Bilgiustan.com Web Sitemize Hoşgeldiniz, 03 Ağustos 2020

Güvercin Hakkında Kısa Bilgi

Güvercin Hakkında Kısa Bilgi

Güvercin Hakkında Kısa Bilgi

Güvercin Güvercingillerden Hızlı Ve Uzun Zaman Uçabilen, Sık Tüylü, Yemle Beslenen, Kısa Vücutlu, Evcilleştirilmiş Bir Çok Türü Bulunan Bur Kuş Türüdür. Güvercinlerin 300’den Fazla Türü Bulunmaktadır.

Evcil Olarak Beslenen Güvercin Kuşları Türkiye Dahil Birçok Ülkede Geniş Bir Alanda Yaşamaktadırlar. Güvercin Barışın Simgesi Olarak Sayılan Bir Kuştur Ve Birçok Yerde Kutsal Sayılarak Avlanmazlar.

Güvencilerin Barındırılmasında Kümeslerin Yeterli Havalandırmaya Sahip Olması Ve Kış Aylarında Soğuk Havalarda Zarar Görmeyecek Şekilde Yapılması Gereklidir. Güvercinlerin Beslenmesinde Kullanılacak Yemin Vitaminler, Proteinler, Yağlar, Karbonhidratlar Ve Mineral Bakımından Dengeli Bir Yem Olmalıdır. Güvercinlerin Kümesinde Sürekli Temiz Su Bulundurulmalıdır.

Akbabalar Hakkında Kısa Bilgiler Yazısını Okumak İçin Buraya Tıklayın.

Güvercinlerin Kümeslerinde Belli Aralıklarda Temizlik Yapılmalı, Yemleri Kaplarda, Suları Suluklarda Olmalıdır. İnsanların Evcilleştirdiği İlk Kuş Olan Güvercinlerin Su İçme Şekli Diğer Kuşlar Gibi Değildir. Güvercinler Suyu Burun Deliklerini Suya Daldırarak Suluktaki Suyu Emerek İçerler. Ülkemizdeki Taklacı Güvercinlerin Ataları Orta Asya’dır.

Etiketler:


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın