Bilgiustan.com Web Sitemize Hoşgeldiniz, 26 Mayıs 2020

İzmir Foça Gezi Yerleri Plajları

İzmir Foça Gezi Yerleri Plajları

İzmir Foça Gezi Yerleri Plajları

Tatil Denildiği Zaman Akla İlk Gelen İllerden Olan İzmir’in Şirin İlçesi Foça Yılda Sayısız Yerli Ve Yabancı Turisti Çekmektedir.
Foça’nın Kalbinin Attığı Gezilecek Yerler Nerelerdir, Şirin İlçede Neler Yiyebilirsiniz, Gibi Soruların Cevabını Yazımızı Sonuna Kadar Okuduktan Sonra Öğrenebilirsiniz.
Kısacası Bir Tatil İçin Geçireceğiniz En Keyifli Anların Foça’nın Hangi Kesimlerinde Konumlandığına Hep Beraber Göz Atacağız.

Genel Bakış
İzmir Foça Gezi Yerleri

Başta Belirtmemiz Gereken Bir Husus Var Ki, O Da İzmir Foça’nın Sahillerinde Duyabileceğiniz Yosun Kokularının Hissedilmesi Ve Ege’nin En Güzel Tatil Beldelerinden Birisi Olmasının Yanında Kendine Has Sahip Olduğu Değerler Vardır.
Bunlar Mitolojiye, Arkeolojiye Ve Tarihi Birçok Sembole Ev Sahipliği Yapmaktadır.
İlçede Yukarıda Bahsettiğimiz Değerlerle Bezeli Tarihi Ve Turistik Mekanları Gezerken İki Hayvan Motifi De Sizi Karşılayacaktır.
Bunlardan Birisi Horoz, Diğeri İse Fok Balığıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Gezilecek Yerler
İlk Olarak Unesco’nun Miras Listesine Alınmış Olan Foça Kalesi’ne Uğramanızı Tavsiye Ediyoruz. Bu Kalenin Bilindik Diğer İsmi İse Ceneviz Kalesidir.

İzmir Foça Gezilecek Yerler Foça Kalesi

Eski Yapı Nostaljik Ve Şirin Taş Evlerden Oluşan, Sahil Boyu İse Modernlikle Süslenmiş Olan Foça’ya Gittiğinizde Mutlaka Görmeden Dönmeyeceğiniz Yerler Vardır.
Muhteşem Bir Tepenin Eteğinde Konumlandırılmış Olan Kaya Mezar Olarak İnşa Edilmiş Şeytan Hamamı İsmi Verilen Yapının Uzun Bir Koridor Sonunda İki Odalı Mezar Alanı Vardır.
İlçenin Foklarının Meşhur Olduğundan Bahsetmiştik. Bu Motiflerin Olduğu Diğer Yerlerden Birisi İse Bu Sevimli Ve Şirin Hayvanları Andıran Adalarıyla Ünlü Olan Siren Kayalıkları’dır.

Bu Kayalıklardan Özellikle Homeros Destanında Söz Edilmiştir. Destana Göre Rotasını Kaybeden Gemiler Bu Kayalara Çarpmaktadırlar.
Varlığıyla Hala İnsanların İlgisini Çekmeyi Başaran, Ortaçağ’ın Su İhtiyacı İçin İnşa Edilmiş Olan Foça Su Kemeri’ni Gezebilirsiniz.
Fatih Sultan Mehmet Döneminde Kiliseden Camiye Dönüştürülen Fatih Camii Ve Osmanlı Mezarlığı’nda Çok Sayıda Mezarlar Olmak Üzere İki Adet Dini Yapıtlara Rastlayabilirsiniz.
Kimin Hangi Tarihte Yaptığı Bilinmeyen Ve Camii Olarak Diğer Bir Yapı İse Kayalar Camii’dir.
Yaz Tatillerine Çıkma Hazırlıkları Yaparken Sevdiklerinizin Sizden Bekledikleri Hediyelik Eşyaların Listesini Çoktan Yapmaya Başlarsınız. Eğer Giyim, Aksesuar, Takı, Yöresel Eşyalar Gibi Dükkan Arayışına Girerseniz Uğrak Adresiniz Olarak Eski Foça’nın Yolunu Tutun.
Küçük Olmasına Rağmen Enerjisi Yüksek Olan Bu Çarşıda Zamanın Nasıl Geçtiğini Anlamayacaksınız.
Son Olarak İlçenin Sahil Şeridinin İskeleyi Andıran Tahta Yerleşiminde Oturup Gün Batımını İzleyebilirsiniz. Bir Yanınız Deniz, Diğer Yanınız İse Bakmaya Doyamayacağınız Taş Evlerin Manzarasının Keyfini Çıkarabilirsiniz.

Plajları
İzmir Foça PlajlarıMuhteşem Bir Yaz İçin Tercihinizi Foça’dan Yana Kullanırken Özellikle Plajlarına Önem Veriyorsanız, Sizi Oldukça Zengin Seçenekler Bekliyor Demektir.
Halk Plajlarının Yanında Kadınların İlgisini Çekecek Olan, Yazın Sıcağının Değmediği, Yaz Gecelerinde Soğuk Havayı Üfüren Nadide Yerlerden Birisi Olan Kadınlar Plajı Foça’nın En Gözde Mekanlarından Birisi Olarak İlgi Çekmektedir.
Ancak Burada Kötü Sürpriz Olarak Sizi Deniz Kestaneleri Bekliyor Olabilir.
Diğer Plajlardan Ünlü Olanları İse Mersinaki Halk Plaj, Koyu Ve Gencelli Halk Plajı İle Öğretmenevi Ve Askeriye Kartlarını Kullanabileceklere Özel Alanlardan Oluşmaktadır. Bu Doğa Harikası Manzaraları Gezip Gördükten Sonra Bize Hak Vereceksiniz.

Deniz Ürünleri
Tatil Beldelerinin Vazgeçilmez Tatlarından Birisi Yöresel Deniz Ürünleridir.
Geçimini Yıllardır Balıkçılıkla Sürdüren İlçenin Konaklayacağınız Mekanlarında Veya Restoranlarında Barbun, Levrek, Kefal, Mezgit Gibi Hepsi Birbirinden Leziz Balıklarını Taptaze Ve Uygun Fiyata Bulabilmektesiniz.
Balık Ürünlerine Doyacağınız, Aynı Zamanda Gözlerinizi De Klasik Balıkçılara Doyuracak Olan Harika Dükkanlarla Süslüdür Foça Sahilleri.

Etiketler:


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın