Bilgiustan.com Web Sitemize Hoşgeldiniz, 02 Temmuz 2020

Hazar Ergüçlü Kimdir? Boyu Ve Kilosu

Hazar Ergüçlü Kimdir? Boyu Ve Kilosu

Hazar Ergüçlü Kimdir? Boyu Ve Kilosu

Hazar Ergüçlü 1 Ocak 1992 tarihinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetin Lefkoşa kentinde dünyaya gelmiştir. Annesinin ismi Neşe, babasının ismi Süleyman Ergüçlüdür. Oyuncunun babası gazeteci (Kıbrıs Gazetesinin genel yayın yönetmeni), annesi ise Kıbrıs Devlet Televizyonu BRT1 yöneticisidir. Anne ve Babası çalıştığı için güzel oyuncuya anneannesi bakmıştır. Anneannesi ona baktığı dönemde Kömür ocağı işlettiği için sabah saat beş de uyanıp kömür ocağına gider, onlar kömürleri boşaltırken oyuncu tarlalarda, ormanların içinde koşup oynuyormuş.

Hazar Ergüçlü Kimdir? Boyu Ve Kilosu

Hazar Ergüçlü 15 yaşında Lise 1 giderken tiyatro yapmaya başlamıştır. Ailesi güzel oyuncuyu yaramaz bir çocuk olduğu için biraz sakinleşmesi için tiyatro kursuna yazdırmışlardır. Bu da oyuncu için gerçekten doğru adres olmuştur. Akabinde ise tiyatro hocası oyuncuyu Derviş Zaim’in filmi için elemelerine katılması için yönlendirmiştir. Derviş Zaim elemelerde oyuncuyu seçmiştir ve Hazar Ergüçlü’nün oyunculuk kariyeri başlamıştır. Oyuncu İngilizce ve Fransızca konuşabilmekte, ileriki zamanlarda ise Yunanca ve İtalyanca öğrenmek istemektedir. Haliç Üniversitesi Tiyatro bölümünde okumaktadır.

Hazar Ergüçlü haftanın 4-5 günü sevmese de pilates yapıyor, kitap okuyor çok sevdiği için Orhan Pamuk kitaplarını, arkadaşlarıyla film izlemeyi ve gezmeyi çok seviyor. Ev de vakit geçirmekten ise her zaman hoşlanmaktadır. İstanbul da en sevdiği yerler ise Fatih, Eminönü ve Kadıköy’dür. Oyuncu saçları için hiçbir şey yapmıyor ama cildi için düzenli olarak cilt doktoru Gönül Ergenekon’un önerdiği kil maskesini kullanmaktadır. Güzel oyuncu evde suyunu bile almaya üşenen tiplerden yani biraz tembel. Asla vazgeçemediği üç şey güneş gözlüğü, şal ve küpedir. Oyuncunun en beğendiği modacılar Meltem Özbek, Eda Güngör, Özgür Masur, Hakan Yıldırımdır. Sevdiği renkler siyah, kırmızı ve beyazdır. Stil olarak ise Jeanların üstüne rengarenk tişörtler, diz altında biten tek parça dar triko elbiseler favorileri arasındadır.

Hazar Ergüçlü 2011 yılında Kuzey ve Güney adlı dizide Kuzey karakterinin eşi Simay Canay’ı canlandırmıştır. 2013 senesinde Medcezir adlı yapımda Eylül karakteri ile dikkatleri iyice üzerine çekmiştir. 2015 tarihinde Analar ve Anneler isimli dizide Kader karakterine hayat vermiştir. 2016 yılında Yüksek Sosyete adlı dizide Cansu Koran karakterini oynamaktadır. Dizideki Cansu Koran zengin bir ailenin kızı olmasına rağmen çok mutsuzdur. Emektar ailenin tek oğlu olan Kereme aşık olacaktır. Yüksek Sosyete adlı dizide yaşamda ait oldukları yeri arayan, farklı dünyalardan iki gencin öyküsünü anlatmaktadır.

Fiziksel Özellikleri:
Boyu: 1.70 cm
Kilo: 54 kg
Göz Rengi: Kahve Rengi
Saç Rengi: Siyah
Burcu: Oğlak

Oynadığı Diziler:
2011 Kuzey Güney, Simay Canay Karakteri Kanal D
2013 Medcezir, Eylül Buluter Karakteri Star TV
2015 Analar ve Anneler, Kader Karakteri ATV
2016 Yüksek Sosyete, Cansu Koran Karakteri Star TV

Sinema Filmleri:
2010 Gölgeler ve Suretler, Ruhsar Karakteri Beyaz Perde
2012 Açlığa Doymak, Sena Karakteri Beyaz Perde
2013 Benim Dünyam, Ayla Karakteri Beyaz Perde
2016 Dar Elbise, Gule Karakteri Beyaz Perde

Oynadığı Reklamlar:
2014 Elidor
2015 Mizu İnternet Alışveriş Sitesi

Sosyal Medya Hesapları:
Twitter: (@erguclu_)
Instagram: (@hazarergucluu)

Etiketler:


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın