Bilgiustan.com Web Sitemize Hoşgeldiniz, 18 Eylül 2020

Lastikçi Açmak İstiyorum İş Kurmak

Lastikçi Açmak İstiyorum İş Kurmak

Lastikçi Açmak İstiyorum. Araç Lastik Dükkanı Nasıl Açılır?

Kendi Lastikçi Dükkanınızı Açmak İçin Bilmeniz Gerekenler. Ülkemizde Özellikle Aralık İle Nisan Ayları Arasında 60 Yakın İlde Ticari Araçlarda Kış Lastiği Uygulamasının Mecburi Hale Gelmesiyle Araç Lastik Tamir Dükkanlarının İşleri Ve Kazandıkları Para Miktarı Büyük Bir Artış Göstermiştir. Bilinçlenen Özel Araç Sahipleri De Kış Lastikleri Kullanmaya Başlamasıyla Aralık Ayında Kış Lastiklerinin Takılması Ve Nisan Ayında Yaz Lastiklerine Geçilmesiyle Araç Lastikçi Dükkanı Sahiplerinin İşleri Büyük Oranda Arttı. Para Kazandıran Karlı Bir İş Kurmak İstiyorsanız Araç Lastikçi Dükkanı Açmayı Düşünebilirsiniz.

Lastikçi Açmak İstiyorumAraç Sayısının Günden Güne Artış Göstermesi Doğal Olarak Daha Fazla Lastiğe Ve Haliyle De Birçok Bölgede Araba Lastik Dükkanı İhtiyacına Sebep Olmuştur. Araç Sahibi Olmanın Giderek Kolaylaştığı Bu Dönemlerde Hızla Büyüyen Bu İş Kolunu Bir Fırsat Olarak Görüp Bir Lastikçi Dükkanı Açmak Şüphesiz Ki Oldukça Kârlı Bir İştir.

Bir Lastikçi Dükkanı Büyük Lastik Markalarının Bayiliklerini Alarak Açılabileceği Gibi Bağımsız Bir Dükkan Olarak Da Açılabilir. Bayilik Açmak İsterseniz Yapmanız Gereken Tek Şey Uygun Bir Yerde Uygun Bir Dükkan Bulup Bu Lastik Markalardan Birine Başvurmanız Yeterlidir. Birçok Lastik Markası Web Sitelerinde Bayilik Formu Bulundurur Ve Bu Sayede Ön Başvurunuzu Tamamlamış Olursunuz. Ancak Kendi Lastik Dükkanınızı Açmak İçin Gerekli Olanlar Birazdan Detaylarını Aktaracağımız Bir İş Detayları, Araba Lifti Ve Lastik Tamiri Değiştirme Araçlarıdır. Eğer Bunları Sağlayabilecek İmkanlara Sahipseniz Tüm Yapmanız Gereken Uygun Dükkanı Bulmaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Öncelikle Dükkan Konusunda Bilgi Vermek Gerekirse, Dükkanı Açarken Araçların Yoğun Olarak Geçtiği Bölgeler Tabi Ki İlk Tercihiniz Olmalıdır. Araçların Geçmediği Bir Bölgede Kalan Lastik Dükkanları Haliyle Pek Bilinmeyeceği İçin Onca Yatırımınız Boşa Gidecektir. Dükkan Kiraları Da Göz Önüne Alınacağı Zaman Bunun Muhakemesini Dikkatlice Yapmalı Ve Ona Göre Karar Alınmalıdır.

Dükkan Yerinizi Belirledikten Sonra Bölgedeki Belediyeye Giderek İzin Belgesi Ve Ruhsat İşlemlerini Tamamlamanız Gerekir. Bizzat Veya Vekaleten Başvuru Yapacağınız Bu İşlemlerin Formları Belediyelerin Resmi Web Sitelerinden Ulaşmak Mümkündür. Formlar Doldurulduktan Sonra Belediyeye Yapacağınız Harçlar Ve Ödemeler Bölgeden Bölgeye Değişiklik Göstermektedir. Dilerseniz Belediyeden Bununla İlgili Önceden Bilgi Almanız Mümkündür.
Dükkan Ve İzin İşlemleri Tamamlandıktan Sonra Dükkanın Büyüklüğüne Ve Bulunduğu Bölgeye Göre İşlekliğini Göz Önüne Alarak Lastik Tamiri İşlerinden Anlayan Ustalar Bulunması Önemlidir. Resmi Olarak İşbaşı Yaptığınız Andan İtibaren Dükkanın Çalışabilirliği Buna Bağlıdır.

Öncelikle Dükkanınızda Satacağınız Lastik Markalarını Ve Tiplerini, Aksesuarları Ya Da Başka Neler Satmak İstediğinizi Genel Olarak Belirlemelisiniz. Unutmayın Ki Bu Hem Kârınız İçin Hem De Belediyeden Alacağınız İznin Detayları İçin Önemlidir. Örneğin Bulunduğunuz Bölgeye Yakın Ağır Vasıtalar Çoğunluktaysa Lastik Türlerini Bu Yoğunlukta Bulundurmak Önemlidir. Yukarıda Da Belirttiğimiz Gibi Lastik Dükkanı İçin Bulacağınız Yer Önemlidir. Bunun Araştırmasını Yaparken Tamirat Ve Bakım Masrafı En Az Olan Yerleri Göz Önünde Bulundurun. Örneğin Tamirci Çukuru Açılacak Kadar Geniş Bir Yüzeye Sahip Olması, Bekleme Alanı Ve Ofisinizin Yerini Tutacağınız Mekanda Önceden Gözünüze Kestirin.

Bağlı Bulunduğunuz Belediyeden İzinleri Ve Ruhsatları Aldıktan Sonra Bağlı Bulunduğunuz Bölgeye Bakan Vergi Dairesine Gidip Vergilendirme İşlemlerini Başlatmanız Gerekir. Dükkan Açma İşlemleri Resmiyet Kazandıktan Sonra Çalışacak Elemanları Saptayın Ve İlk İşbaşı Gününüzde Çalışabilirliklerinden Emin Olun.

Lastiklerini Satın Alabileceğiniz Toptancılar İle Görüşün Ancak Hepsinden Fiyat Alıp Karşılaştırma Yapmadan Anlaşmaya Varmayın. Bulunduğunuz Bölgeye Yakın Diğer Araç Lastik Dükkanları Satışlarını Hangi Fiyatlarla Yapıyor Araştırın Ve Ona Göre Kâr Marjını Hesaplayarak Satış Yapacağınız Fiyatları Yüksek Tutmayın Ki Müşteri Kazanabilesiniz. Anlaşacağınız Toptancıların Sağladığı Ürünlerin Garanti Kapsamında Olmasına Dikkat Edin. Çünkü Kusurlu Bir Mal Satışı Yaptığınızda Sizi Zarara Sokmasındansa Garanti Kapsamında Değiştirebilmeniz İşletmenin Kârlılığı İçin Önemlidir.

Bir Muhasebeci Ya Da Mali Müşavir Bulup Faturalama Sisteminizi Belirleyin. Dükkanınız Ve Ürünlerinizi Mal Zararlara Karşı Ticari Sigortayla Koruyun. Bu Sayede Yükleme Ve Boşaltma Esnasında Meydana Gelebilecek Hasarlara Karşı Dükkanınızı Ve Ürünlerinizi Sigorta Kapsamında Garantiye Almış Olursunuz.
Büyük Bayilikler İle Görüşüp İşin Detayları Hakkında Bir Fikir Sahibi Olarak Ticari Rakiplerinizle Aranızda Fark Yaratabilirsiniz. Ayrıca Araç Lifti Alırken De Yapacağınız İşin Büyüklüğüne Uygun Bir Lift Almanız Gerekebilir. Örneğin Sadece Binek Araçlara Hizmet Verecekseniz 2 Ton Kapasiteli Bir Lift Yeterli Olurken, Büyük Ticari Araçlarda 5 Tona Kadar Kapasiteli Bir Lift Almanız Gerekmektedir. Bunlar Kapasitelerine Göre Farklı Fiyatlarda Olsalar Da İkinci El Satışları Da Yapılmaktadır. Elinizdeki İmkanları Etkili Bir Şekilde Değerlendirebilmeniz İçin Önemlidir. Lastik Tamiri Dışında Akü Değişimi, Jant Düzeltme, Oto Yıkama Gibi Ek Hizmetler Vererek Daha Fazla Para Kazanabilirsiniz.

Etiketler:


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın