Bilgiustan.com Web Sitemize Hoşgeldiniz, 05 Temmuz 2020

Buğra Gülsoy Kimdir? Fiziksel Özellikleri

Buğra Gülsoy Kimdir? Fiziksel Özellikleri

Buğra Gülsoy Kimdir? Fiziksel Özellikleri

Buğra Gülsoy 22 Şubat 1982 Yılında Başkent Ankara’da Dünyaya Gözlerini Açmıştır. Babası Niğdeli, Annesi Erzincanlıdır. İki Çocuklu Ailenin En Küçük Ferdidir. Bir Abisi Vardır. Buğra Gülsoy’un Hayatında Futbol Hep Olmuştur. Lise Takımında Ankara’da Oynarken Takımıyla Birincilik Kazanmıştır. Buğra Gülsoy’a Gençlerbirliği Spor Kulübünden Teklif Gelmiştir. Ancak Babası Futbolcu Olursan Bacağını Kırarsın Diyerek Futbolcu Olmasına İzin Vermemiştir. Buğra Gülsoy’da Mimarlık Okumuştur. Türk, Tiyatro, Sinema, Dizi Oyuncusudur.

Oyuncunun Eğitim Hayatı
İlk, Orta, Lise Öğrenimini Ankara’da Tamamlamıştır. İlk Oyunculuk Deneyimini 13 Yaşında Yaşamıştır. Doğu Akdeniz Üniversitesinin Mimarlık Bölümünü 2004 Yılında Bitirmiştir.

Oyunculuk
Buğra Gülsoy Kimdir? Nerelidir? BiyografisiBuğra Gülsoy, Yavru Vatan Kıbrıs’ta Bulunduğu Süre İçerisinde Kıbrıs Devlet Tiyatrosunda Oyunlarda Rol Almıştır. Kısa Film Yönetmenliği, Oyunculuk Da Yapmıştır. Ro Aldığı Filmler İse Trio, İnsan Üçleme, Nar Yarası, Heterotapya, Alt Üst, Mutlu Sondur. Buğra Gülsoy, Aynı Zamanda Kıbrıs Film Derneği Kurucularındandır. Uluslar Arası Kıbrıs Film Festivali’nin Proje Tasarımcısı Ve Yönetmenidir. İlk Kez 2008 Yılında Kanal D Televizyonunda Yayınlanan Hepimiz Birimiz İçin İsimli Dizide Nazım Karakterine Hayat Vermiştir. 2009 Yılında Yönetmenliğini Mahsun Kırmızıgül’ün Yaptığı Güneşi Gördüm İsimli Sinema Filminde Berat Karakteri İle Türk İzleyicisinin Karşısına Beyaz Perdede Çıkmıştır. Sonrasında Atv’de Yayınlanan Unutulmaz İsimli Dizide Tolga Karakterini Canlandırmıştır. 2011 Yılında Gösterime Giren Gölgeler Ve Suretler Adlı Filmde Ahmet İsimli Bir Türk Gencini Oynamıştır. Kanal D Televizyonunda Yayınlanan Fatmagül’ün Suçu Ne İsimli Dizide Bir Sezon Boyunca Vural Karakterini Hayat Verdi. Kanal D Yayınlanan Kuzey Güney Adlı Dizide Güney Tekinoğlu’nu Canlandırmıştır. Daha Sonra Trt 1’de Eski Hikaye Dizisinde Mete Karakterini Oynamıştır. 2015 Yılının Şubat Ayında Fox’da Aşk Yeniden Adlı Dizide Fatih Şekercizade Rolünü Oynamaktadır.

Buğra Gülsoy Biyografisi Dizleri FilmleriAnkara Doğumlu Olan Oyuncu İstanbul’da İkamet Etmektedir. Kendisi Gibi Dizi Film Oyuncusu Burcu Kara İle 2011 Yılında Evlenmiş; 2 Ağustos 2012 Tarihinde Boşanmıştır.

Ekranların Romantik Jönü Buğra Gülsoy, Bir Gazeteye Verdiği Röportajında Sevgilisi Nilüfer Gürbüz’e Olan Aşkını O Benim Lunaparkım Sözleriyle Anlatmıştır. Aşk Yeniden ‘De Canlandırdığı Fatilh Karakteriyle Türkiye’nin Yeni Prensi Romantik Komedide Döktürmektedir. Buğra Gülsoy’un Canlandırdığı Fatih Şekercizade Rolü Eğitim İçin Gittiği Amerika’dan Hayal Kırıklığı İle Dönen Zengin Bir Ailenin Oğlu Olan Fatih’i Oynuyor. Dizide Ailesinin Kendisi İçin Seçtiği Gelin Adayı (Didem Soydan) İrem’den Sıra Dışı Bir Planla Kurtulmak İstiyor. Fatih Uçakta Tanıştığı Zeynep’e Karısı Rolünü Oynamasını Teklif Etmesiyle Öykümüz Başlar. Tür Romantik Komedi.

Fiziksel Özellikleri
Boyu: 1.75cm
Kilo: 71kg
Göz Rengi: Ela
Saç Rengi: Siyah
Burcu: Balık

Sosyal Medya Hesapları
Twitter: ( Bugragulsoy)
Instagram: ( bugragulsoy)
Facebook:  (BugraGulsoy)

Oynadığı Diziler
2008: Hepimiz Birimiz İçin (Nazım Karakteri)
2009-2010: Unutulmaz (Tolga Karakteri)
2010-2011: Fatmagül’ün Suçu Ne (Vural Namlı Karakteri)
2011-2013: Kuzey Güney (Güney Tekinoğlu Karakteri)
2013-2014: Eski Hikaye (Mete Karakteri)
2014: Bana Artık Hicran De (Sinan Karakteri)
2015-2016-2017: Aşk Yeniden (Fatih Şekercizade Karakteri)

Oynadığı Filmler:
2009: Güneşi Gördüm (Berat Karakteri) Sinema Filmi
2010: Gölgeler Ve Suretler (Ahmet Karakteri) Sinema Filmi
2011: Güzel Günler Göreceğiz (Cumali Karakteri) Sinema Filmi
2011: Cast-I Olan Mı Var ( Kısa Film)
2016 Görümce

Seslendirmeleri:
2012: Buz Devr’i 4: Kıtalar Ayrılıyor ( Marshall) Türkçe Seslendirme
2012: Hazine Avcısının Maceraları 3d (Las Aventuras De Tadeo Jones) Türkçe Seslendirme
Burak Özçivit Kimdir? Yazımızı Okumak İçin Tıklayın.

Etiketler:


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın