Bilgiustan.com Web Sitemize Hoşgeldiniz, 11 Temmuz 2020

Emlakçılık Yapmak İstiyorum Diyenler?

Emlakçılık Yapmak İstiyorum Diyenler?

Emlakçılık Yapmak İstiyorum Diyenler?

Çalıştığı İşinden Memnun Olmayanlar, Yeni Bir İş Kurmak İsteyenler, Kısa Sürede İyi Para Kazanmak İçin İş Fikri Arayanlar Yazımızı Okumaya Devam Ediniz.
Aslında Emlakçılık Güzel Ve Eğlenceli Bir Meslek Olmanın Yanı Sıra Çoğu Zaman Sıkıcı, Stres Dolu Ve Sinir Bozucu Olabilir. Bildiğiniz Üzere Emlakçılık İşi Ev Sahibi İle Ev Arayan Kişileri Bir Araya Getiren Aracılık Hizmetinin Adıdır. Bir Bireyin Ev Olduğunu Var Sayalım Evinin Camına İlan Astı Ve Aylardır Kimse İlana Başvurmuyordur Yada Bir Birey Düşünelim Aylardır Ev Aramasına Rağmen Ev Bulamıyor. Neyse ki Bir Tanıdığı Vasıtasıyla Ucuz Bir Ev Buluyor Ve İşini Hallediyor. İşte Emlakçılık İşi Bu Yüzden Ortaya Çıkmıştır. Büyük Ve Geniş Bir Vitrine Sahip, Ev Sahibi Çevresi Geniş Olan Kişiler Firma Kurarak Emlakçılık İşi Yapmaktadır. Emlakçılık İşi Aracılık Hizmetidir Ve İşin İyi Yapılması Durumunda Yeterince Yüksek Paralar Kazanabilme Söz Konusudur.

Emlakçılık Yapmak İstiyorum Diyenler?Emlakçılık İşinde Kendinizi Geliştirmek İçin Halk Eğitim Merkezleri Ve Belediyeler Tarafından Ücretsiz Olarak Verilen 200 Saatlik Emlak Danışmanlığı Kursuna Katılmanız İş Hakkında Yeterli Bilgiye Sahip Olmanıza Yetecektir.
Eğer Kendinize Güveniyorsanız, Ben Ağzım Laf Yapıyor, Elimde Bulunan Evleri Oradan Alıp Oraya Satabilirim, İnsan İlişkileri Konularında Kendime Güvenirim Diyorsanız İşte Tam Sizin Aradığınız İştir Emlak Alım Ve Satım İşi. Günümüzde Emlakçı Olmak İçin İki Yıllık Emlakçılık Bölümü Okumanız Gerekiyor. Böylelikle Mezun Olduğunuz Zaman Kolay Bir Şekilde Dükkan Açma Yetkisine Sahip Oluyor Üstelik Her Şeyi Temelden Öğrenmiş Oluyorsunuz. Aslında Emlakçılık İşi Bizim Ülkemiz İnsanları İçin Okulunu Okumayı Gerektirmeyen Bir Meslek. Ülkemizde Herkes Diline Hakim Olabildiği İçin Bir Mülkü Satmak Yada Kiralatmak Ülkemiz İçin Sorun Teşkil Etmeyen Bir İş Tanımıdır. Okulunu Okumayacaksanız En Azından Aklınızda Emlakçılık İşine Nasıl Başlanır ? Sorusuna Cevap Olması İçin Belli Bir Süre Bir Emlakçı da Çalışın Bir Nevi Staj Gibi. Yada Bir Emlakçı İle Anlaşma Yaparak Onun Evlerinin Satışa Çıkarttığınız Yada Kiralatabildiğiniz Kısmından Pay Alın. Böylece Kendi Paranız İçin Koşuşturmaca İçine Girdiğiniz Zaman Emlakçı Olmak Sizin İçin Daha Kolay Olacaktır. Böylelikle Piyasaya Alışır Ve Zamanı Geldiğinde Kendi İşinizi Kurduğunuz Size Gelen Evleri, Dükkanları Arsaları Rahatlıkla Elden Çıkartabilirsiniz.

Her Şeyi Ayarladınız Artık Ofis Kurmak İstiyorsunuz Ama Ne Yapmanız Gerektiğine Dair Aklınızda Hiçbir Fikir Yoksa Şimdi O Konu Hakkında Bilgi Vereceğim. İlk Olarak Kayıt Olmanız Gereken Kurumlar Var Bunları Şu Şekilde Sıralayalım. İşletme Olacağınız İçin Vergi Dairesine Kayıt Olmanız Gerekiyor Daha Sonra Meslek Odasına Kayıt Olmanız, Bağ-Kura Kayıt Olmanız Yapmanız Gereken İşlemlerden. Bu İşlemleri Bitirdikten Sonra Belediyeden Ruhsat Almanız Gerekiyor. Bu İşlemleri Gerçekleştirdikten Sonra Birde Emlakçılar Odasına Kayıt Olmanız Gerekiyor Bu İşlem Biraz Uzun O Yüzden Aşağıda Listelediğimiz Evrakları Düzenlemeniz Gerekiyor.
5 Adet Fotoğraf
Kimlik Fotokopisi
Vergi Levhası Fotokopisi
İkametgah
Öğrenim Belgesi Fotokopisi

Esnaf Ve Sanatkarlar Odası İçin Gerekli Belgeler:
Kimlik Fotokopisi
Resimli İkametgah İlmühaberi
Vergi Levhası Fotokopisi
Vekaletname (İşlerinizi Başka Birine Yaptırıyorsanız)

Vergi Dairesine Başvururken Gerekli Belgeler
Nüfus Cüzdanı Sureti
İmza Sirküleri
İse Başlama Formu
Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
İkametgah İlmühaberi
Tapu Fotokopisi Veya Kira Kontratı

Maliye Bakanlığı Denetim Elemanlarının Denetim Sırasında İstediği Belgeler:
Fatura Cildi
Vergi Levhası
KDV Tabelası
Yukarıda Yazdığımız Belgeleri Tamamladığınızda Artık İşyerinizi Açabilirsiniz.

Etiketler:


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın