Bilgiustan.com Web Sitemize Hoşgeldiniz, 11 Temmuz 2020

Burak Deniz Kimdir? Fiziksel Özellikleri

Burak Deniz Kimdir? Fiziksel Özellikleri

Burak Deniz Kimdir? Fiziksel Özellikleri

Burak Deniz 17 Şubat 1991 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Anne ve babası oyuncu küçükken ayrılmışlardır. Yakışıklı oyuncu memleketi İzmit’te büyümüştür. Anne ve baba ayrıldığı için annesi ile beraber dede evin de çocukluğu geçmiştir. Dedesi, anneannesi, teyzeleri ve dayılarıyla beraber kalabalık bir ailede yetişmiştir. Aynı zamanda ilk torun ve ilk yeğendir ve bunun nimetlerinden de çok faydalanmıştır. Oyuncu olmaya anneannesi ile yedi sekiz yaşlarında iken Türk filmleri izlemeye başladığı zamanlarda kafasına koymuştur. Üniversite Sanat Tarihi eğitimi almaktadır.

Burak Deniz Kimdir? Fiziksel ÖzellikleriBurak Deniz ileriki dönemlerde bir seri katili oynamak çok istemekle birlikte dede rolü oynamaktan ise çok korkmaktadır. Oyuncu karakter olarak çok sabırsız ve soğuk görünmesine karşın tam aksine sıcakkanlıdır. İnsanları dinlemeyi çok seven, aynı zamanda hayvan sever, artık ve keşke kelimelerini duymaktan hiç hoşlanmamaktadır. Oyuncunun sokakta en çok beğendiği yemek kokoreç’dir. Yakışıklı oyuncu Zen Flüt çalmakta, Galata ise İstanbul da en çok sevdiği yerdir. İstanbul dışında yaşamak istediği yer ise İzmir’dir. En son okuduğu kitap Marlon Brando ve Annemin Öğrettiği Şarkılardır. En son gittiği sinema filmi ise X-Man dir. Oyuncu sağlığına ve yediklerine dikkat etmekte, spor olarak salon sporları ve pilates yapmaktadır.

Genç oyuncu kariyerine 2011 yılında Timur Savcı’nın yapımcılığını yaptığı Kolej Günlüğü adlı dizide Onur Aysan karakteri ile başlamıştır. 2012 yılında Sultan adlı yapımda Tarık karakterini canlandırmıştır. 2013 senesinde Kaçak isimli dizide bir mafya babasının oğlu Burak Topçuoğlunu oynamıştır. 2015 yılında Tatlı Küçük Yalancılar isimli dizide Toprak karakteri ile dikkatleri üzerine çekmiştir. 2016 yılında Aşk Laftan Anlamaz adlı yapımda oyuncu Murat Sarsılmaz karakterini oynamaktadır. Genç oyuncunun ilk başrol oynadığı dizidir. Dizideki Murat Sarsılmaz Karakteri Holding sahibi bir işadamıdır. Murat özgüvenli, yakışıklı, çok disiplinli ve iş kolik, her şeyin düzenli olmasını isteyen bir karakterdir. Aynı zamanda aşka inanmayan biri ama karşısına Hayat çıkınca bu değişecektir. Dizi çok hoş bir romantik komedidir. Genç oyuncu Burak Denizi ilk defa bu tarzda ekranlarda görmekteyiz.

Fiziksel Özellikleri:

Boyu: 1.82 cm
Kilo: 77 kg
Göz Rengi: Kahve Rengi
Saç Rengi: Siyah
Burcu: Kova
Sevgilisi: Büşra Develi

Oynadığı Diziler:

2011 Kolej Günlüğü, Onur Aysan Karakteri TNT
2012 Sultan, Tarık Karakteri Kanal D
2013 Kaçak, Burak Topçuoğlu Karakteri ATV
2015 Tatlı Küçük Yalancılar, Toprak Karakteri Star TV
2015 Med-Cezir, Aras Karakteri Star TV
2016 Aşk Laftan Anlamaz, Murat Sarsılmaz Karakteri Show TV

Sosyal Medya Hesapları:
Twitter: (@_denizburak)
İnstagram: (@_burakdeniz)

Etiketler:


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. melikezeynep dedi ki:

    seni coooooooooooook seviyorum acayip yakışıklısınız sızden başkasına bakmam

Bir Cevap Yazın