Bilgiustan.com Web Sitemize Hoşgeldiniz, 19 Eylül 2020

İstanbul Piknik Alanları Mesire Yerleri

İstanbul Piknik Alanları Mesire Yerleri

İstanbul Piknik Alanları Mesire Yerleri

İstanbul Anadolu Ve Avrupa Kayası Piknik Alanları, Mesire Yerleri Tanıtımları. İstanbul’un Kalabalıklığı, Yoğun Trafiği Ve İş Stresi İnsanları Tatil Günlerinde Doğa İle Baş Başa Kalacakları Mesire Alanlarına İtiyor. Ailecek Gelip Huzurlu Bir Gün Geçireceğiniz Piknik Alanlarına Giderek Hem Doğanın Keyfini Yaşayabilir Hem de Mangalınızı Yakarak Günün Daha da Keyifli Bir Gün Olmasını Sağlayarak Ruhunuzu Deşarj Edebilirsiniz. İstanbul Anadolu Yakasında ve Avrupa Yakasında Yer Alan Mesire Ve Piknik Alanlarını Sizler İçin Bir Araya Getirdik.

İstanbul Anadolu Yakası Mesire Ve Piknik Alanları

1 ) Göztepe Mesire Alanı:
İstanbul Piknik Alanları Mesire Yerleri Göztepe Mesire AlanıBeykoz İlçesinin Boğaza Bakan Ve Boğazı Farklı Bir Açıdan Gören Mesire Alanı Anadolu Yakasında Yaşayanların Hafta Sonları Akın Akın Gittikleri Bir Piknik Alanıdır. Göztepe Mesire Alanında Yer Alan Gölet Ve Yeşil Alanların Yanı Sıra Doğal Bir Tabiata Sahip Ormanı İle İnsanın Mutlu Olması İçin Yeterli. Boğaz Manzarasının Yanında Karşı Kıyıda Yer Alan Belgrad Ormanlarını, Sarıyer’i Rahatlıkla Görebiliyorsunuz. Tabiat Varlıkları Müdürlüğü Tarafından Korunan Bu Mesire Alanında Mangal Yakabilir, Ailecek Piknik Yapabilirisiniz.

2 ) Polonezköy Mesire Alanı:İstanbul Piknik Alanları Polonezköy
İstanbul Anadolu Yakasında Yer Alan Polonezköy Bölgesinin Doğal Ormanları İçinde Yer Alan Bu Mesire Alanı, Doğal Yabani Hayatın Devam Ettiği Doğal Ormanların Ve Doğal Bitki Örtüsünün İçerisinde Yer Alıyor. Doğallığı, Yeşil Alanları Kadar Trekking, Doğa Yürüyüşleri, Koşu Parkuru, Bisiklet Yolu Ve Köy İçerisinde Yer Alan Bir Çok Turizm Tesisi İle İnsanları Kendine Çeken Bir Mesire Alanıdır. Polonezköy Mesire Alanı İçerisinde Sülün Ve Keklik Üretme Çiftlikleri Yer Aldığı İçin Piknik Yapmaktan Arda Kalan Zamanda Bu Çiftlikleri Gezebilirsiniz. Gürgen, Meşe Palamut Ağaçlarının Yer Aldığı Orman İçerisinde Bulunan Piknik Masalarını Kullanabilir, Ücretsiz Otoparkı Kullanabilir Ve İstediğiniz Gibi Mangalınızı Yakarak Keyifli Ve Mutlu Bir Hafta Sonu Geçirebilirsiniz.

3 ) Hacet Deresi Mesire Yeri:
İstanbul Mesire Yerleri Hacet Deresi Piknik Alanıİstanbul Anadolu Yakasının Bir Diğer Mesire Alanı Hacet Dersi Mesire Alanıdır. Alan Olarak Biraz Küçük Olmasına Rağmen Uzun Ve Çok Yıllık Çam Ağaçları İle İnsanlara Huzur Veren, Doğal Göleti İle Su Kenarında Piknik Yapabileceğiniz Bir Alandır. Mesire Alanı İçerisinde Çocuk Oyun Alanları, Piknik Masaları Ve Araç Park Yerleri Bulunduğu İçin Çok Tercih Edilen Bir Mesire Alanıdır. Tuzla Bölgesinde Yer Aldığı İçin Ve Şehrin Biraz Dışında Olduğu İçin Ulaşım Biraz Uzun Sürse De Doğal Bir Hayat İçerisinde Piknik Yapmak İçin İdeal Bir Alandır.

Sponsorlu Bağlantılar

4 )Aydos Mesire Alanı:
İstanbul Piknik Alanları Aydos Mesire AlanıKadıköy İlçesinin 20 Km Dışında Yer Alan Aydos Göleti Ve Aydos Ormanlarının Yer Aldığı Mesire Alanıdır. Ulaşımı Oldukça Kolay Olduğu İçin Hafta Sonları Çok Rağbet Görür. Doğal Göletinin Yanı Sıra Doğal Çam Ve Meşe Ormanları İle Yabani Hayatın Devam Ettiği Bir Mesire Alanıdır. Geniş Orman İçerisinde Yürüyüş Yolu, Koşu Parkuru, Bisiklet Yolu Gibi Aktiviteler İçin Uygun Alanların Bulunması, Tabiat Varlıkları Genel Müdürlüğü Tarafından Koruma Altına Alınmış Ve Doğal Hayatın Korunmuş Olması, Ulaşımının Kolay Olması Piknik İçin Tüm Şartları Sağlıyor. Bir Pazar Günü Aileniz Mutlu Ve Huzurlu Vakit Geçirmek İstiyorsanız Aydos Mesire Alanını Tercih Edebilirsiniz.

5 ) Taşdelen Mesire Alanı:
İstanbul Piknik Alanları Taşdelen Mesire Yeriİstanbul Çekmeköy’de Yer Alan Bu Mesire Alanı Şehrin Biraz Dışında Yer Aldığı İçin Çok Kalabalık Olmamakla Birlikte Mangal Yakmak Serbest Olduğu İçin İdeal Bir Piknik Alanıdır. Bu Mesire Alanı Doğal Ormanın İçerisinde Yer Alan, Polenezköy’ E Kadar Devam Ediyor. Mesire Alanı İçinde Bisiklet Yolu Vardır. Bir Pazar Günü Doğal Bir Alanda Keyifli Bir Piknik Yapmak Veya Bisiklet Turu Yaparak Mangal Yakmak İstiyorsanız Çekmeköy Taş Delen Mesire Alanı Çok İdeal Bir Mesire Alanıdır.

6 ) Kaymakdonduran Mesire Alanı:
İstanbul Mesire Alanları Kaymakdonduranİstanbul da Yer Alan Doğal Ormanların Bir Bölümü de Beykoz da Yer Alıyor. Beykoz Ormanları İçerisinde Yer Alan Bu Mesire Alanı Doğal Bir Gölete Sahip Olduğu İçin İdeal Bir Piknik Alanıdır. Gölet Etrafına Yerleştirilmiş Olan Piknik Masaları Araç Park Yerleri, Tuvalet Ve Temiz Su Çeşmeleri İle Keyifli Ve Huzurlu Bir Piknik Alanı Olmasını Sağlıyor. Ayrıca Yürüyüş Yolu Sayesinde Piknik Sırasında Mangal Yaktıktan Sonra Doğal Orman İçerisinde Bir Yürüyüş Yaparak Rahatlayabilir Ve Huzurlu Bir Piknik Yapabilirsiniz.

7 ) Elmas Burun Piknik Alanı:
İstanbul Piknik Alanları Elmas Burun Piknik Alanıİstanbul Beykoz Ormanlarının İçerisinde Yer Alan Bir Diğer Mesire Alanı Da Elmas Burnu Mesire Alanıdır. Beykoz Ormanlarının Denize Bakan Bölümünde Yer Alan Bu Mesire Alanı Doğal Ormanları, Yabani Hayatı, Marmara Deniz Manzarası İle İnsanı Büyülüyor. Ulaşımı Biraz Uzun Sürse De Piknik Sırasında Bu Yorgunluğunu Unutuyorsunuz. Deniz Manzarası Gören Yürüyüş Yolu, Doğal Orman İçerisine Ulaşabileceğiniz Orman Yolu Ve Otomobil Yolu İle Bir Mesire Alanında Olması Gereken Her Şey Mevcut. Beykoz Ormanlarının Tadını Çıkarmak İçin İdeal Bir Tercih Olacaktır.

İstanbul Avrupa Yakası Mesire Yerleri Piknik Alanları

İstanbul’un Az Sayıda Kalan Yeşil Alanları, Ormanları Ve Mesire Yerleri İstanbullular İçin Nefes Alma İmkanı Sağlıyor. İstanbul Avrupa Yakası Gözde Mesire Yerlerini İnceleyelim.

1 ) Belgrad Ormanı Piknik Alanı:
İstanbul Piknik Alanları Belgrad Ormanıİstanbul’un Sarıyer İlçesinde Yer Alan Ve Doğal Halini Günümüze Kadar Koruyan Orman Halk Tarafından Yoğun Bir Şekilde Tercih Edilen Mesire Alanlarının Başında Geliyor. Orman İçinde Yer Alan Yürüyüş Parkurları, Bisiklet Yolları, Piknik Alanları Belgrad Ormanının Doğal Halk Tarafından Özellikle Hafta Sonları Yoğun Bir Şekilde Tercih Edilmesini Sağlıyor. Orman İçinde Belediye Görevlilerinin Güvenliği Sağlaması Temiz Su Ve Tuvalet İhtiyacının Modern Bir Şekilde Giderilmesi, Osmanlı Döneminde Yapılmış Olan Tarihi Bentlerinin Gezilebilmesi, Bahar Aylarında Yemyeşil Olması Sonbaharda Hazan Mevsiminin Tam Anlamıyla Yaşanması, Mangal Ve Barbekü Keyfi Yaşayabilmeniz Nedeniyle Belgrad Ormanının Vazgeçilmez Bir Mesire Alanı Olmasını Sağlıyor.

2 ) Fatih Çeşmesi Milli Parkı
İstanbul Piknik Alanları Fatih Çeşmesiİstanbul İli Sınırları İçinde Mesire Alanı Olarak Gidebileceğiniz Bir Diğer Alan Eyüp Sınırları İçinde Yer Alan Fatih Sultan Mehmet Adına Yapılmış Olan Fatih Çeşmesi Milli Parkıdır. Mesire Alanı Ve Piknik Alanı Olan Fatih Milli Parkı İçerisinde Cafeterya Olarak Kullanılan Ahşap Bir Kulübe Ve Ahşap Masalar Vardır. Ayrıca Koşu Yapabileceğiniz Yürüyüş Yapabileceğiniz 250 Dönümlük Bir Meşe Ormanı Ve Doğal Hayatın Devam Ettiği Bir Orman Yer Alıyor. Milli Park İçerisinde Mangal Keyfi Yapabiliyor Ve Pikniğin Tadını Açık Havada Çıkarabiliyorsunuz. Milli Park Olduğu İçin Koruma Altında Olan Bu Alan İçerisinde Mutlaka Mangal, Barbekü Veya Benzeri Bir Araç Kullanmanız Gerekiyor. Kemerburgaz İçerisinden Belgrad Ormanları Yönüne 10 Km İlerlediğinizde Fatih Çeşmesi Milli Parkına Ulaşabiliyorsunuz.

3 ) Neşet Suyu Doğal Parkı:
İstanbul Mesire Alanları Neşet SuyuAvrupa Yakasının Bir Diğer İncisi Olan Neşet Suyu Doğal Parkı, 1881 Yılında Müderris Neşet Bey Tarafından Serin Su Etrafına Yapılmış Bir Parktır. Ulaşımının Kolay Olması Nedeni İle İnsanlar Tarafından Yoğun Olarak Tercih Edilen Bu Mesire Parkı 6 Km Lik Koşu Parkuru, 10 Km Lik Yürüyüş Yolu , Yemyeşil Örtüsü Ve Piknik Alanları İle İstanbulluların Nefes Aldığı Bir Alandır. Neşet Suyu Tabiat Parkı, Diğer Mesire Yerlerinden Farklı Olarak Modern Kafeteryası, Otoparkları, Yerleşim Düzeni, Çocuk Oyun Alanları, Mescidi, Giyinme Odaları İle Modern Bir Mesire Yeridir. Zengin Bir Bitki Örtüsü Olan Neşet Suyunun Çok Sayıda Akarsuyu, 3. Ahmet Döneminde Yapılan Büyükbent Gezilmesi Ve Görülmesi Gereken Yerlerindendir. Yaz Aylarında Serinlemek İçin Akarsu Kenarlarında Piknik Ve Mangal Yapabileceğiniz Sonbahar Ve Kış Aylarında Yürüyüş Yaparak Doğanın Tadını Çıkarabileceğiniz Bir Esire Alanı Olan Neşet Suyu Bir Çok Türk Filmine De Set Alanı Olmuştur. Sarıyer İlçe Sınırlarında Yer Almaktadır.

4 ) Mehmet Akif Ersoy Mesire Yeri:
İstanbul Mesire Alanları Mehmet Akif Ersoyİstiklal Marşımızın Şairi Olan Mehmet Akif Ersoy Adının Verildiği Bu Mesire Alanı Sarıyer’de Bulunmaktadır. Ulaşımının Kolay Olması Levent Ve Sarıyer Merkezine Yakın Olması Nedeniyle Sürekli Olarak Kalabalık Olan Bu Mesire Yeri Modern Bir Şekilde Düzenlenmiş Ve İnsanların Rahat Edebilmesi İçin İdeal Oturma Yerleri İle Kafeterya Yapılarak Keyifli Bir Mesire Yeri Oluşması Sağlanmış. Kendi Götürdüğünüz Yiyecekleri Ve İçecekleri Tüketebileceğiniz Gibi Hazır Olarak Satılan Yiyecek Ve İçecekleri Tüketebilirsiniz. Geniş Yeşil Alanları Ve Doğal Bitki Örtüsü İle Top Oynayabileceğiniz , Farklı Oyunlar Oynayarak Keyif Alabileceğiniz, Yılın Dört Mevsimi Yürüyüş Yapabileceğiniz Ve Doğa İle Baş Başa Olabileceğiniz Bir Mesire Yeri Olan Mehmet Akif Ersoy Mesire Alanı Maslak, Sarıyer Ve Leventten Bir Otobüs İle Ulaşılabilir Konumdadır.

6 ) Tayakadın Mesire Alanı:
İstanbul Mesire Yerleri Tayakadınİstanbul’un Biraz Dışında Yer Alan Bu Mesire Alanı Arnavutköy İlçesinde Yer Alıyor. Çam Ve Meşe Ağaçlarının Oluşturduğu Doğal Ormanı, Yeşil Alanları Ahşap Masa Ve Bankları İle Doğal Bir Piknik Yapabileceğiniz, Mangal Yaparak Etin Keyfini Doyumsuzca Yaşayabileceğiniz Bir Mesire Alanıdır. Geniş Yeşil Düzlükleri, Çam Ağaçları İçinde Yer Alan Yürüyüş Yolları, Dikkat Çeken Yabani Hayvan Popülasyonu, Sabahları Serpme Kahvaltı Hizmeti Veren Kafeteryası İle Modern Bir Ve Doğal Bir Mesire Alanı Olan Tayakadın Mesire Alanı Sizleri Bekliyor. Yürüyüş Yaparken Bir Çok Yabani Hayvan İle Karşılaşabileceğiniz Gibi Terkos Gölünün Tabiat Zenginliğini De Yaşayabiliyorsunuz.
İstanbul Avrupa Yakasında Bu Mesire Alanları Dışında Mangal Yapabileceğiniz, Doğal Piknik Alanları Vardır. Bu Mesire Alanları Halk Tarafından Çok Tercih Edildiklerinden Ve Ulaşım Olarak Kolay Ulaşılabilir Durumdadır. Diğer Mesire Alanları Şehrin Yerleşim Merkezi Dışında Yer Alan Orman Alanları İçinde Ve Ulaşım Bu Mesire Alanlarına Göre Biraz Daha Zor Olmaktadır. Özellikle Karadeniz Kıyısında Yer Alan Garipçe Köyü, Marmaracık Mesire Alanı, Rumeli Kavağı Mesire Yeri Bu Piknik Alanlarındandır.

Etiketler:


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Mehmet dedi ki:

    Polenezköy hafta sonları ailecek ziyaret edilebilecek ve temiz hava ile baş başa kalabileceğiniz sıcak bir ortam, tavsiye ederim.

Bir Cevap Yazın