Bilgiustan.com Web Sitemize Hoşgeldiniz, 18 Eylül 2020

Dünyanın En İyi Gemilerini Tanıyalım

Dünyanın En İyi Gemilerini Tanıyalım

Dünyanın En İyi Gemilerini Tanıyalım

Kendi Sınıfında Dünyanın En İyi Gemilerini Tanımak İçin Okumaya Devam Ediniz.

Mighty Servant (Kudretli Hizmetkar) Ağır Yük Nakliye Gemisi:
Dünyanın En İyi Gemilerini Tanıyalım Mighty Servant
Kudretli Hizmetkar Gemi Taşımak İçin Suya 8 Metre Batabiliyor. 150 Metre Uzunluğa, 50 Metre Genişliğe Sahip Devasa Süper Ağır Yük Nakliye Gemisi Suya Yarı Batan Sondaj Üniteleri Ve Büyük Üretim Platformları Gibi Muazzam Yüklere Benzersiz Bir Nakliye Desteği Sağlıyor. Kendi Ağırlığının İki Katı Kadar 45 Bin Ton Yükü Taşıyabilen Süper Bir Gemi.

The Cat Araba Feribotu:
The Cat Araba FeribotuKuzey Amerika’nın En Hızlı Araba Feribotu. Feribot 250 Araçlık Parka Ve Bir Kumarhaneye Sahip. Bu Muhteşem Gemi 1 Dakikadan Daha Kısa Bir Sürede 42 Natlık (75 Km) Bir Hıza Ulaşabiliyor. Süper Araba Feribotunun Maksimum Hızı Saatte 90 Kilometrenin Üzerinde. Bu Süper Makinenin Hızının Sırrı Alüminyum Yapısı. 91 Metre Uzunluğunda, 26 Metre Genişliğinde Ve 300 Ton Ağırlığındaki The Cat Hafif Yapısı, Güçlü Dalga Kıranları Ve Su Jetleri Sayesinde İnanılmaz Hızlı.

Eirik Raude Petrol Ve Doğalgaz Arama Gemisi:
Eirik Raunde Petrol Ve Doğalgaz Arama Gemisi

O Denizdeki Enerji Araştırmalarının Dev Gemisi. Dünyadaki En Büyük Yarı Deniz Altı Sondaj Gemisi. Sondaj Gemisi Dev İticilere Sahip. Bu İticilerin Görevi Gemiyi Su Üzerinde Tutmak, Dümen Görevi Görerek Gemiyi Çevirmek Ve Her Hangi Bir Petrol Arama Noktasında Gemiyi Bir Kaya Gibi Sağlam Tutmak.

Shanghai Express Konteyner Gemisi:
Shanghai Express Konteyner GemisiGüvertesinin Altı Ve Güverte Üstü Tıka Basa Dolu İken Bile Saatte 50 Kilometre Hız Yapabilen Bu Süper Konteyner Gemisi Çin Ve Diğer Asya Ülkelerinden Yüzlerce Yıllık Ticaret Geleneğini Taşıyor. Bu Devasa Konteynır Gemisi 12 Silindirli Ve 93 Bin Beygir Gücündeki Dünyanın En Büyük Dizel Motorlarına Sahip.

Vasco Da Gama Dünyanın En Büyük Silo Emme Tarak Gemisi:
Vasco Da Gama Dünyanın En Büyük Silo Emme Tarak Gemisi

Bir Seferde 30 Bin Tondan Fazla Çamuru Yutup Onu Arkadan Tekrar Çıkartarak Daha Önceden Zeminin Olmadığı Yerde Zemin Yaratan Canavar Bir Toprak Taşıyıcısı. Bu Süper Geminin 2 Saatlik Çalışmasındaki Kadar Toprak Taşımak İçin 1200 Kamyonun 4 Gün Boyunca Çalışması Gerekmektedir. Geminin Emme Ağızları O Kadar Güçlüdür Ki Bir Aile Havuzundaki Suyu İki Saniyede Yutabilir. Almanya’da İnşa Edilmiş Olan Vasco Da Gama Dünyadaki İkinci Büyük Tarak Gemisinin 2 Katıdır. Denizleri Doldurmak Amacıyla Dünyadaki Birçok Ülkede Görev Almaktadır.

Ulysses (IRISH FERRIES) Dünyanın En Büyük Arabalı Vapuru:
Ulysses (IRISH FERRIES) Dünyanın En Büyük Arabalı VapuruDünyanın En Büyük Araba Vapurudur. İrlanda Denizleri Onun Gibi Bir Şeyi Daha Önce Hiç Görmedi. Güvertesinin Altında Yüzlerce Araba Ve Traktör Römorklarıyla 2000 Kişilik Yüzen Bir Şehir. Dev Arabalı Vapur 2 İrlanda Futbol Sahası Büyüklüğünde.

Royal Clipper 5 Direkli Beş Yıldızlı Süper Yelkenli:
Royal Clipper 5 Direkli Beş Yıldızlı Süper Yelkenli

Bu Muhteşem Yelkenlinin Ana Direği 20 Katlı Bir Bina Yüksekliğinde. 5 Direkten Oluşan Süper Gemide 228 Süper Lüks Yolcu Kabiniyle Karayip Adalarında Hizmet Veriyor. Süper Geminin 5 Tonluk Yelken Bezi 13 Beyzbol Sahası Büyüklüğünde. Süper Gemide Yelkenleri Açıp Kapatmak İçin Otomatik Vinç Sistemi Bulunuyor.

Hellespont Fairfax Dünyanın En Büyük Petrol Tankeri:
Hellespont Fairfax Dünyanın En Büyük Petrol Tankeri

21 Tankı İle Kanada’daki Bütün Araçların Depolarını Dolduracak Kapasiteye Sahip Tanker Yunanlı Armatörler İçin Güney Kore’deki Tersanelerde İnşa Edilmesi Tam 18 Ay Sürdü. Güvertesi 380 Metre Uzunluğunda Dev Tanker 3.2 Milyar Varil Petrol Taşıyabiliyor. Bu Dev Tanker Süveyş Kanalı Kanalından Geçemiyor.

Kilo Moana İki Omurgalı Araştırma Gemisi:
Kilo Moana İki Omurgalı Araştırma GemisiSert Denizlerde Önden Gelen Dalgalarla Çarpışan Geleneksel Tek Omurga Gemiler Yerine 2 Omurgalı Şerit Teknolojisi İle İnşa Edilmiş Her Türlü Hava Koşulunda Yol Alabilen Süper Bir Araştırma Gemisi.

American Queen En Uzun Çarklı Buharlı Nehir Vapuru:
American Queen En Uzun Çarklı Buharlı Nehir VapuruSüper Geminin Çelik Omurgası 125 Metre Uzunlukta , 27 Metre Genişlikte Ve 30 Metre Yükseklikte. 6 Adet Güverteye Sahip Gemimin Özel Tasarımı Büyük Salon Ve Tarih Kokan Yemek Odasıyla Birlikte 1800 Yılların Ünlü Bir Nehir Vapuru Olan J.M.Whıte dan Esinlendi. Mississippi Nehrinde Zor Olan Vapur Çarkını Yavaşça Nehrin 5 Natlık Akıntısına Karşı Koyabilecek Bir Güçle Çevirmektir. 75 Yıllık Eski Bir Motor Ve Saatte 10 Bin Ton Buhar Üreten Bir Kaynatıcı Yardımcıyla Çalıştırılan American Queen Köprülerin Altından Geçerken Kısaltılabilen Kaptan Köşkü Ve Bacalarıyla İnanılmaz Bir Teknolojiye Sahip. Bu Muhteşem Gemi Şimdiye Kadar İnşa Edilmiş En Uzun Nehir Vapuru.
Kendi Sınıfında Dünyanın En İyi Gemilerini Tanıttık, En İyi Gemiyi Seçmek Size Düşüyor.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın