Bilgiustan.com Web Sitemize Hoşgeldiniz, 03 Temmuz 2020

Bebeğin Cinsiyeti Ne Zaman Belli Olur?

Bebeğin Cinsiyeti Ne Zaman Belli Olur?

Bebeğin Cinsiyeti Ne Zaman Belli Olur?

Bebeğin Cinsiyeti Ne Zaman Belli Olur? Bebeğin Cinsiyeti Nasıl Tahmin Edilir.

Hamile Olduğunu Öğrenen Anne Adaylarının İlk Andan İtibaren Merak Ettiği En Önemli Konu, Bebeğin Cinsiyetidir. Bebeğin Cinsiyetinin Belli Bir Süre Geçmesi Ve Ultrason Muayenesi Yapılması Gerekmektedir. Hamileliğin İlk Anlarından İtibaren Genetik Olarak Bebeğin Cinsiyeti Bellidir. Bu Belli Olan Cinsiyetin Gözle Görülmesi Ve Ultrason Muayenesinde Ortaya Çıkması İçin Belirli Bir Sürenin Geçmesi Gerekmektedir. Bebek Belirli Bir Büyüklüğe Geldiği Zaman Bebeğin Cinsiyetini Öğrenmek Mümkün Olmaktadır.

Cinsiyetin Belli Olma Zamanı
Bebeğin Cinsiyeti Ne Zaman Belli Olur?

Hamilelik İlk Başladığı Andan İtibaren Bebeğin Cinsiyeti, Genetik Olarak Bellidir. Bunun Ultrason Cihazı İle Görünür Hale Gelmesi İçin 3. Ayın Bitmesi Gerekmektedir. Bazı Durumlarda 3. Ay Bittiğinde De Bebeğin Cinsiyeti Belli Olmayabilmektedir. Bebeğin Cinsiyeti, Ultrason Muayenesinde Genel Olarak 14. Veya 15. Haftada Netlik Kazanmaktadır. Hamileliğin 20. Haftasında Da Ultrason İle Net Görünür Hale Gelmektedir. Bazen Cinsiyet Tahminlerinde Yanılma Olabilmektedir. Bu Durum Az Rastlanır Durumlar Arasında Yer Almaktadır.

Erkek Cinsiyetinde, Erkek Penisinin Hissedilememesi Durumunda Bir Ay Sonra Yapılan Muayenelerde Cinsiyette Yanıldığı Fark Edilebilir. Erkek Bebeklerin Cinsiyetinin Tahminlerinde, Erkek Penisi Net Görünür Olduğundan Genellikle Yanılma Payı Olmamaktadır. Kordon Bağının Bebeğin Bacak Arasında Görünmesi Durumunda Kız Bebek Cinsiyeti De Ultrason Muayenesinde Erkek Bebek Olarak Görülme Olasılığı Vardır.

Ultrason Dışında Bebek Cinsiyetinin Öğrenilmesi
Tıbbi Muayenelerde, Ultrason Dışındaki Yöntemler İle De Cinsiyetin Belli Olması Mümkündür. Hamilelik Esnasında Anne Karnından Alınan Aminosentez , Kordo Sentez Gibi Kromozomal İncelemelerde Bebeğin Cinsiyetinin Net Olarak Öğrenilmesi Mümkündür.
Evde Uygulanan Bazı Yöntemler İle De Bebeğin Cinsiyetinin %80 Öğrenilmesi Mümkündür. Evde Bebek Cinsiyetinin Öğrenilmesi İçin Üretilmiş Bazı Özel Testler Bulunmaktadır. Fakat Bazı Ülkelerde Bu Testler Yasaklanmıştır.

Bebek Cinsiyeti Tahmin Etme Yolları
Eski Zaman Yöntemleri İle De Kişiler Bebek Cinsiyetini Tahmin Etmeye Çalışmaktadır. Karnın Sivri Olması, Sabah Bulantılarının Olmaması, Meme Uçlarının Kararması, Ellerin Kuruması, Tuzlu Ve Ekşi Gıdalara Aşerme, Protein İçerikli Gıdaların Tüketilmek İstenmesi, İdrar Renginin Açık Olması Gibi Durumlarda Bebeğin Cinsiyetinin Erkek Olduğuna İnanılmaktadır.

Bunun Yanı Sıra Memelerin Büyümesi, Meyve Aşerme, Ekmeğin Kabuk Kısmını Yiyememe, Tatlıyı Çok Aşerme, Sol Memenin Sağ Memeden Daha Büyük Olması, Sabah Bulantılarının Olması, Kalça Ve Basen Bölgesinde Kilo Almanın İse Kız Bebek Olacağına İnanılmaktadır.
Bu Tahmin Yöntemleri Çok Eski Zamanlardan Bu Yana Batıl İnanç Olarak Toplum İçerisinde Yayılmıştır. Doğruluğu Kanıtlanmadığı İçin Bu Gibi Olgularda Kesin Sonuç Söylemek Mümkün Değildir. Bu Nedenle Kişiler Bu Tahminlere Güvenmemelidir. En Güvenilir Ve Sıklıkla Uygulanan Bebek Cinsiyetini Öğrenme Ultrason İle Sağlanmaktadır.

Ultrason İle Cinsiyet Öğrenmede Yanılma Oranı Çok Azdır. Tıbbi Yöntemler İle Yapılan Cinsiyet Belirleme Yöntemleri En Doğru Sonucu Verdiği İçin Bu Yöntemlerin Sonuçları Ciddiye Alınmalıdır. Bunun Dışında Batıl İnançlara Güvenmemek Gerekmektedir.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın