Bilgiustan.com Web Sitemize Hoşgeldiniz, 03 Ağustos 2020

Bebeğin Cinsiyetini Tahmin Etme Yöntemleri

Bebeğin Cinsiyetini Tahmin Etme Yöntemleri

Gebelikte Bebeğin Cinsiyetini Tahmin Etme Yöntemleri

Bebeğin Cinsiyetini Tahmin Etme Yöntemleri, Bebeğin Cinsiyeti Ne Zaman Belli Olur, Çin Takvimine Göre Cinsiyet Nasıl Hesaplanır.

Gebelikte Cinsiyet Tahmini, Cinsiyet Hesaplama, Cinsiyet Testi
Hamileliğin ilk öğrenildiği andan itibaren anne ve baba adayları bebeğin cinsiyetini merak etmektedir. Bebeğin cinsiyetinin tıbbi yollar ile öğrenilmesi için belli bir zamanın geçmesi gerekmektedir. Bu zaman içerisinde kişiler vücutlarında oluşan bazı değişimlere göre bebeğin cinsiyet tahmini yapmaya çalışırlar. Bu batıl inançlar ile bebeğin cinsiyetini tahmin etmek uzun yıllardır uygulanan yöntemler arasında yer almaktadır. Bazen bu tahmin yöntemleri doğru sonuç verseler de yanılma payı çok büyüktür. Bu nedenle bebeğin cinsiyetini tahmin etmek için bu test yöntemleri dikkate alınmamalı sadece eğlenmek için kullanılmalıdır.
Bebek cinsiyetinin belirlenmesi, sadece tıbbi ultrason ve kromozomal testler sonucunda net olarak öğrenilebilmektedir. Bu nedenle bu yöntemlere güvenmek, doğru sonuç almak için önemlidir.

Cinsiyetini Tahmin Etme Yöntemleri
Hamilelikten dolayı ortaya çıkan bazı bulguların ve vücuttaki değişimlerin, bebeğin cinsiyetine karşı ipucu verdiği düşünülmektedir. Bebeğin anne karnında sağ tarafta ise erkek, sol karın tarafında hissedildiğinde ise kız bebek olacağını sanılmaktadır. Bebeğin kalp atışlarının hızlı olması, erkek bebek olacağına işaret olduğu, yavaş olması ise kız bebek olacağını düşündürmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Gebelikte meme büyümesi de her bayanının başına gelen vücut değişimleri arasında yer almaktadır. Meme büyüme şeklinden de bebeğin cinsiyetini tahmin etmek mümkün olmaktadır. Fakat bu yöntemler güvenilir ve kesin doğru olmadığı için çok ciddiye almamak gerekmektedir. Gebelik boyunca sol memenin sağ memeden daha büyük olması kız, sağ memenin sol memeden büyük olması ise erkek bebek olacağına işaret olarak kabul edilmektedir.
İnternet üzerinde bebek cinsiyet tahmini için bazı yörelerde uygulanan basit testler bulunmaktadır. Bu testleri anne adayları ciddiye almadan sadece eğlenmek amaçlı olarak yapabilirler. Aynı zamanda bazı belirtilere göre cinsiyet yapan test uygulamaları da internette bulunmaktadır.

Çin Takvimine Göre Cinsiyet Hesaplama
İnternet üzerinde birçok cinsiyet hesaplama testleri bulunmaktadır. Anne adayları, cinsiyet belli olacak döneme kadar bu testler gibi uygulamaları deneyerek bebeklerinin cinsiyetlerini tahmin etmeye çalışırlar. Bu testlerin sonucuna göre kesin bir şey söylemek doğru olmamaktadır.

Doğum Çantası Nedir? Okumak İçin Tıklayın.

Bebeğin cinsiyeti, hamileliğin oluştuğu ilk andan itibaren bellidir. Bunun gözle görülür ve ultrason cihazında hissedilir olabilmesi için belli bir dönemi doldurması gerekmektedir. Bu dönem içerisinde vücutta meydana gelen bazı değişimler ile kişiler kendi bebeklerinin cinsiyet tahminlerini yapmaya çalışırlar.
Çin takvimi ile cinsiyet hesaplaması uygulaması da internette sıklıkla yapılmaktadır. İnternet sitesi üzerinden basit ve ücretsiz olarak yapılan bu test, bebek cinsiyetini tahmin etmektedir. Bebek cinsiyetini tahmin ederken siteye doğum tarihi bilgilerinizi ve bununla birlikte son adet dönemi tarihinizi girmeniz gerekir. Bu bilgilere göre hesaplama yaparak tahmini bir cinsiyet söylemektedir. Eğer ileri tarihte gebelik düşünüyorsanız o zaman ileri tarihte olacak olan adet gününüzü bilgi olarak girmeniz gerekmektedir.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın