Bilgiustan.com Web Sitemize Hoşgeldiniz, 03 Ağustos 2020

Elektrikli Araba Modelleri Tercih Sebepleri

Elektrikli Araba Modelleri Tercih Sebepleri

Elektrikli Araba Modelleri Tercih Sebepleri

Elektrikli Araba Modelleri Neden Tercih Edilmelidir, Elektrikli Araç Fiyat Ve Performansları, Elektrikli Araba Tercih Nedenleri.

Elektrikli Araçların Tercih Nedenleri,
Günde 250 Km Den Çok Yol Yapmıyorsanız Daha Az Ödemek Yakıt Yakmak İstiyorsanız, Elektrikli Araçları Tercih Edebilirsiniz. Popülaritesi Gün Geçtikçe Artan Elektrikli Araçlar Az Bir Mesafe Kat Etseler De Ekonomik Ve Çevresel Kriterlere Uygun, Çevreye Duyarlı, Sessiz Ve Ekonomik Araçlar Olarak Karşımıza Çıkmaktalar. %80’e Varan Enerji Tasarrufu Sağlayan Elektrikli Araçlar Enerjinin Daha Ucuz Olacağı Saatlerde Gece, Ya Da Hafta Sonunda Şarj Edilmesi Halinde Enerjinin Kullanımını Daha Dengeli Hale Gelmesini Çok Daha Çevreci Bir Geleceğe Ulaşmamıza Katkıda Bulunmaktadır. Satış Fiyatının Ekonomik Olduğu Kadar, Çevre Dostu Olan Elektrikli Araçlar Kullanıcısına Daha Kolay Ve Daha Konforlu Bir Şekilde Teknolojiyi Kullanmalarına İmkânı Sağlamaktadır.

Elektrikli Araçların Tercih Nedenleri

Elektrikli Araçların Türkiye’de Vergilendirilmesi Konusuna Gelince; Elektrikli Araçlar Hem ÖTV Hem De MTV Açısından Resmi Gazetede Yayımlanarak Yürürlüğe Giren Kanun Gereği Vergilendirilmeye Teşvik Edilmektedir. İlk Etapta Pahalı Gibi Görünen Ve Üretimi Bursa’da Yapılan Elektrikli Renault Fluence’ İn Fiyatının Avrupa’daki Satış Fiyatı İle Aynı Oranda Satılmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Motor Çeşitlerine Göre Elektrikli Araçlarda Hangi Model Tercih Edilmeli?
Motor Çeşitlerine Göre Elektrikli Araçlar Fırçalı (Brushed) Modellerinin Performansları Orta Düzeyde İken Fırçasız (Brushless) Modelleri Yüksek Güçte Ve Devirdedir. Uzun Kullanımı Sayesinde Bakım Ekstra Bir Bakım Gerektirmezler. Fırçasız Motorlu Modelleri Biraz Daha Pahalı Olsa Da Uzun Süre Aradığınız Kalite Ve Uzun Süre Kullanım İse Tercihinizi Mutlaka Fırçasız Motorlu Modelleri Arasında Yapmalısınız. Bu Modelleri Bir Birinden Ayırt Etmeniz En Kolay Yolu Fırçalı Ve Fırçasız Elektrikli Araç Modelleri Ayırt Etmenin En Kolay Yolu, Motora Giden Kablo Sayısına Bakmaktır. Motora 3 Kablo Bağlıysa Fırçasız 2 Kablo Bağlıysa Fırçalı, Modeldir.

Elektrikli Araçların Kaza Yapmaları Halinde Güvenlik Sorunları Doğmakta Mıdır?
Elektrikli Araçlar, Yakıtlar İle Çalışan Araçların Benzeri Güvenlik Testlerinden Geçirilmektedirler. Her Hangi Bir Kaza Durumunda Yolcuları Koruyan Bir Sistem Olan Airbag’lerin Açılmaktadır Bu Sayede Bataryada Bulunan Tüm Elektriğin Sistem İle Bağlantısının Kesilmesini Sağlayan Sensorlar Nedeni İle Her Hangi Bir Kaza Ve Çarpma Durumunda Elektrikli Araçlar Ek Bir Güvenlik Sorunu Oluşturmamaktadır. Oyuncak Arabaları Çalıştırmak Kadar Kolay Olan N Elektrikli Araçlar Kumandanızı Ve Aracınızı, Toplamda 2 Düğmeye Basarak Sürmek İçin Hazır Hale Getirebilirsiniz.

Elektrikli Araç Deyince Akla Gelen Modeller Ve Firmalar
Elektrikli Araba Modelleri Tercih Sebepleri

Tesla Roadsterd: Elektrikli Araç Denince İlk Gelen Araba Model, Tesla Roadsterdı Çevre Dostu Olmasının Sanı Sıra Yüksek Hız Tutkunlarının Bile Sahip Olmak İsteyeceği Spor Otomobil Modellerinden Aşağı Kalır Bir Yanı Yok.
Model S: Menzili 330 İle 450 Kilometre Arasında Değişir. Maksimum 224 Kilometreye Ulaşabilen Model, Sıfır Kilometreden Yüz Kilometreye Sadece 2.8 Saniyede Çıkabiliyor.
Model 3: Temmuz 2017’de Amerika Birleşik Devletlerinde 35 Bin Dolardan Piyasaya Sürüldü. Otonom Sürüş Özelliği Bulunan Model Tam Şarjla En Az 340 Kilometre Gidebiliyor. Model 3 Sıfır Kilometreden Yüz Kilometreye En Düşük Modelinde Altı Saniyeden Kısa Sürede Ulaşabilecek.
Model X: Telsa’nın Suv Segmentindeki Modeli 2017 Sonu İle 2018 Yılı Başında Piyasaya Sürülmesi Hedefleniyor. Elektrikli Suv Model Tam Şarjla En Düşük Modelinde 310 Kilometre, En Yüksek Modelinde İse 450 Kilometre Yol Yapabiliyor. Model X Maksimum 210 Kilometre İle 250 Kilometre Hız Yapabiliyor. Modelin Sıfırdan Yüz Kilometre Çıkış Süresi İse En Düşük Modelinde 6.2 Saniye İken, En Yüksek Modeli İçin 2.9 Saniye.

Tesla Firması : Ses Azaltma Kiti, Xenon Farlar Özel İç Döşemenin Yanı Sıra Fiber Kaput Ve Ön-Arka Spoiler, 10 Yönlü Ayarlanabilir Süspansiyon, Alüminyum Jantları İle Tesla Firması Az Sayıdaki Lektrikli Araba Firmalarından Biri. Tesla; Model S Modeli Ve 2013 Yılında Çıkardıkları Model X Adını Verdikleri SUV Modelleriı Elektrikli Araba Sektörünün En Başarılı Firmaları Arasındadır

Fisker Firması: Henrik Fisker Tarafından Kurulmuş Olan Firmanın Çıkardığı Fisker Kendi Soy Adını Taşıyan Fisker Adlı Bir Marka Elektrikli Araç Büyük Beğeni Topladı. Lüks Sınıf Elektrikli Araçlar Üzerinde Çalışan Firma 2023 Yılı İçin Çıkaracağı Yeni Nesil Bataryalı Modelinde 800 Kilometreyi Hedefliyor.

Elektrik Araç Fiyat Ve Performansları
Elektrik Araç Fiyat Ve Performansları Yönündeki Avantajları Nedeni İle Avrupalı Tüketicilere Oranla Daha Çok İlgi Gören Elektrikli Araçlar Tüketicilerin Bu Araçları Satın Alma Kararı Vermesinde Olumlu Yönde Etkili Oluyor. Satın Alma Fiyatı, Kadar İçten Yanmalı Motorlu Araçlardan Da Beklenen Güvenilirliğin Bu Araçlarda Olması, Sürüş Aralığı Ve Şarj Süresi Gibi Performans Faktörleri Ve Uygun Maliyetleri Nedeni İle Gittikçe Türkiye’de Kullanılırlığı Gittikçe Yaygınlaşıyor. Yerli Elektrikli Otomobilin 2021 Yılında Piyasaya Sürülmesi Hedefleniyor.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın