Bilgiustan.com Web Sitemize Hoşgeldiniz, 20 Eylül 2020

Mehmet Çevik Kimdir? Biyografisi

Mehmet Çevik Kimdir? Biyografisi

Mehmet Çevik Kimdir? Biyografisi (Diriliş Deli Demir)

Mehmet Çevik 1 Aralık 1961 Tarihinde Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçesinde Dünyaya Geldi. Oyuncunun Çocukluğu Kocaeli’nin İlçesi İzmit’in Yenidoğan Ve Gültepe Mahallelerinde Geçti. 1986 Senesinde Ankara Üniversitesi Dil Tarih Ve Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümünden Mezun Oldu. Evli Olan Mehmet Çevik’in Aybala Destan Çevik Ve Yağmur Çevik İsimli İki Çocuğu Vardır. Mehmet Çevik’in Tiyatrocu Olması da Çok İlginçtir. Oyuncu Edebiyat Dersinden Sınıf Geçmek İçin Edebiyat Öğretmenine Tiyatroda Yardım Etmeye Başladı, Sırf Edebiyat Dersinden Geçmek İçin Ama Kazayla Tiyatrocu Oldu. Devlet Tiyatrosu Tarafından Türkiye’deki Tiyatro Çalışmalarını İletmek Amacıyla Kıbrıs Devlet Tiyatrosuna Gönderildi. 1997 Senesinden Beri Kocaeli Şehir Tiyatrolarında Görev Yapmaktadır. Mehmet Çevik’in Sosyal Medya Hesabı Bulunmamaktadır.

Diriliş Ertuğrul Deli Demir Mehmet Çevik BiyografiMehmet Çevik Tembel Ahmet (1990), Peri Kızı (1991), Kurtuluş (1996), Kasabanın İncisi (2003), Mühürlü Güller (2003) Adlı Trt Yapımlarında Rol Almıştır. 2006 Yılında Kanal D Ekranlarında Yayınlanan Sağır Oda Adlı Dizide Dinci Bir Terörist Olan Zahit Karakterini Oynadı. Kötü Bir Karakter Olmasına Rağmen Zahit Karakteri İzleyici Tarafından Sevildi. 2007 Yılında Menekşe İle Halil Adlı Yapımda Menekşe’nin Babası Hasan Doğantürk Karakterini Oynadı. 2009 Senesinde Kanal D De Yayınlanan Hanımın Çiftliği Adlı Dizide Yine Kötü Bir Karakter Olan Cemşir’i (Dizide Güllü’nün Para Canlısı Babasını) Oynadı. 2011 Yılında Star Televizyonunda Yayınlanan İffet Adlı Dizide İffet’in Babası Ahmet Karakterini Canlandırdı. 2012 Yılında TRT’de Yayınlanan Böyle Bitmesin Adlı Yapımda Ahmet ‘İ Oynadı. 2013’de Kanal D Televizyonunda Yayınlanan Güzel Ve Çirkin Adlı Dizide Asayiş Şube Müdürü Remzi’yi Oynadı. 2014 Yılından Beri TRT1 Ekranlarında Yayınlanan Diriliş Ertuğrul Adlı Yapımda Deli Demir Karakterini Oynamaktadır.

Mehmet Çevik Kimdir? BiyografisiDiriliş Ertuğrul’daki Deli Demir Moğol Saldırısında Hayatını Kaybeden Aykız’ın Babası, Süleyman Şah’ın En Güvendiği Adamı, Dostu, Kayı Obasının Demircisi (Pusat Yapıyor) Ve Obanın Dirliği İçin Çalışan Bir Karakter. Deli Demirin Geçmişine Baktığımızda İse Eski Bir Alp’tir. Yalnızca Kılıç Yapmakta Değil Onu Kullanmakta Da İşinin Ehlidir. Ayrıca Eşini De Bir Moğol Saldırısında Kaybetmiş, Herkesle Kolay Kolay Geçinemeyen Biridir. Kendisine Dizide Deli Demir Denmesinin Nedeni Cesaretli, Cesur, Gözü Pek Ve Adalet İçin Her Şeyi Yapabilecek Bir Karakterdir. Mehmet Çevik Diriliş Ertuğrul Dizisi İçin At Binmeyi Ve Ok Atmayı Öğrenmiştir. Dizide Moğol Savaşçısı Tangut Tarafından Öldürüldü.

Oynadığı Diziler:
1990 Tembel Ahmet, TRT (4 Bölüm Yayınlandı)
1991 Peri Kızı, TRT (3 Bölüm Yayınlandı)
1996 Kurtuluş, TRT
2003 Kasabanın İncisi, TRT
2003 Mühürlü Güller, TRT
2005 Kırık Kanatlar, Kanal D
2006 Sağır Oda, Zahit Karakteri Kanal D
2007 Menekşe İle Halil, Hasan Karakteri Kanal D
2009 Aynadaki Düşman, Tahir Baba Karakteri TRT
2009 Hanımın Çiftliği, Cemşir Karakteri Kanal D
2011 İffet, Ahmet Karakteri Star Tv
2012 Böyle Bitmesin, Ahmet Karakteri TRT
2013 Güzel Ve Çirkin, Asayiş Şube Müdürü Remzi Karakteri Kanal D
2014 Diriliş Ertuğrul, Deli Demir Karakteri TRT

Oynadığı Sinema Filmleri:
1991 Üçüncü Gözle Yardımcı Yönetmen Olarak
2013 Mahmut İle Meryem, Kesis Karakteri Beyaz Perde

Kısa Bilgiler:
Yaşı: 56
Memleketi: Kahramanmaraş/Elbistan
Meslek: Tiyatrocu, Oyuncu
Sosyal Medya: Kullanmıyor

Etiketler:


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın