Bilgiustan.com Web Sitemize Hoşgeldiniz, 20 Eylül 2020

Ördek Hakkında Kısa Bilgi

Ördek Hakkında Kısa Bilgi

Ördek Hakkında Kısa Bilgi Hayvanlar Alemi

Ördek Perde Ayaklılardan, Ortalama 900 Gram Ağırlığında, 56 Santimetre Boyunda, 14 Yıl Yaşam Ömrü Olan, Yabani Ve Evcil Türleri Bulunan Bir Su Kuşudur.

Ördek Hakkında Kısa Bilgi Hayvanlar AlemiEvcil Ve Yabani Bir Çok Türü Bulunan Ördeklerin Büyük Bölümü Su Kıyılarında Yaşarlar. Kazlar Ve Kuğular Yakın Akrabalarıdır, Ördekler Kazlar Ve Kuğulara Göre Daha Küçüktürler. Göl Ve Denizlerde Yaşayan Ördekler Böcek, Balık Gibi Et Türleri Ve Çimen, Ot, Ve Tohumları Da Yerler. Ördek Türleri Genellikle Su Üzerinde Avlanırlar.

Yabani Ördekler Göçebe Bir Kuş Türüdür. Yabani Ördekler Üremek İçin Uygun Yer Ararlar Ve Kuzey Yarımkürede Ilıman İklimlerde Yaşarlar. Yabani Ördeklerin Bazı Türleri Göçmenlikten Çıkıp Ilıman İklimli Bölgelere Yerleşmiştir. Üreme Dönemlerinde Yuvalarına 10 Kadar Yumurta Bırakan Ördeğin Kuluçka Dönemi İse 4 Haftadır. Yumurtalarından Çıkan Ördek Yavruları 6 Hafta Kadar Yuvalarında Kalırlar. Dünya Üzerinde En Çok Bulunan Kuş Türlerinden Olan Ördekler, Avcıların Yüzyıllardır Hedefi Olmasına Karşın Hayatlarını Devam Ettirmeyi Başarmışlardır. Yüzden Fazlı Türü Bulunan Ördeklerin En Yaygın Bilinen Türleri İse Yeşilbaş, Misk, Kaşık Gaga, Büyük Testere, Kılkuyruk, Kara Karınlı Islıkçı Ördeği, Ak Yüzlü Islıkçı Ördeği Sayılabilir.

Etiketler:


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın