Bilgiustan.com Web Sitemize Hoşgeldiniz, 09 Temmuz 2020

Dünya Şampiyonu Milli Yüzücümüz Emre Öztürk

Dünya Şampiyonu Milli Yüzücümüz Emre Öztürk

Dünya Şampiyonu Milli Yüzücümüz Emre Öztürk Biyografi

Adı Soyadı: Emre Öztürk
Yaşı: 25 (8 Ocak 1993)
Boyu: 1.94
Kilosu: 85
Burcu: Oğlak
Göz Rengi: Kahverengi
Eğitim: Kocaeli Üniversitesi Lisans
Eşi: Esin Pak
Doğum Yeri: Kocaeli
Memleket: Sakarya

Emre Öztürk 8 Ocak’ta Kocaeli’nde Dünyaya Gelmiş Aslen Sakaryalı Olan 3 Çocuklu Bir Aile’nin Ortanca Çocuğu Olarak Doğmuştur.

Yüzme İle Tanışması
Dünya Şampiyonu Milli Yüzücümüz Emre ÖztürkYüzme Sporu İle Tanışması O Senelerde (2000) Okullarda Uygulanan Yetenekli Sporcuların Spora Kazandırılması Projesi Kapsamında Olmuştur. Emre’nin Okulunda İlkokul Öğretmeni Olan Nurdan Çayağzı Bu Konuda Emre’ye Destek Olmuş Ve Yüzme İle Tanışmasını Sağlamıştır. Aynı Zamanda Ailesinde Geçmiş Yıllarda Sporcu Olan Aile Büyükleri Ve Eniştesi Bu Konuda Destek Olmuşlardır.

Spor Hayatı
Emre Öztürk 1999 Yılında İlk Olarak Kocaeli’nde Kulaç Atmaya Başlamış Ve Yaklaşık 13 Yıl Kadar Kocaeli Yıldızlar Yüzme Kulübü’nde Takım Kaptanlığı Yapmış Ve Kulübe Hizmet Etmiştir. İlk Millli Takım Deneyimini 2010’da İtalya Avrupa Büyükler Yüzme Şampiyonasında Elde Etmiştir. İtalya’da Ki Şampiyonada Henüz Yeni Milli Takıma Girmiş Olması Ve Henüz Deneyimsiz Olması Nedeniyle Şampiyonayı 9. Olarak Tamamlayarak Elenmiştir.

Başarı Yılları
Emre Öztürk İtalya’daki Şampiyonadan Sonra Çalışmalarına Daha Ağır Yöntemler İle Devam Etmiş Ve Her Yarışmadan Sonra Kazandığı Deneyimler İle Başarıya Göz Kırpmıştır 2012 Yılında Kıbrısdaki Üniversitede Şampiyonasında 2. Olmuş Ve Aynı Sene Türkiye’de Düzenlenen Türkiye Şampiyonalarında 5 Dalda Altın Madalya Kazanmıştır. Sporcumuz En Parlak Ve En Başarılı Dönemini 2013 Senesinde Yaşamıştır. 2013 Yılında İspanyada Düzenlenen Avrupa Şampiyonasında 135 Yüzücü Arasında 2. Olmuş Ve Aynı Sene İçinde Yunanistan Da Düzenlenen Balkan Şampiyonasında 1. Olmuştur 2014 Ve 2015 Yıllarında Yeniden Türkiye Şampiyonu Olmuş Ve Aynı Zamanda İstanbul Da Kıtalararası Yüzme Yarışmasında 2. Olmuştur. Geçtiğimiz Sene Fenerbahçe Kulübün De Yüzmeye Başlamış Ve Şu An Da Hala Yüzmektedir. 18 Sene İçerisinde 2 Kulüp Değiştirmiştir. Geçtiğimiz Aylarda Dünya Şampiyonasına Aldığı Disiplin Cezası İle Katılamamış Ve Gelecek Aylarda Tekrar Düzenlenecek Olan Avrupa Şampiyonasında Ki Yarışmalarda Ülkemizi Temsil Edecektir.

Etiketler:


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın