Bilgiustan.com Web Sitemize Hoşgeldiniz, 20 Eylül 2020

Cengiz Coşkun Kimdir? Diriliş Turgut Alp

Cengiz Coşkun Kimdir? Diriliş Turgut Alp

Cengiz Coşkun Kimdir? Diriliş Ertuğrul Turgut Alp

Cengiz Coşkun 29 Nisan 1982 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Aslen Bulgaristan göçmeni olan ailenin iki çocuğundan biridir. Kendinden iki yaş küçük bir kız kardeşi vardır. Annesi ev hanımı babası makine teknisyenidir. Babası emekli olunca ailesi Silivri de yaşamaya başlayınca Cengiz Coşkun basketbol oynamak için ailesinden on üç yaşında ayrılmıştır. İstanbul’da Ülkerspor’un lojmanlarında kalmıştır. Babasını 2007 senesinde akciğer kanserinden kaybetmiştir.

Cengiz Coşkun Kimdir? Diriliş Turgut AlpOyunculuk ve modellik yaptı aynı zamanda profesyonel basketbolcudur. Cengiz Coşkun Marmara Üniversitesi Spor Akademisi mezunudur. On iki yaşında başladığı basketbola on sene emek vermiştir. Yedi sene Ülkerspor’da basketbol oynadı. Daha sonra Erdemir Ereğli spora transfer oldu. İki senede burada oynadı. Sonra ise Balıkesir DSİ Spor’da bir yıl daha basketbol oynadı. Geçirdiği sarılık hastalığı sebebiyle profesyonel spor hayatına son vermek zorunda kaldı.

2002 yılında Best Model de üçüncü olan Cengiz Coşkun modellik ve oyunculuk kariyerine başlamıştır. 2003 senesinde Londra’da yapılan Mr. International yarışmasında dördüncü oldu. En iyi fotomodel ve en iyi vücut seçildi. Profesyonel olarak oyunculuğa 2005 senesinde Rüzgarlı Bahçe adlı diziyle adım attı. Kanal D ekranlarında yayınlanan dizide Mertcan karakterini canlandırdı. Sonrasında Nehir adlı dizide Umut karakterini oynadı. 2006 senesinde ise Nebahat Çehre ve Naz Elmas ile birlikte Candan Öte adlı dizide Kaan Atalay karakterini oynadı. Show TV’de yayınlanan Doktorlar isimli dizide ise Mert Eriç karakterine hayat verdi. Asıl çıkışını ise Fetih 1453 Sinema Filmi ile yaptı. Şövalye Giovanni Giustiniani karakterini oynadı. 2013 senesinde Survivor Ünlüler Gönüllülere katıldı. Survivor’dan Cengiz Coşkun 94 gün sonunda elenmiştir. 2014 senesinde ise Çarşamba günlerinin reyting birincisi Diriliş Ertuğrul’da Turgut Alp karakterini canlandırmaktadır. Dizide Ertuğrul’un can dostu , silah arkadaşı ve en cengaver Alplerinden birini oynamaktadır. Dizideki baltasıyla düşmanlarına kan kusturan yenilmez bir savaşçıdır.

Diriliş Ertuğrul Turgut Alp KarakteriCengiz Coşkun’un asla vazgeçemediği aksesuvarları kolye, yüzük, gözlüktür. Deri ceket giymeyi sever ve ayakkabıya da meraklıdır. Araba ve motor tutkunudur. Hayatta en başaralı olarak yaptığı da spordur. Münir Özkul, Şener Şen ve rahmetli Tuncel Kurtiz hayranıdır. Genç jenerasyondan Kıvanç Tatlıtuğ ve Kenan İmirzalioğlu’nu beğenmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Fiziksel Özellikleri:
Boyu: 1.88 cm
Kilosu: 75 kg
Saç Rengi: Kahverengi
Göz Rengi: Mavi
Burcu: Boğa

Cengiz Coşkun Biyografisi

Oynadığı Diziler:
2005 Rüzgarlı Bahçe, Mercan Karakteri Kanal D
2005 Nehir, Umut Karakteri Kanal D
2006 Candan Öte, Kaan Atalay Karakteri Star TV
2006 Doktorlar, Mert Eriç Karakteri Show TV
2013 Survivor Ünlüler-Gönüllüler Ünlüler Takımı Star TV
2014 Diriliş Ertuğrul, Turgut Alp Karakteri TRT1

Sinema Filmleri:
2012 Fetih 1453, Giovanni Giustiniani Karakteri Beyaz Perde
2012 Dağ, Özel Kuvvetler Üsteğmen Tuğrul Tümen Karakteri Beyaz Perde

Oynadığı Reklam Filmleri:
2009 Head&Shoulders Şampuan Reklamı

Sosyal Medya Hesapları:
Twitter: (@CngzCskn)
Instagram: (@cengizcoskunnn)

Etiketler:


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın