Bilgiustan.com Web Sitemize Hoşgeldiniz, 11 Temmuz 2020

Halk Ekmek Bayilikleri Nasıl Açılır?

Halk Ekmek Bayilikleri Nasıl Açılır?

Halk Ekmek Bayilikleri Nasıl Açılır?

Halk ekmek ismi ile tanınan belediyenin sağlamış olduğu ekmek ve unlu mamulleri, ülkemizin her şehrinde ve her semtinde halkımızın hizmetine sunulan ürünlerden birisidir. Birçok büfe veya fırın gibi özel işletme ve fırınlardan imal edilen ekmek ve unlu mamullerin aksine oldukça ucuz ve uyun fiyatlar ile vatandaşlara hizmet veren halk ekmeği bayilerinin önemi çok fazladır. Bu anlamda halk ekmeği ve belediyenin üretiminde olan unlu mamullerin satışı yine aynı şekilde belediyenin himayesinde hizmet veren Halk Ekmeği Bayileri ve Halk Ekmeği Satış Noktalarıdır.

Halk Ekmek Bayilikleri Nasıl Açılır?Uzun zamandır bu anlamda insanlar arasında büyük bir merak oluşmuş bunun neticesinde Halk Ekmek Bayiliği Nasıl Alınır? Sorusu akıllarda yer etmiştir. Halk ekmeği bayileri, bayi sahipleri için oldukça karlı ve faydalı bir iş olmaktadır. Bu anlamda yeni bir sektörde iş hayatına atılmak veya kendi işinin sahibi olmak isteyenler için oldukça karlı ve mantıklı bir iş kolu olmaktadır. Genel hatları üzerine bir kaç resmi prosedür sonunda, halk ekmeği ve unlu mamullerin satışını gerçekleştirmek isteyen kişiler için Halk Ekmeği Bayisi veya Halk Ekmeği Satış Noktası açmak mümkündür.

Nitekim pek çok insanın market veya fırın gibi unlu mamul ürünleri satan yerlerdense halk ekmeği bayi ve satış noktalarından ekmek alması, bu sektörün karlılığını ve sürekliliğini göstermektedir. Fazla bir zorluğu veya sermaye ihtiyacı bulunmayan bu iş kolu üzerinde düzenli ve yüksek kazançlar elde etmem mümkündür. Fakat bu durum satış yapılacak yerin konumu ile de alakalı bir durumdur.

Halk Ekmek Bayiliği Başvuru Belgeleri

Belediyelerin kendi fırınlarında üretilen ekmek ve unlu mamul ürünlerinin, satışı konusunda aracılık hizmeti sağlayan ve bu fırınlarda üretilen unlu mamullerin satışını gerçekleştiren Halk Ekmek Bayileri için çeşitli prosedürler bulunmaktadır. Öncelikli olarak Halk Ekmek Bayiliği almak isteyen kişilerin Halk Ekmek Bayiliği Başvuru Belgeleri ile beraber belediyelere başvurması gerekmektedir. Bu anlamda yapılan başvuru ve belgelerde Halk Ekmek Bayiliği almak isteyenlerden çeşitli belgeler istenmekte ve şartlar aranmaktadır.

Bayilik almak isteyen kişilerin oturdukları semtin veya mahallenin muhtarına bunun ile ilgili bir müracaat da bulunması ve ondan bu müracaat ile ilgili bir belge alması gerekmektedir. Bundan sonra istenilen belgeler arasında Sosyal Güvenlik Kurumundan alınacak aylık gelir belgesi bulunmaktadır. Bu belgenin istenme amacı, Bayiliği açmak isteyen kişiler için koyulan şartlar arasında, başvuru yapacak kişinin aylık gelirinin 800,00 liradan fazla olmaması bulunmaktadır. Bundan sonra savcılıktan veya ülkemizde yeni yeni yaygınlaşan elektronik devlet uygulamasından sağlanabilecek sicil kaydı ile birlikte başvuruda bulunmak, Bayiliği açmak için yeterli olacaktır.

Halk Ekmek Bayiliği Açmanın Maliyeti?

Halk Ekmek Bayiliği Açmanın Maliyeti? Ne kadar diye merak içinde soran insanlar için, Bayilik almak oldukça ucuz bir maliyet ve bütçe gerektirir. Bu anlamda belediyeler bu noktada satış yapacak insanlardan ekmek ve unlu mamuller için kasa başına 12 liraya yakın olmaktadır. Bunun yanı sıra Halk Ekmek Bayisi için satış yapacak kişiye tahsis edilen büfenin üç ayda bir kira ödenmesi ve bu şekilde işletilmesi gerekmektedir. Bu anlamda belediye tarafından istenen işletme kirasının üç aylık tutarı yalnızca 75 lira tutarındadır.

Kısacası bu anlamda fazla sermaye gerektirmeyen, oldukça düşük ürün alımı ve bunun yanı sıra düşük kira bedeli ile oldukça karlı bir iş kolu olan Halk Ekmek Bayiliği, bulunduğu bölgeye ve konuma göre sahibine oldukça güzel paralar kazandıran bir iş koludur. Fakat bu işlerin alımının ihale ile yapıldığını hatırlatmak gerekli!

İstanbul Halk Ekmek İHE Bayilik Başvuru Yapmak İçin İşletme Müdürlükleriyle İletişime Geçmelisiniz.
İHE Bayilik Başvurusu Yapılabilecek İşletme Müdürlükleri
Edirne Kapı İşletme Müdürlüğü Savaklar Caddesi No: 3 Eyüp Adresinden Yada 0 212 635 20 81 Numaralı Telefondan Bilgi Alınabilir.
Sultangazi Cebeci İşletme Müdürlüğü Esentepe Mahallesi Mimar Sinan Bulvarı No 170/A Sultangazi İstanbul Adresinden Veya 0 212 476 00 90 Numaralı Telefondan Bilgi Alınabilir.
Kartal Cevizli İşletme Müdürlüğü Cevizli Mahallesi Karabük Caddesi No: 29 Kartal İstanbul Adresinden Yada 0 216 441 24 30 Numaralı Telefondan Bilgi Alınabilir.

Etiketler:


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Tolga dedi ki:

  Merhaba, ben şuan çalışmıyorum gelirim yok. Halk ekmek bayilik almak istiyorum. Detaylı bilgi hiç bir yerde bulamadım. Mesela ben çalışmadığım için gelirim yok bu kişiye özel bir şart mı ? Yani evde başka kişinin geliri 800 TL altında değilse 800 TL denen kuralı bozar mı yoksa kişiyi mi bağlar ? Bayilik alındığında onlar mı yeri belirliyor yoksa sen mi ? Bilgi verirseniz sevinirim.

  1. Bilgi Ustan dedi ki:

   Büfe İşletmeciliği talebi için en yakın İHE A.Ş. İşletme Müdürlüğü ile iletişim kurulması gerekmektedir. İrtibat Telefonları: Sultangazi Cebeci İşletme Müdürlüğü 0212 476 00 90 / 199 dahili Edirnekapı İşletme Müdürlüğü 0212 635 20 81 / 666 dahili Kartal Cevizli İşletme Müdürlüğü 0216 441 24 30 / 448 dahili

 2. Ferhat dedi ki:

  Belediyenin hangi birimlerinden ne nasıl yer isteniyor? Tecrübesi olan var mı?

 3. mehmet erol yüksel dedi ki:

  ENGELLİLER İÇİN HERHANGİ BİR ÖNCELİK VAR MI:?

 4. Barış Yalman dedi ki:

  Bir ara çok meşhurdu bu halk ekmek bayilikleri. Mafyası bile vardı. Şun an için temiz ve gelirli bir sektör.

Bir Cevap Yazın