Bilgiustan.com Web Sitemize Hoşgeldiniz, 20 Eylül 2020

Martı Hakkında Bilgi

Martı Hakkında Bilgi

Martı Hakkında Bilgi Martılar Ne Yer?

Martıgillerden Çoğunlukla Beyaz Renkli, Eti Yenmeyen, Yüzücü, Perde Ayaklı Deniz Kuşlarına Martı Denir. Martıların Kanat Açıklığı 105 Santimetre, Ağırlıkları 350 Gram, Boyları 36 Santimetre Olan 15 Yıl Yaşayan Kuşlardır.
Martı Hakkında Bilgi Martılar Ne Yer?Martıların Birçok Türleri Bulunmaktadır. Martılar Orta Ve Büyük Kuş Grubuna Girmektedirler. Büyük Bölümü Beyaz Ve Gri Renkli Tüyleri Olan Martıların Bazılarının Başlarında Ve Kanat Uçlarında Siyah Lekeler Bulunur.

Martılar Balıkla Beslenen Su Kuşlarıdır Ve Bu Nedenle Perdeli Ayakları Bulunmaktadır. Balık Bulamayan Martılar Diğer Yiyecekleri De Yiyebilirler. Martılar Kıyı Ve İç Bölgelerde Yaşarlar Açık Deniz Kuşu Değildirler. Kanatları Boylarının 3 Katına Kadar Ulaştığından Mükemmel Bir Uçucudurlar. Birbirleriyle İletişim Kurmak İçin Karmaşık Yöntemler Kullanan Martılar Zeki Ve Sosyal Kuşlar Olarak Bilinir. Kuluçka Dönemleri Üç Hafta Süren Martılar, Yuvalarına 3 Adet Yumurta Bırakırlar. Kent Hayatına Ve İnsanlara Uyum Sağlamış Olan Martıların Yavruları 5 Haftada Yuvalarından Uçmaya Başlarlar.

Martıların Avlanması: Boylarının Üç Katına Ulaşabilen Geniş Kanatlarıyla Muhteşem Bir Aerodinamik Yapıya Sahip Olan Martılar, Su Üzerinde Balıkları Gördüğünde Gagalarıyla Balıkları Avlarlar. Ülkemizde Yaygın Bulunan Bir Kuş Türüdür. Dünyanın Her Yerinde Deniz Kenarlarında Görünen Uçucu Ve Yüzücü Kuş Türüdür. Ortasına Kadar Düz Olan Gagalarının Ucu Sonuna Doğru Kanca Gibi Kıvrıktır. Balıklar, Böcekler, Çöpler, Hayvanların Leşleri Gibi Birçok Yiyeceği Yiyebilen Martılar Doymak Bilmemeleriyle Ünlü Kuşlardır.

Etiketler:


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın