Bilgiustan.com Web Sitemize Hoşgeldiniz, 20 Eylül 2020

Deniz Baysal Kimdir?

Deniz Baysal Kimdir?

Deniz Baysal Kimdir? Fiziksel Özellikleri

Deniz Baysal 5 Nisan 1991 tarihinde İzmir Karşıyaka da dünyaya gelmiştir. İlk ve ortaöğretimini Karşıya İlköğretim okulunda bitirmiştir. Akabinde Teğmen Ali Rıza Akıncı Anadolu Lise’sinden mezun olmuştur. Şimdi ise Celal Bayar Üniversite’sinde Uluslararası ticaret okumaktadır. Oyuncu on yıl boyunca Karşıyaka Belediye Tiyatrosunda görev yapmıştır. Güzel oyuncu ilkokul 4. Sınıftan beri tiyatro oyunlarında oynamaktadır. Oyuncuyu televizyon ekranlarında izlememiz ise 2011 yılında Derin Sular adlı günlük diziyle olmuştur.

Deniz Baysal Kimdir? Fiziksel ÖzellikleriDeniz Baysal ortaokulda iken basketbol takımında oynamıştır. Basketbol oynarken ufak bir kaza geçirmiş sonrasında ise burnundan estetik olmuştur. Oyuncu 6 yaşındayken anne ve babası ayrılmıştır. Deniz Baysal annesinin yanında büyümüş sadece yazları babasının yanında kalmıştır. Çocukluğunda özgüvensiz, naif ve içine kapanıktır. Oyuncunun annesinin ilk eşinden bir ablası, babasının ilk eşinden de başka bir ablası bulunmaktadır. Oyuncunun babası 3. Evliliğini yapmış, ama ondan çocuğu olmamıştır.

Deniz Baysal yemek yapmaktan, kitap okumaktan, televizyon izlemekten ve saatlerce tek başına yürümekten hoşlanır. En beğendiği erkek oyuncu Enis Arıkan’dır. Kullandığı parfüm Victoira’s Secret Moonlight Dream’dır. Oyuncunun Boğaziçi Kampüsünde eniştesiyle ortak açtığı bir kafesi bulunmaktadır. Deniz Baysal Karşıyaka taraftarıdır.

Deniz Baysal dizi oyunculuğuna Bergüzar Korelin de oynadığı Bitmeyen Şarkı adlı dizide konuk oyuncu olarak 2011 yılında başlamıştır. Sonrasında 2011 yılında Fox Tv her gün yayınlanan Derin Sular adlı yapımda Nisan Karakterini oynamıştır. 2012 senesinde Kayıp Şehir adlı dizide Şehnaz Karakterini canlandırmıştır. 2014 yılında Aşk Ekmek ve Hayaller isimli dizide Karaca Karakterine hayat vermiştir. 2014 yılında Kaçak Gelinler adlı dizideki Kainat Karakteriyle daha çok tanınmıştır. 2015 de Beyaz Yalan isimli yapımda iki karakteri birden canlandırmıştır. 2016 yılında Sevda Kuşun Kanadında adlı dönem dizisinde Tümay Karakteri ile büyük beğeni kazanmıştır. 2016 Ağustos ayında Fox Televizyonunda başlayan Rüzgarın Kalbi isimli dizide Zeynep Karakterini oynamaktadır. Dizideki Zeynep Karakteri gelinlikler içindeyken aldatıldığını görmüş ve büyük bir hayal kırıklığı yaşayan sonrasında gerçek aşkı bulan genç bir kızın hikayesini anlatmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Fiziksel Özellikleri:
Boyu: 1.67 cm
Kilo: 56 kg
Göz Rengi: Kahve Rengi
Saç Rengi: Kahve Rengi
Burcu: Koç
Sevgilisi: Uğur Kurul

Oynadığı Diziler:

Deniz Baysal Kimdir? Fiziksel Özellikleri2011 Derin Sular, Nisan Karakteri Fox TV
2012 Kayıp Şehir, Şehnaz Karakteri Kanal D
2012 Babalar ve Evlatlar, Star TV
2014 Aşk Ekmek ve Hayaller, Karaca Karakteri Show TV
2014 Kaçak Gelinler, Kainat Karakteri Star TV, TV8
2015 Beyaz Yalan, Alara Korel/ Melek Yılmaz Karakteri Show TV
2016 Sevda Kuşun Kanadında, Tümay Karakteri TRT1
2016 Rüzgarın Kalbi, Zeynep Karakteri Fox TV

Sosyal Medya Hesapları:
Twitter: (@BaysalDeniz)
İnstagram: (@denizbaysal)

Etiketler:


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. görünmez kalpler dedi ki:

    denizim seni seviyorum ♥ senden güzeli yok birtanem

Bir Cevap Yazın