Bilgiustan.com Web Sitemize Hoşgeldiniz, 26 Mayıs 2020

Mustafa Lebip Gökhan Kimdir? Biyografisi

Mustafa Lebip Gökhan Kimdir? Biyografisi

Mustafa Lebip Gökhan Kimdir? Biyografisi

Mustafa Lebip Gökhan 18 Temmuz 1978 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Eğitimini Konya Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünde tamamlamıştır. Oyuncu bir dönem Diyarbakır Devlet Tiyatrosu Müdürlüğü de yapmıştır. Oyuncu orta derecede İngilizce bilmektedir. Mustafa Lebip Gökhan daha çok tiyatro oyunlarıyla bilinen bir oyuncu ve yönetmen asistanıdır. Oyuncu 2016 yılında Rotary Tiyatro Ödüllerinde yılın erkek sanatçı ödülünü kazanmıştır. Diriliş Ertuğrul dizisinde Simon karakterini aslında Çağdaş Onur Öztürk oynayacaktı fakat Oyuncu attan düşüp sakatlanıp bir dizi ameliyat geçirince Diriliş Ertuğrul’a dizinin başrol ve arkadaşı olan Engin Altan Düzyatan sayesinde Mustafa Lebip Gökhan dahil olmuştur.

Mustafa Lebip Gökhan Kimdir? BiyografisiMustafa Lebip Gökhan’ın hobileri arasında tüplü dalış yapmak, ata binmek, gitar çalmak ve vokallik yapmak bulunmaktadır. Oyuncu aynı zamanda fanatik bir Beşiktaş taraftarıdır. Evli ve bir çocuğu bulunmaktadır.

Mustafa Lebip Gökhan ilk oyunculuk deneyimine 2009 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan Bir Bulut Olsam adlı diziyle başlamıştır. Daha sonra ise 2014 yılında Star TV yayınlanan Gönül İşleri adlı yapımda dizi oyunculuğu kariyerine devam etmiştir. Demet Akbağ’ın Şaka Ekibinde de yer alan oyuncu Çok Aramızda adlı programın ilk bölümünde Işın Karaca’nın karşısına yıkım ustası olarak çıkmış gerçekçi oyunculuğu ve Demet Akbağ’ın direktifleriyle Işın Karaca’yı yıkıma ikna etmişti. Ayrıca Özlem Yıldızı da Yunan karasularında Yunanlı bir sahil güvenlik görevlisi olarak tutuklamaya kalkmıştı. Birbirinden farklı karakterlere bürünerek ünlülerin şakalanmasında büyük rol oynamıştır.

Mustafa Lebip Gökhan Diriliş Simon Karakteri

Seyirci tarafından tanınması ise Diriliş Ertuğrul dizisindeki Simon karakteri ile olmuştur. Diriliş Ertuğrul da ki Simon karakteri görünüş itibariyle bir hancı da olsa gerçekte çok kurnaz, parayı çok seven, kimseyle işi olmayan ve çok iyi bir tapınak şövalyesidir. Dizide Ertuğrul’un en büyük düşmanları arasındadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Fiziksel Özellikleri:
Boyu: 1.82 cm
Kilo: 77 kg
Saç Rengi: Siyah
Göz Rengi: Kahve Rengi
Burcu: Yengeç
Eşi: Duygu Gökhan

Mustafa Lebip Gökhan BiyografisiOynadığı Diziler:
2009 Bir Bulut Olsam, Konuk Oyuncu Kanal D
2014 Gönül İşleri, Konuk Oyuncu Star TV
2016 Diriliş Ertuğrul, Simon Karakteri TRT1

Sinema Filmleri:
2016 Ve Panayır Köyden Gider, Beyaz Perde

Tiyatro Oyunları:
Tom Dick ve Harry, Diyarbakır Devlet Tiyatrosu Yönetmen
Dar Ayakkabı ile Yaşamak, Diyarbakır Devlet Tiyatrosu Oyuncu
Şili’de Av, İzmir Devlet Tiyatrosu Oyuncu
Üç Tekerlekli Araba, Diyarbakır Devlet Tiyatrosu Oyuncu
Ceza Kanunu, Diyarbakır Devlet Tiyatrosu Oyuncu

Sosyal Medya Hesapları:
Twitter: (@LebipGokhan)
Instagram: (@lebipgokhan)

Etiketler:


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın