Bilgiustan.com Web Sitemize Hoşgeldiniz, 20 Eylül 2020

Gonca Sarıyıldız Biyografisi Fiziksel Özellikleri

Gonca Sarıyıldız Biyografisi Fiziksel Özellikleri

Gonca Sarıyıldız Biyografisi Fiziksel Özellikleri

Gonca Sarıyıldız 28 Ekim 1987 tarihinde Ankara da dünyaya gelmiş olup aslen İstanbulludur. Annesinin ismi Ayfer, babasının ismi Altan Sarıyıldız’dır. Oyuncu Ankara Anıttepe lisesinde temel eğitimlerini almıştır. İstanbul Üniversitesinde İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünü okuyup mezun olmuştur. Üniversite eğitimi bittikten sonra Müjdat Gezen Sanat Merkezinde oyunculuk eğitimine başlamıştır. Gonca Sarıyıldızın oyuncu olmasını istemesini ailesi bir çocukluk hevesi olarak görüyordu. Müjdat Gezen Sanat Merkezine gitmeye başlayınca oyuncu olup ne yapacaksın, beş parasız kalırsın diye oyuncuya çıkışmışlardır. Fakat güzel oyuncunun ciddi olduğunu görünce destek olmuşlardır.

Gonca Sarıyıldız Biyografisi Fiziksel ÖzellikleriGonca Sarıyıldız bir tişörtü beğenerek çok giydiğinde gidip o tişörtten bir tane daha alır, kıyafet aramamak için yani modadan hiç anlamaz. Oyuncu fanatik bir Fenerbahçe taraftarıdır. Sporu hayatından eksik etmeyen güzel oyuncu, fitness, yoga ve pilates yapmaktadır. Ayrıca yemek yapmayı ve yemeyi de çok sevmekte, en sevdiği yemekler ise pırasa ve bamya’dır.

Gonca Sarıyıldız ilk oyunculuk deneyimini 2011 yılında Muhteşem Yüzyıl adlı dizide Şehzade Mustafa’nın cariyesi Fatma Hatun karakteri ile seyircinin beğenisini kazanmıştır. 2014 yılında ise Diğer Yarım adlı dizide birbirinden ayrılmak zorunda kalan ikiz kardeşler Esma ve Zeynep karakterlerini canlandırmıştır. 2015 yılında Bedel adlı yapımda Nazan karakterini oynamıştır. Bedel adlı dizi düşük reyting sebebiyle 20 bölümde final yapmıştır. 2016 yılında Seviyor Sevmiyor adlı dizide İrem karakterini oynamaktadır. Dizideki İrem karakteri insanlara çok güvenemeyen, yakın ilişkiler kurmakta zorlanan biridir. Bunları sadece yakın dostu, arkadaşı deniz aslanla yaşamamaktadır. Dizide İrem yiğitte kendini denizin isteğiyle deniz aslan olarak tanıtmıştır. Sonrasında ise arkadaşının çocukluk aşkı olan yiğitte aşık olmuştur. İrem hayatında ilk defa aşık olmuş, hayatında hiç kimseye karşı böyle bir duygu yaşamamıştır. Arkadaşı ve aşkı arasında kalmış ve çok ciddi çatışmalar yaşayacaktır.

Fiziksel Özellikleri:
Boyu: 1.75cm
Kilo: 55
Göz Rengi: Kahve Rengi
Saç Rengi: Kızıl
Burcu: Akrep

Oynadığı Diziler:
2011 Muhteşem Yüzyıl, Fatma Hatun Karakteri Show TV
2014 Diğer Yarım, Esma, Zeynep Karakteri ATV
2015 Bedel, Nazan Karakteri ATV
2016 Seviyor Sevmiyor, İrem Karakteri ATV

Sosyal Medya Hesapları:
Twitter: (@goncasariyildiz)
İnstagram: (@sariyildizgonca)

Etiketler:


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın