Bilgiustan.com Web Sitemize Hoşgeldiniz, 16 Aralık 2017

Guguk Kuşları Hakkında Bilgi

Guguk Kuşları Hakkında Bilgi

Guguk Kuşları Hakkında Bilgi

Guguk Kuşları Gugukgillerden Genelde Avrupa Kıtasında Yaşayan, Beyaz Çizgili, Sırtı Gri, Karnı Kahverengi 35 Santimetre Boyunda, Böcekçil Bir Kuş Türüdür. Guguk Kuşlarının Kanat Açıklıkları 65 Santimetre, Ağırlığı 130 Gram Ve 13 Yıl Yaşayan Kuşlardır. Göçmen Bir Kuş Olan Guguk Kuşu, Yaz Aylarında Avrupa Kıtası Ve Batı Asya’da, Kış Aylarında İse Afrika Kıtasında Yaşar.

Guguk Kuşları Hakkında BilgiGuguk Kuşlarının En Büyük Özelliği Parazit Bir Kuş Olmasıdır. Guguk Kuşu Diğer Kuşların Yuvalarına Yumurtlayarak Yavrularının Bakımını Diğer Kuşlara Yaptırırlar. Yumurtalarını Kendinden Daha Küçük Kuşların Yuvalarına Bırakan Guguk Kuşunun Yavrusu Diğer Yavrulardan Büyük Olduğundan Yavru Guguk Kuşu Yuvada Hakimiyet Kurar Ve Yuvaya Gelen Besini Kendi Tekeline Alır. Diğer Yavru Kuşların Bu Durumdan Dolayı Yaşama Şansı Düşüktür. Kendisinden Sonra Dünyaya Gözlerini Açan Yavru Kuşları Yuvadan Atar 3 Hafta Sonra Üvey Annesinden Daha İri Olur Ve Altıncı Haftadan Sonra Üvey Annesinin Yuvasını Dağıtarak Eş Aramak İçin Yuvadan Ayrılır.
Yaşadığı Ortama Renkleri Uygun Olan Kuş Türü Kendini İyi Gizlese De, Çıkardığı Sesler Yerini Belli Etmektedir. Tırmanıcı Ve Döner Parmaklı Ayakları 2 Parmağı Önde Diğer İkisi İse Geridedir.

Guguk Kuşu Böceklerle Beslenir, En Çok Sevdiği Yiyecek Tüylü Tırtırdır. Tüylü Tırtıl Diğer Kuş Türleri Tarafından Pek Sevilmeyen Bir Besindir, Ama Guguk Kuşunun Ana Yiyeceğidir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

CLOSE
CLOSE
Daha fazla Hayvanlar
Ağaçkakan Kuşları Hakkında Kısa Bilgi
Ağaçkakan Kuşları Hakkında Kısa Bilgi

Ağaçkakan Kuşları Hakkında Kısa Bilgi Sert Gagalarıyla Ağaçların Gövdelerinde Delik Açabilen Kuş...

Martı Hakkında Bilgi Martılar Ne Yer?
Martı Hakkında Bilgi

Martı Hakkında Bilgi Martılar Ne Yer? Martıgillerden Çoğunlukla Beyaz Renkli, Eti Yenmeyen,...

Antiloplar Antilop Hakkında Bilgiler
Antiloplar Antilop Hakkında Bilgiler

Antiloplar Antilop Hakkında Bilgiler Ot Obur Bir Hayvan Olan Antiloplar Çift Toynaklı...

Kapat