Bilgiustan.com Web Sitemize Hoşgeldiniz, 19 Eylül 2020

İŞKUR Üye Olmak İş Arayan İşkur Kayıt İşlemleri

İŞKUR Üye Olmak İş Arayan İşkur Kayıt İşlemleri

İŞKUR Üye Olmak İş Arayan İşkur Kayıt İşlemleri

Türkiye İş Kurumu İŞKUR Üye Olmak, İş Ve Kurs Araması Yapmak. İşkur’a Üye Olarak Ücretsiz Meslek Edindirme MEK İstihdam Garantili/İstihdam Garantisiz/Özel Politika, TYP (Toplum Yararına Çalışma Programı), İEP İşbaşı Eğitim Programları, UMEM Projesi MEK Kurslarına Katılabilir, İş Arama Sayfasından Kendinize Uygun İş Bulabilirsiniz.

İŞKUR Üye İşlemleri İş Arayan ve İş Verenler Olarak İkiye Ayrılmıştır. İş Arayanlar İş Arayan Üyeliğine Online Başvuruda Bulunmak İçin 14 Yaşını Doldurmak ve Kayıt Sırasında Fiili Olarak Askerlik Görevinde Bulunmama Şartları Bulunmaktadır. İŞKUR Üye Olmak İçin

İŞKUR Üyelik Kaydı SözleşmesiİŞKUR İş Arayan Üyeliği Oluşturma Sayfasına Ulaşmak İçin Buraya Tıklayın. Açılan Sayfada Üyelik Sözleşmesini Okuyup Kabul Etmek İçin Sayfa Altındaki Onaylıyorum Butonuna Tıklayın.

İŞKUR Üye Olmak Kimlik BilgileriÜyelik Sözleşmesi Onayından Sonra Açılan Sayfanın Altındaki 4 Haneli Doğrulama Kodunu, Sayfanın Üstündeki T.C Kimlik Numaranızı, İsim Ve Ad Ve Soyadınızı, Baba Adınızı, Doğum Tarihinizi Gün, Ay Ve Yıl Olarak Doldurup, Sayfanın En Altındaki Kişisel Verilerin Kaydedileceğine İlişkin Onay Kutusunu İşaretleyip İleri Butonuna Tıklayın.

Sponsorlu Bağlantılar

İŞKUR Üye Kayıt İşlemlerinde Sıra Adres Bilgilerini Doldurmaya Geliyor. Adres Bilgilerini Doğru Olarak Doldurduktan Sonra Sizinle İletişime Geçilmesini İstediğiniz Tercihen İletişim Adresi Kısmını Telefon Veya E-Mail Olarak Seçebilirsiniz. Burada Tercihen İletişim Adresi Kısmı Telefon Olarak Seçerseniz İletişim İçin Kısa Mesaj, E-Mail Seçerseniz E-Posta İle Sizinle İletişime Geçilir. Adres Bilgilerinin Altında Şifre Belirleme Kısmına En Az 6 Karakterli Bir Şifre Belirleyerek Üyeliğimi Oluştur Butonuna Tıklayın.

İŞKUR Üye Olmak Adres Kaydı DoldurmaİŞKUR Üyelik Şifrenizi Unuttuysanız İş Arayan Girişinde Şifremi Unuttum Linkine Tıklarsanız Şifreniz Varsayılan İletişim Adresinize Gönderilecektir.

İşkur’a Kayıt Olduğunuzda Kurslara Kayıt Olabilmek, İş Başvurusu Yapabilmek İçin Mutlaka Özgeçmiş Bilgilerinizi Eksiksiz Olarak Doldurmalısınız.

Buradan T.C Kimlik Numaranız Ve Belirlediğiniz Şifre İle İŞKUR İş Arayan Girişi Yaparak Özgeçmiş Düzenleme Kısmına Geliniz. Ana Sayfadan Özgeçmiş Düzenleme Yolunu Takip Ederek Kişisel Bilgilerinizi, Öğrenim Bilgilerinizi, Meslek Bilgilerinizi Düzenleyebilirsiniz.
İŞKUR Kayıt İşlemini Tamamladıktan Sonra Buradan Açık İş İlanları Sayfasından Kendinize Uygun İşi Arayabilirsiniz. Uygun İş İlanının Talep Numarasına Tıklayarak İş İlanı Hakkındaki Detaylara Ulaşılabilir. İş İlanını Detaylarındaki Başvur Butonuna Tıklayarak İlana Başvurulabilir.
Üyelik Profiliniz İş Arama Statüsü Pasif İse İş Başvurusunda Bulunamazsınız. İşkur Üyelik İş Arama Statüsünü Aktif Hale Getirmek İçin Giriş Sayfasında Özgeçmiş Linkine Tıklayın Kişisel Bilgiler Kısmındaki İş Arama Statüsü Kısmını Aktif Hale Getiriniz.
İş Bulduktan Sonra İşkur İş Arama Durumunu Pasif Hale Getirerek Size Uygun İşlerin Çağrı Olarak Gelmesini Önlemiş Olursunuz. İş Arayan Kaydını Pasif Hale Getirmek İçin Giriş Sayfasındaki Özgeçmiş, Kişisel Bilgiler Yolunu İzleyin.
Giriş Sayfasından İşsizlik Ödeneği Başvurusu, İşsizlik Ödeneği Sorgulama, İş Ve Meslek Danışmanından Randevu Alma İsteği Gibi İşlemleri De Yapabilirsiniz.

İşkur’a Kayıt Olurken Hata Alıyorsanız Sistemde Bir Hata Olabilir Daha Önceden Üye Olmuş Olabilirsiniz. İşkur İş Arayan Giriş Sayfasında Şifremi Unuttum Linkine Tıklayın T.C Kimlik Numaranız Ve 4 Haneli Güvenlik Kodunu Girerek Önceden Üye Olduysanız Üyelik Sırasında Varsayılan İletişim Adresinize Şifreniz İletilecektir. Şifremi Unuttum Sayfasında Hata Mesajı Alırsanız Daha Önceden Üye Olmamışsınız Demektir. Üyelik Esnasında Hata Almanız Sistemden Kaynaklanıyor İse Birkaç Gün Bekleyip Yeniden Üye Olma İşlemlerini Deneyiniz, Eğer Üyelik İşlemlerinde Yinede Hata Alıyor İseniz Size En Yakın İşkur Şubesinden Kayıt Olabilirsiniz.

Etiketler:


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın