Bilgiustan.com Web Sitemize Hoşgeldiniz, 08 Temmuz 2020

Leoparlar Hakkında Kısa Bilgi Leopar Türleri

Leoparlar Hakkında Kısa Bilgi Leopar Türleri

Leoparlar Hakkında Kısa Bilgi Leopar Türleri

Memeli Hayvanlar, Leoparlar Hakkında Kısa Bilgi. Leoparlar Hakkında İlginç Bilgiler, Türleri, Nerelerde Yaşarlar.

Leoparlar Afrika Ve Güneydoğu Asya’da Bol Miktara Bulunurlar. Leoparlar Hem Savanda Hem Ormanda Hem De Kayalık Bölgelerde Yaşamaktadır.

Etobur Bir Avcı Olan Leoparların Uzunluğu 90 İle 190 Santimetre, Ağırlıkları İse 40 İle 90 Kilogram Kadardır.
Leoparlar Genel Olarak Tek Olarak Yaşamayı Tercih Ederler, Ancak Üreme Dönemlerinde Çift Olarak Dolaşmaya Başlarlar. Leopar Genellikle Geceleri Avlanır, Gündüzleri Kayaların Serinliklerinde Dinlenirler.

Leoparlar Hakkında Kısa BilgiLeoparlar Çoğunlukla Yaban Domuzları, Antiloplar, Koyun, Tavşanları Avlarlar, Kıtlık Dönemlerinde Balık Avladığı Görülmüştür. Dişi Leoparlar 1 İle 5 Arası Yavru Dünyaya Getirebilirler.

Avlanmadıkları Dönemlerde Ağaç Tepelerinde Dinlenerek Geçirirler. Güçlü Oldukları Kadar Çevikdirler. Siyah Leoparlar Desenli Olmalarına Rağmen Açık Renk Olması Gereken Tüyleri Siyaha Yakın Olduğundan Desenleri Fark Edilmez. Avlarını Diğer Avcılara Kaptırmamak İçin Ağaçların Üstlerine Çıkarırlar.
Benekli Leoparlar Hindistan, Borneo, Sumatra Ve Tayvan’daki Tropikal Ormanlarda Yaşarlar.

Kar Leoparı Türkistan Dağlarında, Tebette, Aral Ve Baykal Gölü Çevresinde Yaşayan Ağırlığı 70 Kilogram, Uzunluğu 2,5 Metre Olan Güçlü Bir Avcıdır. Kar Leoparının Kuyruğunun Uzunluğu İse 1 Metreyi Geçmektedir. Mağaralarda Yaptığı Yuvasından Geceleri Avlanmak İçin Çıkar. Domuz, Tavşan, Geyik, Vahşi Keçiler Ve İri Kertenkeleleri Avlar.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın