür. Az Maliyetle Bir İşletme Kurulabilir.

2-Ev Yemekleri
Çalışma Hayatında Sağlıklı Beslenmek İsteyen İnsanlar, Öğle Yemeklerinde Ev Yemeği Tercih Etmektedirler. Ancak Uygun Fiyatlı, Sağlıklı Ev Yemeği Neredeyse Çok Azdır. Yemek Dükkânları Bu Yemekleri Hazır Yemekçilik Şirketlerinden Alırlar. Endüstrileşen Her Şeyde Olduğu Gibi Yemeklerde De Lezzetler De Azalma, Yağ, Salça, Baharat Oranlarında Eksiklikler Yada Fazlalıklar Olmaktadır. Sağlıklı Ev Yemekleri Yaparak Lokantalara Satabilir Veya Küçük Bir Ev Yemeği Lokantası Açabilirsiniz.

3- Kuruyemiş
Kuru Yemiş Dükkânları Da Az Sermaye İsteyen İşlerdendir. Büyük Kuru Yemiş Firmaları İle Anlaşmalar Yaparak Onların Ürettiği Kuru Yemişleri Farklı Tasarımlara Sahip Dükkânlarınızda Satarak Az Bir Sermaye İle Kendi İşinizin Patronu Olursunuz.

4- E-Ticaret
Bu Gün Uzak Doğu Ülkeleri, Çin, Hindistan Gibi Ülkelerin Para Birimlerinin Değerleri TL Ye Göre Düşüktür. Bu Ülkeler De Günlük Yaşam İçin Gerekli Olan Her Türlü Araç, Gereç Ve Eşya Üretimi Yapılmaktadır. Para Birimi Değer Farkından Dolayı Ülkemizde Ortalama Bir Fiyata Satılan Ürün, O Ülkede Çok Ucuza Satılmaktadır. Bu Nedenle Az Bir Sermaye İle Özellikle Çin’den Çok Sayıda Ürün Satın Alabilir Ülkemizde Toptan Veya Perakende Olarak Satabilirsiniz. Burada Dikkat Etmeniz Gereken Lojistik Ve Gümrük İşlemleridir. Bu İşlemleri Sizin Adınıza Yapan İşletmeler Bulunmaktadır.

5- Oto Çocuk Koltuğu
Ulaştırma Bakanlığının Karayolları Trafik Yönetmeliğinde Yaptığı Değişiklikle Otomobillere Çocuk Koltuğu Zorunluluğu Gelmiştir. Bu Zorunluluktan Dolayı Çocuğu Olan Her Ebeveyn Bir Çocuk Koltuğu Satın Almak Zorunda Kaldı. Çocuk Koltuklarını Yurt Dışından Getirip Satan Bir Firmanın Şubesi Olabilir Veya Bu Koltukları Yurt Dışından Kendiniz Getirip Satabilirsiniz. Az Bir Sermaye İle Yapılabilecek Bir İştir.

Bunların Dışında Küçük Minibüs, Kamyonetler Alarak Bunları Dekore Ederek, Çay, Kahve, Köfte, Pilav, Döner Ve Kebap Gibi Yiyecek Ve İçecek Yapıp Satabilirsiniz. Ancak Bu İş Türlerinde Tezgâh Açacağınız Yer İçin İlgili Belediyeden İzinler Alınmalıdır.
Az Bir Sermaye İle Kendi İşinizin Sahibi Olabileceğiniz Gibi Sadece Fikrinizi Değerlendirerek De Kendi İşinizin Patronu Olabilirsiniz.

Etiketler:


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Pervinumit Gorgulu dedi ki:

    Ankara icin acil olarak ek is ariyorum yardimci olursaniz sevinirim 0533 431 34 67

  2. Diren dedi ki:

    Merhabalar evlere mandal işi verilir Bay-Bayan farketmez grup çalışmasıda olabilir.Kilogram Başına 10 TL, 100 Kilogramlık Bir Çuval Ve Mandal Makinesi Gönderilir. Güzel Kazançlar elde edebilirsiniz…Kartal-Maltepe-Pendik-Sultanbeyli-Tuzla-Ümraniye-Üsküdar-Kadıköy bölgeleri tercihimizdir arayın iletişime geçelim.

    0216 390 93 07 Yetkili Sorumlu (Diren Arslantürk)

Bir Cevap Yazın