Bilgiustan.com Web Sitemize Hoşgeldiniz, 19 Eylül 2020

Cavit Çetin Güner Kimdir?

Cavit Çetin Güner Kimdir?

Cavit Çetin Güner Kimdir? Diriliş Ertuğurul Doğan Alp

Cavit Çetin Güner 21 Şubat 1986 tarihinde İstanbul da dünyaya gelmiştir. Şu anda da İstanbul da yaşamakta olan oyuncunun babası taksi şoförü annesi ise ev hanımıdır. Babası Bursalı Annesi Rizeli olan oyuncunun, bir ağabeyi bir kız kardeşi vardır. Eğitimine Ziya Paşa ilköğretim okulunda başlayan cavit çetin lise eğitimini ise Kurtuluş Lisesinde tamamlamıştır. Lisede okurken annesi kanserden vefat etmiştir. Lisedeyken hep oyuncu olmak istediğinden Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuar fakültesi Tiyatro bölümüne girerek mezun olmuştur. Cavit Çetin Güner çalışma hayatına altı yaşında su satarak başlamıştır.

Cavit Çetin Güner Kimdir? Diriliş Ertuğurul Doğan AlpGençliğinde ise pastanelerde çıraklık, komilik, tezgahtarlık, gece bekçiliği, hatta hamallık yaparak okul harçlığını kazanmıştır. 2003 senesinde üniversiteye giderken Coca Cola’nın reklam filminde oynamıştır. 2010 senesinde kendisinden altı yaş büyük olan oyuncu Reyhan Türkü Hazer ile evlendi. Ali Demir adında bir çocukları olan çift 2012 senesinde boşanmıştır. Cavit Çetin Güner fotoğraf çekmekten, resim çizmekten ve dans etmekten hoşlanır. Hobileri arasında motor sporlarıyla ilgilenmekte vardır.

Cavit Çetin Güner 2003 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan Perran Kutman’nın başrolde oynadığı Hayat Bilgisi adlı diziyle ilk çıkışını yaptı. Daha sonra trafik kazasında kaybettiğimiz müzisyen ve oyuncu Barış Akarsu’nun oynadığı Yalancı Yarim adlı dizide Ümit karakterini canlandırdı. 2007 senesinde Annem dizisinde Eymen karakterine iki sezon boyunca hayat verdi. 2009 senesinde Kapadokya Düşleri adlı dizide Murat karakterini canlandırmıştır.

Cavit Çetin Güner TRT ekranlarında yayınlanan Leyla ile Mecnun dizisinde de Anıl karakterini oynadı. 2013 senesinde ise Muhteşem Yüzyıl dizisinde Gazanfer Ağa karakteriyle karşımızdaydı. Şu anda ise TRT ekranlarında yayınlanan Diriliş Ertuğrul adlı dizide Doğan Alp karakterini oynamaktadır. Cavit Çetin Güner (Doğan Alp) dizide Ertuğrul’un en güvendiği savaşçı Alplerinden biridir. Dizinin 2. Sezonunda görür görmez vurulduğu banu çiçek hatun ile evlendi. Dizide kılıcı ve kalkanı dövüş sahnelerindeki performansıyla göz doldurdu. Ertuğrul beyin en güvendiği üç alpinden biri doğan alp dizinin önemli karakterlerinden biridir. Dizinin 3. Sezonun ilk bölümlerinde dizide beyi tarafından göreve gönderilmiş olarak gösterilmesi diziden ayrıldığı dedikodularına yol açsa da dizinin yapımcıları doğan alp karakterinin diriliş Ertuğrul dizisinin 3. Sezonunda da yer alacağını açıkladı.

Fiziksel Özellikleri:
Boyu: 1.71 cm
Kilo: 68 kg
Saç Rengi: Siyah
Göz Rengi: Kahve Rengi
Burcu: Balık

Oynadığı Diziler

2003 Hayat Bilgisi, Cavit Karakteri Kanal D
2005 Ödünç Hayat, Hakan Karakteri Kanal D
2006 Yalancı Yarim, Ümit Karakteri Star TV
2007 Annem, Eymen Karakteri Kanal D
2008 Talih Kuşu,Mete Karakteri ATV
2009 Tek Türkiye, Konuk Oyuncu Samanyolu TV
2009 IV. Osman, Yıldırım Karakteri Samanyolu TV
2009 Kapadokya Düşleri, Murat Karakteri TRT
2010 Arka Sokaklar, Konuk Oyuncu Kanal D
2010 Geniş Aile,Borsacı Karakteri,Kanal D,Star TV
2011 Farklı Boyut, Oktay Karakteri Samanyolu TV
2011 Leyla ile Mecnun, Anıl Karakteri TRT
2012 Ustura Kemal, Cici Karakteri Show TV
2013 Muhteşem Yüzyıl, Gazanfer Ağa Karakteri Star TV
2014 Diriliş Ertuğrul, Doğan Alp Karakteri TRT

Oynadığı Sinema Filmleri:
2006 Bir İhtimal Daha Var, Beyaz Perde
2014 Stajyer Mafya, Garson Karakteri Beyaz Perde

Sosyal Medya Hesapları:
Twitter: (@cavitcetin)
İnstagram: (@cavitcetinguner)

Etiketler:


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın