Bilgiustan.com Web Sitemize Hoşgeldiniz, 20 Eylül 2020

İSMEK Kurslarına Online Kayıt Olmak

İSMEK Kurslarına Online Kayıt Olmak

İSMEK Kurslarına Online Kayıt Olmak

Önceki Yıllarda Eylül Ayının İlk Haftasında Başlayan İSMEK Ücretsiz Kursları Kayıtları 12 Aylık Eğitim Sistemine Geçilmesiyle Birlikte Yıl Boyunca Devam Edecek. İsmek Kursları Yetişkinlere Yönelik Ve 12-16 Yaş Grupları Olarak Açılacak.

İSMEK Kurslarına Online Kayıt OlmakİSMEK Yetişkinlere Yönelik Ücretsiz Kurslarına 16 Yaşını Dolduranlar (Müzik Ve Gösteri Sanatları Kurslarına Başlama Tarihine Göre 15 Yaşını Dolduranlar) Katılabilir. Kurslara Kayıt İçin kursiyer.ismek.org Adresinden Ön Kayıt Yaptırılabilir. Kursa Ön Kayıt Yaptırırken Cep Telefonu Numaranızın Doğru Olduğuna Emin Olun, Eğer Telefon Numaranız Yanlış Olursa Kursa Kesin Kayıt İçin Çağrılamayacaksınız Ve Kaydınız İptal Olacaktır.

İSMEK Ücretsiz Kurslarında Eğitimler Ekim Ayında Başlayıp, Haziran Ayı Sonuna Kadar Devam Etmektedir. Haziran Ayına Kadar Süren Kurslar Olduğu Gibi Kısa Süreli Eğitimlerin Verildiği (Bilgisayar, Diksiyon, Yabancı Dil Vb.) İkinci Ve Üçüncü Kur Kayıt Alınan Kurslarda Bulunmaktadır. Aynı Kursa İkinci Kez Gelen Kursiyerler Kursiyer Mevcudunun Yüzde 25’i Kadar Olabilir. Üçüncü Kez Aynı Kursa Katılamazsınız. Aynı Kursa Üçüncü Yıl Katılmak İsteyenler İsmek Uygulama Merkezlerinde Sınavla İleri Seviye Atölye Eğitimlerine Katılabilirler. Bazı Kurslara Katılmak İçin Ek Koşullar Bulunmaktadır, Örnek Olarak İngilizce Seviye A2 Kursuna Katılmak İçin Seviye A1 Sertifikası Sahibi Olmak Yada Yapılacak Sınavda Başarılı Olmak Gereklidir. Kursun Ön Koşulları Kursiyer İsmek Adresinde Belirtilmiştir. Aynı Dönem İçerisinde Aynı Alanda Günleri Ve Saatleri Çakışmayan İkinci Bir Kursa Ve Genel Kurslara Kayıt Olunabilir. Kısa Süreli Bir Kursa Kayıt Olduğunuzda Kursun Bitiminde Aynı Alanda Veya Genel Bir Üçüncü Kursa Katılabilirsiniz. Kayıt Olduğunuz Kurs Hangi Alanda, Kayıt Olunan Kursun Alan Geçişlerini Kursiyer İsmek Sayfasının Üst Kısmındaki Alan Geçişleri Menüsünden Görebilirsiniz. Açılan Sayfada Kayıt Olduğunuz Kursu Tıklayarak Alan Geçişine İzin Verilen Kurslara Ulaşabilirsiniz.

İSMEK Online Kayıt Olmak Resimli Anlatım

kursiyer.ismek.org Adresine Giriş Yaptığınızda Karşınıza T.C Uyruklu Kursiyer Girişi Ve Yabancı Kursiyer Girişi Seçenekleri Çıkacaktır. T.C. Uyruklu Kursiyer Girişi İçin T.C Kimlik Numaranızı, Doğum Tarihinizi Yazarak Giriş Butonuna Tıklayın. Yabancı Uyruklu Kursiyer Girişi İçin İse Geçici T.C Numaranızı Ve Doğum Tarihinizi Yazıp Giriş Butonuna Tıklayın. Giriş Yaptıktan Sonra Daha Önceden Kurslara Katılmışsanız Bilgileriniz Dolu Olarak Gelecektir. Kayıt Formu Kısmına Tıklayıp Bilgilerinizi Kontrol Ediniz, Özellikle Telefon Numaranızın Doğru Olduğundan Emin Olunuz. Eğer Kayıt Formu Sayfası Açılmışsa Eğitim Durumunuz, Ön Son Mezun Olduğunuz Okulun İsmi, Çalışma Durumu, Engel Durumu, Cep Telefonu Numarası Doldurup Kursiyer Ön Kayıt Şartnamesini Okudum Ve Anladım Kısmını Seçip Güncelle Ve Kurs Seç Butonuna Tıklayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Filitre Panelinde İlçe Ve Kurs Merkezine Göre, Kurs Günlerine Göre, Kursun Başlama Ve Bitiş Tarihine Göre Filitreleme Yaparak Kurs Araması Yapılabilir.
Kayıt Olmak İstediğiniz Branşın Karşısındaki Seç Butonuna Tıklayın. Seç Butonu Aktif Değil İse Kursa Kayıt Kapalıdır. Seç Butonuna Tıklandığında Kursu Tercih Etme Nedeninizin Sorulduğu Bir Pencere Açılır, Kurs Tercih Nedenini İşaretleyip İleri Butonuna Tıklayın. Açılan Pencerede Kurs Bilgilerini Kontrol Edip Kayıt Ol Butonu İle Kayıt İşleminin Tamamlayın.
Kayıt Olduğunuz Kursu Silmek İsterseniz, Kursiyer Girişi Yaparak Eğitimlerin Linkine Tıklayın. Açılan Sayfada Kayıt Olduğunuz Kurs Görülecektir, Sil Diyerek Kayıt Olduğunuz Kurstan Kaydınızı Silebilirsiniz. Kayıt Olduğunuz Sil Linki Bulunmuyor İse Kursu Güncelleme Tarihi Geçmiş Olduğundan Kaydınızı Silemezsiniz. Kayıt Olduğunuz İsmek Kurs Merkezine Kurs Kaydınızı Silinmesini İsteyebilirsiniz.

Genel Branşlara Alan Geçişi Şartı Bulunmamaktadır. Genel Branşları Görmek İçin Alan Geçişleri Linkine Tıklayın. Açılan Sayfada Genel Branşlar Sekmesine Tıklayarak Genel Branşları Görebilirsiniz. Kurs Ön Kayıt İşleminden Sonra Açılan Pencerede Kurs Merkezine Kimlik Fotokopinizi Götürmeniz Gereken Tarihi Görebilirsiniz.

Yedek Kursiyer Nedir: İsmek Kursiyerlerinin En Çok Sorduğu Sorulardan Biri De Yedek Kursiyer Nedir Sorusudur. Ön Kayıt Alınan Bir Kurs İçin Bir Kontenjan (Örnek 15) Belirlenir Ve Ayrıca Yedek Kursiyer Sayısı (Örnek 15) Belirlenir. İlk 15 Kursiyer Kursa Ön Kayıt Yaptırdığında Bu 15 Kişi Asil Kursiyer, Daha Sonra Kayıt Olan Diğer Kişiler Yedek Olarak Sıralanır. Yedek Kursiyerler Asil Kursiyerlerin Kursa Devam Etmemeleri Durumunda Çağrılırlar. Yedek Sayısı Fazla Olan Kurslarda Asil Kursiyer Olma Şansınız Düşüktür.

İsmek Kurs Kaydını Nasıl Sileriz

Kursa Ön Kayıt Yaptırdınız Ancak Kaydınızı Silmek İstiyorsunuz, Yine Kursiyer İsmek Sayfasına Kayıt Olacakmış Giriş Yapıp, Sayfa Üstündeki Eğitimlerim Linkine Tıklayın. Açılan Sayfada Kayıt Olduğunuz Kursu Göreceksiniz, Kursun Karşısında Sil Linkine Tıklayarak Ön Kaydınızı Silebilirsiniz. Ancak Kurs Kaydınız Kesin Kayda Dönüşmüşse Kaydınızı Silemezsiniz. Kurs Kaydınız Güncelleme Süresi İçerisinde Ancak Kurs İdarecileri Tarafından Silinebilir.

Atölyeler Ve Uygulama Merkezlerinde Eğitimi Verilen Branşlar İçin Üretime Yönelik Uygulamalı Eğitim Verildiği İçin Kursiyer Kaydı Öncesi Sınav Ve Mülakat Yapılmaktadır. Daha Önceden Aynı Branşta Eğitim Alanlar İçin Uygulama Merkezleri, Mesleki Uzmanlık Merkezleri Ve İhtisas Merkezlerinde İleri Seviye Kurslar Düzenlenmektedir. Engelli Kursiyerler İçin Engelliler Merkezlerinde Eğitimler Verilmektedir.

İsmek 300 Binden Fazla Kursiyer Ön Kayıt Yaptırdı. 5 Eylül 2016’da Başlayan Kayıtlara İstanbul Halkı Büyük İlgi Gösterdi. 232 Kurs Merkezinde, 482 Branşta Eğitim Veren İsmek’de En Çok Tercih Edilen Kurslar Yabancı Dil, Diksiyon, Bilgisayar, İğne Oyası, Kadın Giysileri Dikimi, Spor (Step Aerobik, Pilates), Pasta Yapımı, Fotoğraf Çekimi, Resim Ve Emlak Danışmanlığı Kursları.

Açılan Tüm Kurslara Devam Zorunludur, Kursun Eğitim Süresinin 5/1’inden Fazla Devamsızlık Yapan Kursiyerler Sertifika Alamazlar. Kurs Merkezleri Resmi Tatil Günlerinde Ve Valilik Tarafından Sel, Kar, Fırtına Vb. Sebeplerle Eğitime Ara Verildiği Günlerde Kapalıdır. Kursları Başarıyla Tamamlayan Kursiyerler Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Sertifika Almaya Hak Kazanır. Sertifikanızı Kursun Bitiminden 1 İle 2 Ay Sonra Kurs Merkezinden Şahsen Alabilirsiniz. Açılan Tüm Kurslar Ücretsizdir, Kursiyerler Kurslarda Kullandıkları Malzemeleri Kendileri Temin Ederler. Yaz Aylarında (Temmuz-Ağustos) Çocuk Ve Gençlere Yönelik Kurslar Düzenlenmektedir. Yaz Kurslarında 9-11, 12-15,16-21 Yaş Ve Yetişkin Gruplarında Kısa Süreli Katılım Belgeli Eğitimler Verilmektedir. Kurs Merkezlerinde Çay, Türk Kahvesi, Nescafe Çeşitleri Ve Su Bulunmaktadır. Çay 0,75 Kuruş, Sıcak Su 0,25 Kuruş, Türk Kahvesi 1.5 Türk Lirası, Su 0,75 Kuruş Ve Nescafe Çeşitleri 1 Türk Lirasından Satılmaktadır.

Genel Kurslara Örnek Olarak Diksiyon, KURAN-I KERİM, Girişimcilik, Liderlik Eğitimi, İş Hayatında İletişim vb. Genel Kursların Tümünü Kursiyer İsmek Sayfasına Girmeden Onilne Başvuru Ve Kayıt Şartları Kısmının Altında Görebilirsiniz.

Etiketler:


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın