Bilgiustan.com Web Sitemize Hoşgeldiniz, 15 Aralık 2017

Evde Ek Gelir Mum Yapım İşi Veren Firmalar

Evde Ek Gelir Mum Yapım İşi Veren Firmalar

Evde Ek Gelir Mum Yapım İşi Veren Firmalar

Evde Mum Yapım İşine Başlamak
Ek Gelir Olarak Evde Yapılabilecek İşlerden Birisi De Evde Mum Yapma İşidir. Evde Mum Yapımı İşi, Hediyelik Renkli Mum Yapımı Ve Normal Mum Yapımı Olarak İkiye Ayrılır.
Evde Ek Gelir Mum Yapım İşi Veren Firmalar
Mum Yaparak Para Kazanmak İstiyorsanız Mumun Ham Maddesi Olan Parafin Ve Strearin Maddelerini Satın Almalı Ve Mumu Kendiniz Yapmalısınız. Bir Başka Yol İse Daha Az Zaman Harcayarak Kar Oranı Daha Az Olan Hazır Mum Satın Alıp Evde Kalıplar Halinde Yapmaktır.
Bu Yöntem Diğer Yönteme Göre Daha Az Getirisi Olduğu İçin Birinci Yöntemi Uygulamak Daha Doğrudur. Bir Diğer Yöntem De Hazır Olarak Yapılmış Olan Mumları Satın Alıp Paketlerini Evde Değiştirerek Daha Süslü Hale Getirmek Ve Satışını Yapmaktır. Bu Yöntem Belirli Bir Sermaye Gerekli Olduğundan Pek Karlı Bir İş Değildir. Peki Evde Mumu Nasıl Yaparız ?

Yumurta Kabuğunda Mum Yapımı Videosu

Mum Nasıl Yapılır
Öncelikle Mumu Oluşturmak İçin Gerekli Olan Ham Maddeler Parafin Ve Strearin Malzemelerini Satın Almalısınız. Daha Sonra Eski Ve Çukur Bir Kap İçinde Önce Kısık Ateşte Parafin Maddesini Katı Halden Sıvı Hale Gelene Kadar Eritmeli Ve Karıştırmalısınız. Karıştırdığınız Sıvı Haldeki Parafin İçine Strearin Maddesini Ekleyerek Kısık Ateşte Eriyene Kadar Karıştırıp Bu İki Maddenin Karışım Haline Gelmesini Beklemelisiniz. Karışım Eriyik Haline Geldiğinde Hangi Renkte Mum Oluşturmak İstiyorsanız O Rengin Gıda Boyasından Karışım İçine Ekleyip Kısık Ateşte Karıştırmaya Devam Etmelisiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Kıvamına Geldiğinde Karışımı Ateş Üzerinden Alıp, Önceden Hazır Ettiğiniz Kalıpların İçine Dökmeli Ve İçine Pamuk Veya Hasır İpinden Yapılmış Olan Fitili Eklemelisiniz. Bir Süre Sonra Kalıplarda Donan Mumu Çıkarıp Etrafının Pürüzsüz Olması İçin Yağlı Kağıt İle Temizlik Yapmalısınız. Bu İşlemlerden Sonra Renkli Mum Yapma İşi Tamamlanmış Olacaktır. Son Olarak Renkli Kurdeleler Kullanarak Mumları Hediyelik Bir Şekilde Paketlemeli, Satışa Hazır Hale Getirmelisiniz.

Kar Marjı Daha Az Olan Diğer Mum Yapım Yöntemi İse Büyük Kalıplar Halinde Satılan Mum Kalıplarını Farklı Renklerde Satın Almak Ve Evinizde Eritip Kalıplar İçinde Dondurarak Yeniden Mum Yapmaktır. Hazır Olarak Satın Aldığınız Mum Kalıplarını Farklı Kaplarda Eriterek Hazırladığınız Kalıplar İçine İstediğiniz Renklerde Sırası İle Dökerek İçine Pamuk İpinden Yapılmış Fitili Koyup Soğumaya Bırakmalısınız. Kısa Bir Süre Sonra Kalıplar İçinde Katılaşmış Renkli Mumlarınız Hazır Hale Gelecektir. Yağlı Kağıt Kullanarak Yüzey Temizliği Yapıp, Sonrasında Renkli Ve Işıltılı Bir Paketleme İşleminden Sonra Satışa Hazır Hale Gelmiş Mumlarınız Olacaktır.

Evde Yapacağınız Bu Mumları İstediğinizde İnternetten Kendiniz Satabilir, Hediyelik Eşya Satan Dükkanlara Satabilir Veya Mum Satışı Yapan Firmalara Satabilirsiniz. Bu Şekilde Evde Kendi Yaptığınız Mumlardan Ek Gelir Elde Etmiş Olursunuz. Mumları Evde Yaparak, İnstagram, Twitter Gibi Sosyal Medya Hesabınızdan Reklam Yapıp Satış Yapabilir, Kimseye Gerek Duymadan Kendi İşinizi Kendi Evinizde Yaparak Para Kazanabilirsiniz.
Evde Yapılabilecek İş Fikirleri Yazımız İlginizi Çekebilir.
Evde Mum İşi Veren Firmalar
Evde Mum Yapma İşi Veren Firmaları, Eve İş Veren Firmalar Arasından Kendiniz Arayıp Bulabileceğiniz Gibi Aşağıdaki Yorum Kısmına Yorum Bırakarak Evlere Mum İşi Veren Firmaların Size Ulaşmasını Sağlayabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Neslihan abatay dedi ki:

  Bu işe talibim lütfen ihtiyacım var işimi temiz ve titizlikle yaparim

 2. BAHRİYE POLAT dedi ki:

  Merhabalar

  Gaziosmanpaşa , Kazım Karabekir mahallesinde ikamet ediyorum.

  Hafta için akşamları ve hafta sonları her türlü paketleme v.s ,işi yapabilirim. geri dönüşünüz olur ise çok sevinirim.

  1. Özlem Hanım dedi ki:

   Merhaba, Ben de İstanbul Güngören de ikamet etmekteyim kalem montaj, mandal, oyuncak montaj ve paketleme işleri için evde 3 kişi çalışacak ve zamanında işi telim edecek ekibimiz var Dönüş yapmanızı rica ediyorum mail : ozlem_eagle@hotmail.com

 3. Emre dedi ki:

  Merhabalar Kocaeli Darıca’da ikamet etmekteyim. Evde çalışma tecrübem var. El becerileri gelişkin disiplinli çalışan biriyim. 4 kişilik bir ekip ile işlerinizi profesyonel olarak zamanında teslim edebiliriz. Dönüş sağlarsanız sevinirim. İyi çalışmalar…

 4. Ayşe dedi ki:

  merhaba üsküdarda oturuyoruz 4 kişiyiz bu işi yaparız geri dönerseniz seviriz

 5. Erdinç Menküç dedi ki:

  Merhaba,

  Ailecek bu işi yapabileceğimize inanıyorum. 05324184191 numaradan bana ulaşabilirsiniz.

  1. Aysenur dedi ki:

   DÖNÜŞ YAPTILARMI ACABA

Bir Cevap Yazın

CLOSE
CLOSE
Daha fazla Ek İşler
Öğrenciler İçin Hem Okuyup Hem De Para Kazanmak
Öğrenciler İçin Okurken Para Kazanma Yolları

Öğrenciler İçin Okurken Para Kazanma Yolları Öğrenciler İçin Hem Okuyup Hem De...

Evde El İşleri Ek Gelir Getiren İş Fikirleri
Evde El İşleri Ek Gelir Getiren İş Fikirleri

Evde El İşleri Ek Gelir Getiren İş Fikirleri Evde El İşleri Yaparak...

Evde Ek İş Evlere Örgü İşi Verenler
Evde Ek İş Evlere Örgü İşi Verenler

Evde Ek İş Evlere Örgü İşi Verenler Ev Hanımları Evde Örgü İşi...

Kapat