Bilgiustan.com Web Sitemize Hoşgeldiniz, 26 Mayıs 2020

Doğum Çantası Nedir? Doğum Çantasında Olması Gerekenler

Doğum Çantası Nedir? Doğum Çantasında Olması Gerekenler

Doğum Çantası Nedir? Doğum Çantasında Olması Gerekenler

Doğum Çantası, Heyecanla Beklenen 9 Ay 10 Günlük Sürenin Sonuna Yaklaşırken, Dünyaya Gelecek Olan Yepyeni Bir İnsanın Şirin Ve Basit İhtiyaçlarını Gidermek Üzere Hazırlanan Eşyalarla Doldurulan Özel Bir Çantadır.

Her Anne Adayı Büyük Bir Heyecanla Bu Çantayı Gebeliğinin Son Dönemlerinde Sabırla Hazırlar Aslında. Bebeğin Cinsiyetinin Belli Olmasından Sonra Bebek İçin Alınacak Elbiseler, Özenle Mevsime Göre Seçilir. Doğum Kış Aylarında Yapılacaksa Kalın Elbiseler, Yaz Aylarında Yapılacaksa Yaza Göre Bebek Elbisesi İle Doldurulur.

Doğum Çantası Nedir? Doğum Çantasında Olması Gerekenler

Böylece Anne Doğum Yaptıktan Sonra Bebek İçin Gerekli Olan İhtiyaçlarını Bu Çantadan Karşılar. Doğum Çantası Bu Açıdan Özel Bir Çantadır. Anne Her Zaman Bu Doğum Çantasında Gerekli Olmayan Tek Bir Eşyaya Bile Yer Vermeden İtina İle Doldurur, Düzenler.

Doğum Çantasında Olması Gerekenler
Kredi Kartı Olmalıdır. Nakit Para Her Duruma Karşı Tedbirli Olmak İçin Bulundurulmalıdır. Cep Telefonu, Telefon Kulaklığı, Telefon Şarj Cihazı Doğum Kartı, Hamilelik Kartı, En Son Yapılan Tahlil Sonuçları Kimlik, Acil Bir Durumda Haber Vermek İçin En Yakınların İletişim Adresleri Ve Telefonları, Sabahlık, Gecelik, Saç Toplama İçin Toka, Meme Uçlarının Emzirmeden Dolayı Tahriş Olmasını Önleyecek Krem, Süt Pompası, Bebek İç Çamaşırları, Pamuk, Peçete, Yastık, Sabun, Terlik Çorap, Ped Gibi Eşyalar Annenin Kullanması İçin Bir Bölmede Ayrılırken, Doğum Çantası Bebek Eşyaları İçin De Ayrı Bir Bölüme Ayrılmalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Mevsimlik Elbise, Bebek Tulumu, Bebek Kıyafetleri, Bebek Bezi, Ana Kucağı ( Araba İçin), Islak Havlu, Bebek İçin Çarşaf, Anne Ve Bebek İçin Kirli Çamaşır Torbası Bebek İçin Yelek, Bebek Battaniyesi, Biberon, Bebek Şampuanı, Bebek İç Giyimi, Bebeğin İlk Saatlerini Ölümsüzleştirmek Üzere Dijital Video Kamera Ve Fotoğraf Makinesi Doğum Çantasında Bulundurulması Gerekli Malzemelerdir.

Ayrıca Kolonya, Önden Açılabilir Düğmeli Emzirme Rahatlığı Sağlayan Gecelik, Emzirme Sutyeni De Çantaya Dahil Edilmelidir. Anne, Bebeğin Doğumundan Sonraki Saatlerde De Kendi Bakımını Yapmalıdır. Saç Bakımı Cilt Bakımı İçin Gerekli Losyonlar Yumuşatıcı Kremler De Çanta İçinde Olmalıdır. Yine Bebek Ve Anne İçin Mutlaka Doğum Çantası Pişik Kremi De Barındırmalıdır. Hastanede Kalacağınız Gün Sayısına Paralel Olarak İç Çamaşırlarınızın Sayısını Arttırabilirsiniz.

Genellikle Herhangi Bir Komplikasyon Oluşmazsa Sezaryen Olan Anneler, 2 Gün Sonra Taburcu Edilirler, Normal Doğum Yapan Anneler De Aynı Gün Taburcu Edilebilirler. İhtiyaçlar, Hastanede Kalınacak Gün Sayısına Göre Arttırılabilir Ya Da Azaltılabilir. Yukarıda Sayılan Tüm Malzemelerin Hepsinin Olması Bir Zorunluluk Değildir. Annenin Hastane Şartlarında Daha Çok Rahat Etmesi Ve Bebeğine Gereken İlgiyi Daha Rahat Gösterebilmesi İçin Seçilmiş Malzemelerdir.

Doğum Çantası Ne Zaman Hazırlanmalı
Genellikle 32. Haftaya Girilirken Alarm Durumuna Geçilir. Anne Ve Babalar Bu Heyecanı İyi Bilirler. Tatlı Bir Telaş Evin Tüm Fertlerini Sarar. Doğum Çantası Her İhtimale Karşı Hazırlanır Ve Arabada Bagajda İlk Yardım Çantası Gibi Hatta Daha Da Önemli Olarak Bulundurulur. Zaman Zaman Akla Gelen Ve Çantaya Alınmayan Eşyalar Yine Bu Tatlı Telaşlı Günlerde Çantaya Aktarılır. Önerilen Eşyalar Doğum Çantası Olarak Adlandırılsa Da Doğum Valizidir. Anne Adayı Hiçbir Şeyin Eksik Olmasını İstemez. Bu Nedenle Aklına Gelen Her Yeni Eşyayı Bu Çantaya İstifler. Doğum Çantasını Hazırlamak 2. Haftadan İtibaren Başlar Ve Doğumun Yaklaştığı Saate Kadar Malzemeye Açıktır.

Bazı Anne Adayları Bebek Henüz 7 Aylık İken Doğum Çantası Hazırlarlar Ve Ağzına Kadar Doldururlar. Hayat Sürprizlerle Doludur Ve Her An Her Şey Olabilir. Hazırlıksız Yakalanmak İstemeyen Titiz Anne Adayları Doğuma 2 Ay Kala Çantalarını Hazır Tutarlar.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın