Bilgiustan.com Web Sitemize Hoşgeldiniz, 03 Ağustos 2020

Oto Yıkama Bayiliği Nasıl Açılır?

Oto Yıkama Bayiliği Nasıl Açılır?

Oto Yıkama Bayiliği Nasıl Açılır?

Oto yıkama bayiliğine karar verilmeden önce, bulunulan muhitte gerçekten oto kuaföre ihtiyaç var mı, bayi açılırsa iş görür mü, yakın çevrede başka bir bayi var mı bunların araştırılması gerekir. Kendi işini kurmak için oto kuaför dükkanı açmak güzel bir fikir olabilir. Bayilik veren birçok firma mevcuttur. En önemlisi güvenilir bir oto yıkama bayilik firması bulunmalı ve bayilik için ne kadar ödeneceği, karşılığında neler alınacağı iyi araştırılmalıdır.

Oto kuaför işi oldukça karlı bir iştir. Fakat bu işten hiç anlamayan birinin araştırma yapmadan ve bilen birisinden destek almadan bu işe soyunması oldukça riskli olacaktır. Öncelikle oto yıkama açma maliyeti belirlenmeli ve bunun için kredi mi kullanılacak yoksa birikimlerle mi açılacak netleştirilmelidir.

Oto Yıkama Açma Maliyeti Nedir

Oto Yıkama Bayiliği Nasıl Açılır?

Oto kuaförü açmak küçümsenmeyecek bir maliyet gerektirmektedir. Arsa, bina inşaatı ve ekipman bakımından başlangıçta 15.000 TL civarıdır. Hazır oto yıkama alanı yoksa bu miktar 50.000 TL’ye kadar çıkabilir. Bayilik veren firmalardan oto yıkama bayiliği almak ta bir başka yöntemdir. Oto yıkama bayiliği veren firmalardan biri ile anlaşmak ve bayilik almak, ekipman ve diğer detaylarla uğraşmayı gerektirmez. Her şey bayilik veren firma tarafından kurulur. Diğer seçeneğe göre biraz daha tuzlu olsa da detaylarla kafa yorulmadan oto yıkama açılır.

Oto Bayiliği Alınmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli

Firma ifşa bilgileri dikkatli incelenmeli
Sunduğu imkânlar öğrenilmeli
Firmanın kişiden beklediği harcamalar incelenmeli
Geri ödenmeyen maliyet unsurları öğrenilmeli
İş yeri açma ruhsatı ve tesisat inşaatının maliyeti incelenmeli
Ne kadar eğitim alınması gerekli araştırılmalı
Bayi sahibi olmanın avantajları araştırılmalı
Her şey tamamsa firma bayi başvuru formu doldurulur ve istenen depozito yatırılarak ilk adım atılır.

KOSGEB Oto Kuaförü Desteği

Oto kuaförlüğü açmak için gerekli sermayeye sahip olmayan biri için oto kuaförü devlet destekleri arasında KOSGEB ilk sırada yer almaktadır. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı olan KOSGEB, yeni girişimcilere sunduğu kredi ve kurslarla son derece büyük destek olmaktadır. Projesini hazırlayan ve bir oto kuaförü sahibi olmak isteyen herkes KOSGEB’den hibe ve sıfır faizli krediler alabilir.

Başvuru yapıp gerekli eğitimleri almak ve sınavı geçerek belgeye sahip olmak KOSGEB desteğinden faydalanmak için yeterlidir. Proje ana hatları ile bir dosya halinde KOSGEB’e sunulmalı ve proje uzmanlarının incelenmesi beklenmelidir. Tüm süreçlerde girişimcinin yanında olan KOSGEB, küçümsenmeyecek oranlarda destek olarak girişimcileri iş sahibi yapmaktadır.

Etiketler:


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Cumali TÜRKER dedi ki:

    Ben kosgeb girişimcilik eğitimini bu gün tamamladım bize kurs veren kosgeb girişimcilik eğitmenimiz bize http://www.isplaniornekleri.com adresini verdi burada bir dünya kosgeb girişimci iş planı var hemde çeşit çeşit iş fikirleri için .Biz bu siteden faydalandık böyle yaptık ve iş planlarımızı hazırladık.Sizede tavsiye ederim .İş planı örneği varken neden danışmana boşu boşuna para ödeyelim ki ?

  2. MURAT BEY dedi ki:

    OTO YIKAMA VE KUAFÖR DÜKKANI AÇMAK İSTEYEN TÜM GİRİŞİMCİ ARKADAŞLARA UZMAN EKİBİMİZCE YARDIMCI OLUNACAKTIR.. TÜM TÜRKİYE GENELİ BAYİLİKLER VERİLECEKTİR..http://www.goldenwax.com.tr
    TEL : 02166410107

  3. Oto yıkama bayilikleri hakkında güzel bilgiler aktarmissiniz. Teşekkürler.

Bir Cevap Yazın