Bilgiustan.com Web Sitemize Hoşgeldiniz, 20 Eylül 2020

Oto Kuaför Dükkanı Nasıl Açılır

Oto Kuaför Dükkanı Nasıl Açılır

Oto Kuaför Dükkanı Nasıl Açılır

Oto Kuaför Dükkanı Açmak Fikri Sizin Yoğun Ve Titiz Çalışmayı Sevmeniz İle Doğru Orantılı Olarak Değerlendire Bilinecek Bir Fikirdir. Uygun Yer Ve Ekipmanlara Sahipseniz Birde Kaliteli Eleman İmkanınız Varsa Oto Kuaförü Açmak İçin Yeterli Sebeplere Sahipsiniz Demektir. Özellikle Trafiğin Yoğun Olduğu Ve Elit Mekanların Yakınlarında Oto Kuaför Açmak İşlerin Sürekliliğini Fazlasıyla Etkileyecektir.

Oto Kuaför Dükkanı Açmak Ne Kadar Zaman Alır?
İnşaat Kısmı Tamamlanan İş Yerinizin Tasarımları Ve Planı İçin 3 Ay Gibi Bir Süre Sizin İçin Yeterli Olacaktır.

Oto Kuaförü Masrafı:
Oto Kuaför Dükkanı Nasıl AçılırYıkama Makinelerinin Büyüklüğü, Modernliği Ve Maliyeti Sizin Belirleyebileceğiniz Unsurlar Olup Kalite Ve Teknolojinin Gerektirdiği Sermaye Kat Kat Fazla Faturalar Çıkarsa Da Amorti Edinceye Kadar Beklerseniz Çok Daha İyi Gelirler Elde Etiğinizi Gözlerinizle Görebilirsiniz. Açacağınız İş Yeri Masrafı İçin Başlangıç Bütçesi Alacağınız Ekipmanlar Miktarına Ve Türüne Bakarak 12 Bin İle 150 Bin Lira Arasında Değişiklik Göstermektedir. Eğer Bulunduğunuz Mevki Kalabalık Ve Çok İş Görebilecek Bir Yer İse 400 Metrekare Alana Sahip Olmalıdır. Fakat 200 Metrekare Alanda Da Çok Fazla Sıkışmadan İşlerinizi Görebilirsiniz. Daha Küçük Alanlar Kurutma Ve Araçların Birikmesi İle Sıkıntıların Arapsaçına Döneceği Gerçeği İle Önerilerimizin Dışında Kalmaktadır. Bu Tarz Alanlar İçin De Ödeyeceğiniz Masraf 600 İle 800 TL Kira Bedeli Olarak Dönüş Yapabilir. Fakat Karlılık Oranlarının %90 Gibi Rakamları Bulan Bu Sektör Müşteri Akışı Sağlayan Bir Alan İçin Gayet Yerinde Bir Rakam.
Eğer Bir Arsa Veya Kendiniz Oluşturacağınız Platform Düşüncesi Varsa Yapacağınız İnşaat Masrafı Niteliklere Göre 35 Bin TL Üzeri Faturaya Mal Olması Anlamına Gelmektedir.
Oto Kuaförü Sahiplerinin Yorumları Düşünüldüğünde Bir Harici İşçi Dahil Ayda 4000 TL Gider Sabit Gösterilmektedir.
Oto Kuaförü Açmak İçin Ekipman Masrafı Hesabına Girilirse; Köpük Makinesi 2000 TL, Süpürge 2500 TL, Basınçlı Yıkama Makinesi 7500 TL Ortalama Fiyatlara Sahip Olup En Küçük Demirbaşlarında Dahi Olmazsa Olmaz Araçlardandır.

Oto Kuaför Dükkanı Açmak İçin Gerekli Belge Ve Evraklar:
Oto Yıkamalar İçin Başvuru Yapmak Ve Yapılan Başvuruların Ardından Kabul Evrakını Alıp Ruhsat Denetim Müdürlüğü Tarafından Yerin İmar Ve Durumuna Göre Geçici İzin Belgesinin Çıkartılması.
Ruhsat İçin İlk Önce Başvuru Dilekçesi Yazılır. Dükkanın Açılacak Yerin Tapusu Veya Kira Sözleşmesi İncelenir Ve Kat Mülkiyeti Kanununun 42. Maddesine Uygunluğu Gözden Geçirilir.
Oto Kuaförü Bünyesi İçin Ölçülü Ve Ölçekli Vaziyet Planı Hazırlatılır.
Deşarj Kalite Kontrol Ruhsatı Alınır Ve Dilekçe Talebinin Uygunluğunun Çıkması İle Mali Hizmetler Müdürlüğü’ne Harç Masrafı Yatırılır. İş Yeri Açma Ve Çalıştırma Ruhsatı Yönetmeliğinin Eki Olarak Adlandırılan Baş Vuru Formu Ve Ekleri Alınarak Doldurulur Ve Eksikleri Giderilir.
Açılacak Yere Göre Değişmekte Olan Unsurlar Olsa Da Örnek Olarak İstanbul Belediyelerinin Dikkat Ettiği Kurallara Göre Minimum 400 Metrekare Alan Ve En Az 10 Araç Park Alanı Gerekliliği Söz Konusudur. Tapu İmarı Olarak Sanayi, Ticaret Veya Ticaret Ya Da Ticaret+Konut İmarlarına Açık Olmalıdır.
Suyun Akımı Ve Eğimi Gider Olarak Izgaraya Verilmesi Ve Suyun Çevreye Akıtılmaması Şartı Ve Gürültü İzolasyonu Olma Zorunluluğu İstanbul’a Özgü Olsa Da Bazı Şehirlerde De Bu Gibi Kurallar İle Karşılaşmak Mümkün Olabiliyor.
Bunların Dışında Oto Kuaför Dükkanı Açmak İçin Saha Seçimi Çok Önemli Olduğunu Tekrar Hatırlatmak Gerekirken Beraberinde Araç Hızının Saatte 50 Km Hız Altında Olması Sizin İlk Müşterileri Yakalamanız Açısından Daha Avantajlı Olacaktır.

Etiketler:


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın