Bilgiustan.com Web Sitemize Hoşgeldiniz, 20 Eylül 2020

Birce Akalay Kimdir? Fiziksel Özellikleri

Birce Akalay Kimdir? Fiziksel Özellikleri

Birce Akalay Kimdir? Fiziksel Özellikleri

Birce Akalay 19 Haziran 1984 Yılında İstanbul Kadıköy de Dünyaya Geldi. Ailesinin Tek Çocuğudur. Annesinin İsmi Yasemin Babasının İsmi Sercan’dır. Babası Serbest Meslek Sahibi Olan Birce’nin Annesi İse Ev Hanımıdır. Birce Akalay Bale Eğitimine Üçbuçuk Yaşında Başladı, 13 Sene Bale Eğitimi Aldı. Lisede Konservatuarın Bale Bölümünün Sınavlarına Hazırlanırken Dizinden Sakatlandığı İçin Sınavlara Giremedi. Ancak Bu Birce Akalay’ın Tiyatro İle Tanışmasına Vesile Oldu. İstanbul Pera Güzel Sanatlar Lisesinde Tiyatro Bölümü Mezunudur. İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği Ve Dramaturji Bölümünden Mezun Olmadan Okulunu Bırakmıştır. 2010 Senesinde Haliç Üniversitesi Konservatuar Ve Tiyatro Bölümü Bitirmiştir. 2004 Senesinde Katıldığı Türkiye Güzellik Yarışmasında Üçüncülük Elde Etti. Katıldığı Avrupa Güzellik Yarışmasında Yarı Finale Kaldı. 2004-2007 Yılları Arasında Star Televizyonu Ve Tv8 De Spor Programı Spikerliği Yaptı.

Birce Akalay Kimdir? Fiziksel ÖzellikleriOyunculuk Kariyerinde Birce Akalayı Yedi Televizyon Dizisi Üç Sinema Filmi İle İzledik Bugüne Kadar. Atv Ekranlarında Yayınlanan Ben Onu Çok Sevdim Dizisindeki Oynadığı Ayhan Aydan En Çok Etkisinde Kaldığı Karakter Olmuştur. Adnan Menderesin Yaşamını Anlatan Dizide Menderesin Yasak Aşkını Canlandırarak Dikkatleri Üzerine Çekti. Birce Akalay İlk Çıkışını Fox Tv Yayınlanan Yer Gök Aşk Dizisiyle Yapmıştır. Dizide Büyük Bir Aşk Yaşayan Ama Bir Türlü Kavuşamayan Havva Karakterini Canlandırdı. 2014 Senesinde Kanal D Ekranlarında Yayınlanan Küçük Ağa Dizide İse Sinem İsimli Bir Doktoru Rolüyle Karşımıza Çıktı. Sinem Zengin Ve Kültürlü Bir Ailenin Kızı Eşi Ali İse Urfa’lı Zengin Bir Toprak Ağasının Oğludur. Komedi Türü Bir Dizidir. Birce Akalay 2015 Yılında Evli Ve Öfkeli Adlı Dizide Esra Karakteriyle Ekranlarımıza Geldi. Romantik Komedi Türünde Olan Dizide Birce Akalay Dizide Eşleri Tarafından Aldatılan Dört Kadından Biri Olan Esra Karakterini Canlandırdı. 2016 Yılında Star Televizyonunda Yayınlanan Hayat Bazen Tatlıdır İsimli Dizide Hayat Karakterini Canlandırıyor.

Birce Akalay BiyografisiBirce Akalay İlk Evliliğini 17 Mayıs 2011 Tarihinde Kendisi Gibi Oyuncu Olan Murat Ünalmış’la Yaptı. 29 Aralık 2012 Senesinde Boşandı. İkinci Evliliğini 1 Ağustos 2014 Yılında Yine Bir Oyuncu Olan Sarp Levendoglu İle Suada Da Yaptı. 2017 Yılının Başında Eşinin Kendisini Aldattığı (Derya Şensoy) İddia Edilen Birce Akalay Eşinden Boşanmaktan Vazgeçip Bir Şans Daha Verdi. Birce Akalay Fanatik Bir Meryem Uzerli Hayranıdır. Huzur Bulmak İçin Deniz Kenarlarına Gider. En Büyük Uçuk Hayali İse Küçüklüğünden Beri Su Üzerinde Yürümek İstemektedir. İleride Bir Bale Okulu Açmak İstemektedir.

Fiziksel Özellikleri:
Boyu: 1.73 Cm
Kilo: 56 Kg
Saç Rengi: Siyah
Göz Rengi: Ela
Burcu: Koç

Birce Akalay Nerelidir?Oynadığı Diziler
2007 Senin Uğruna, Özlem Karakteri Fox Tv
2007 Kader, Lamia Karakteri Star Tv
2008 Asi, Konuk Oyuncu Zeynep Karakteri Kanal D
2009 Alayına İsyan, Sevtap Karakteri Trt1
2009 Kış Masalı, Zişan Karakteri Atv
2010 Yer Gök Aşk Havva, Karakteri Fox Tv
2013 Ben Onu Çok Sevdim, Ayhan Aydan Karakteri Atv
2013 Böyle Bitmesin, Konuk Oyuncu Aylin Karakteri Trt1
2014 Küçük Ağa, Sinem Karakteri Kanal D
2015 Evli Ve Öfkeli, Esra Karakteri Atv
2016 Hayat Bazen Tatlıdır Star Tv Hayat Karakteri

Oynadığı Sinema Filmler:
2008 Son Ders, Sevim Karakteri Sinema Filmi
2009 Nefes Vatan Sağ Olsun, Gökçe Karakteri Sinema Filmi
2011 Sizi Seviyorum, Eda Karakteri Sinema Filmi

Sosyal Medya Hesapları:
Twitter: (@brcakalay)
Instagram: (@birceakalay)

Etiketler:


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın