Bilgiustan.com Web Sitemize Hoşgeldiniz, 02 Temmuz 2020

Flamingo Hakkında Bilgi

Flamingo Hakkında Bilgi

Flamingo Hakkında Bilgi

Flamingo leyleksilerden 3,5 kilogram ağırlığında, 125 santimetre boyunda, 165 santimetre kanat açıklığı olan, 13 yıl yaşayan, beyaz tüylü, pembe kanatlarının ucu kara, eti yenebilen bir kuş türüdür. Dünya üzerinde çok farklı bölgelerde yaşarlar.
Flamingo Hakkında BilgiÜlkemiz flamingo kuşunun yaygın olarak yaşadığı ülkelerden biridir.
Flamingolar büyük sürüler halinde yaşayan su kuşlarıdır. Sulak arazilerde avlanır, göz alıcı renkleriyle öne çıkarlar. Flamingoları beyazdan açık pembeye, turuncudan kırmızıya kadar farklı renklerde görebilirsiniz. Hayata açık pembe tüyleri ile başlayan güzel kuşlar, yetişkinliğe ulaştıklarında tüyleri kırmızı renge dönüşür.

Flamingo kuşlarının en belirgin özelliği tek ayak üzerinden uyumalarıdır. Tek ayak üzerinde uyuma sebepleri soğuk su içinde bulunan ayaklarının yüzey alanını azaltıp, vücut ısılarının korumaktır.

Göçmen kuşlardan olan flamingolar Türkiye’yi ziyaret eden en güzel kuşlardandır. Yavrularını gagalarıyla besleyen bu güzel kuşlar, koloniler halinde yaşarlar. Daha çok kırmızı renkli olanları erkek, daha açık renk olanları ise dişidir. Uzun ince bacaklara, uzun eğri bir boyna sahip olan flamingolar altı türden oluşurlar. Genellikle geceleri uçan, ıssız bölgelerde üreyen, yavruları 2 ayını dolduruncaya kadar anne ve babası tarafından beslenen, düzenli üremeleri olmayan bir kuş türüdür.

Etiketler:


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Bir Cevap Yazın