Bilgiustan.com Web Sitemize Hoşgeldiniz, 11 Temmuz 2020

Kar Temizleme Araçları Kar Süpürücüler

Kar Temizleme Araçları Kar Süpürücüler

Kar Temizleme Araçları Kar Süpürücüler

Kar Süpürücüler Kış Aylarında Kar Yağışı Dolayısıyla Kapanan Yolları Açmak İçin Kullanılırlar. Kar Püskürtme Makineleri Kamyon, Kamyonet, Traktör, İş Makineleri Gibi Benzeri Araçlara Bağlanabilir.

Kar Süpürücülerin Bir Kısmı Türbinlidir. Türbinin Çarkları Kar Yığınlarını Alır Ve Merkezkaç Bir Kuvvetle Uzaklara Doğru Püskürtür. Diğer Bir Türbinli Kar Püskürtücüler İse Karları Tırnaklarıyla Toplayan Bir Düzene Sahiptir.

Kar Temizleme Araçları Kar SüpürücülerKar Süpürücülerin Bir Kısma İse Frezelidir. Frezeli Süpürücüler Sarmal Çarklara Olan Bir Döner Silindir İle Donatılmışlardır. Bir Diğer Kar Süpürücüler İse Turbo Frezelidirler. Turbo Frezeli Kar Püskürtücüler Sarmal Burgularıyla Karları Yığından Ayırıp, Türbine Gönderir, Buradaki Karlar Uzağa Fırlatılarak Temizleme İşlemi Yapılır.

Kar Temizleme Makineleri Özellikle Kış Aylarında Kara Yollarının Açılması İçin Çok Önemlidir. Kış Aylarının En Güzel Anları Kar Yağışı Olsa Da Yolların Kapalı Olması İnsanların Mahsur Kalmasına Sebep Olabilir. Kar Temizleme Araçları Ülkemizde Belediyeler Ve Karayolları Genel Müdürlüğü Tarafından Kullanılmaktadır.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın