Bilgiustan.com Web Sitemize Hoşgeldiniz, 03 Ağustos 2020

Otopark Açmak İçin Yapılması Gerekenler

Otopark Açmak İçin Yapılması Gerekenler

Otopark Açmak İçin Yapılması Gerekenler

Otopark Nasıl Açılır
Ülkemizde Sayısı Her Geçen Gün Artmakta Olan Araç Kullanıcılarının En Çok Şikayet Ettiği Konulardan Birisi Park Sorunudur.
Park Edecek Yer Bulmakta Zorlanan İnsanlar, Araçlarıyla Çile Yaşamaktadırlar. Özellikle Büyük Şehirlerde, Alışveriş Merkezlerinde Veya Hastane Gibi Kurumların Yakınlardaki Otoparklar, Araç Kullanıcıları Tarafından Yoğun İlgi Görmektedir.
Hal Böyle Olunca, Bu Yazımızda Otopark Açmaya İlgisi Olanlar Veya Otopark Açmak İsteyenlerin Nelere İhtiyaç Duyacaklarını Paylaşacağız.

Otopark Açmaya Nereden Başlamalıyım
Otopark Açmak İçin Yapılması Gerekenler

Öncelikle Bu İş İçin Gerekli Olan Bir Sermaye İhtiyacınız Olacaktır. Bu Sermayenin Miktarı Seçeceğiniz Alanın Büyüklüğüne Ve Mevkisine Göre Değişecektir.
Bu Mülkün Boş Bir Alanı Kaplıyor Olması, Etrafında İşlek Olarak Kullanılan Yolların Veya Ziyaret Edilen Önemli Merkezlerin Olması Gerekir.
Bunlar Arasında Okullar, Üniversiteler, Hastaneler, Alışveriş Merkezleri Gibi Çok Sayıda İnsanın Aracıyla Ziyaret Etmek Zorunda Olduğu Yerler Olmalıdır.
Etrafınızda Çok Örneğini Göreceğiniz Otoparkların İşleyişlerine Göz Attığınız Zaman Göreceğiniz Üzere, Otoparkların Merkezi Yerlerde Olması Fiyatları Arttırmaktadır.
Genellikle Saatlik Dilimlere Göre Düzenlenen Fiyatları Yükselten Faktörler Arasında Yer Alan, Gelir Bakımından Yüksek Düzeyde Araç Kullanıcısının Bulunduğu Yerlerde Otopark Açmak Ve Aciliyet Bakımından Önem Arz Eden Yerlere Yakın Olması Göz Önünde Bulundurulmalıdır.
Otoparklar Açık Alanlarda Olabileceği Gibi, Kapalı Ve Çok Katlı Binalar Da Otopark Olarak Düzenlenebilmektedir.

Otoparkın Açarken Güvenliği Nasıl Sağlarım
İkinci Olarak Seçtiğiniz Bu Alanda Bazı Düzenlemeler Yapmanız Gerekir. Araçların Park Edeceği Yerlerin Ayrılması, Kaldırımların Düzenlenmesi Ve Bazı Trafik Kurallarıyla İlgili Detayların Düşünülmüş Olması Önemlidir.
Böylelikle İnsanlar Kalitenizden Şüphe Etmeyeceklerdir. Bu Düzenlemeler Arasında, Suç İşlenmesi Halinde Bunun Tespit Edilmesi Ve Sorumluluğunuzda Olan Araçların Zarar Görmemesi, Görmesi Halinde De Bunu Yapanları Tespit Etmek İçin Güvenlik Donanımları Olması Gerekir.
Güvenlik İçin Alacağınız Tedbirler Arasında Kamera Sistemleri Yer Alabilir. En Güvenilir Takip Sistemlerinden Olan Kameralı Donanımlarının Her Aracı Rahatça Göreceğiniz Yerlere Yerleştirilmesi Sayesinde Günün Her Saatinde Seyir Halinde Olabilirsiniz.
Buna Ek Olarak Giriş Çıkışları Düzenleyecek Olan Güvenlik Elemanlarını Da Çalıştırabilirsiniz.

Resmi İşlemler Nelerdir
Yukarıdaki Konuları Hallettikten Sonra İşin Yalnızca Resmi Yanları Kalmaktadır.
Mutlaka Sigortalı Olması Gereken İşyerinizin, Hırsızlıklara Ve Diğer Olumsuzluklara Karşı Korunması Gerekir.
Ayrıca Belediye Gibi İlgili Kurumlara Başvuru Yaparak Hangi Evraklara İhtiyacınızın Olduğunu Belirlemeniz Gerekir.
Genellikle İnternet Sayfasından Paylaşılan Verileri Kullanabilir, Bilgi Alabilir Ve Evrakları Doldurarak Başvurularınızı Yapabilirsiniz.

Hangi Resmi Belgeler Gerekir

Belediyelere Dilekçe Verildikten Sonra Tamamlamanız Gereken Başka Belgeler De Vardır.
Bunları Sayacak Olursak;
Otoparkı Açacağınız Alanın Açık Adresi Ve Krokisini Yanınızda Bulundurmanız Gerekir.
Açacağınız Müessese İle İlgili Ruhsat, Sigorta Poliçeleri, Yapı Kullanma İzni, Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Kaydı Gibi Evraklarının Tamamlanmış Olması Gerekir.
Ayrıca Bu Alanda Başlatılacak Olan Herhangi Bir İnşaatın Bulunmasına Dair Bir Belgeyi De İstemektedirler.
Kiracı İseniz Buna Dair Kontrat, Kendi Yeriniz İse Tapu Belgesi Ve Vaziyet Planı Adı Verilen Giriş Ve Çıkış Noktalarının Belirtildiği Evraklara Sahip Olmanız Gereklidir.
İhtiyacınız Olan Evraklarla İlgili Detaylı Bilgileri İlgili Resmi Kurumlara Sorarak Öğrenebilirsiniz.

Otopark Açmanın Maliyet Hesabı
Otopark Açmak İçin Gereken Bütçeyi Belirleyen Faktörlerden Bahsetmiştik. Alanın Büyüklüğü, Şehir Konumu Ve Merkezi Alanda Olması Gibi Etkenlerle Maliyet Artmakta Veya Azalmaktadır.
Bu Alanlarda Karar Verdikten Otoparkınızın Sonra Açık Mı, Yoksa Kapalı Mı Olmasını İstediğinizi Değerlendirebilirsiniz.
Yine Maliyetini Değiştirecek Olan Bu Detaylara Değindikten Sonra, Bütçelerinizi Aşmayacak Miktarlara Göre Otopark Açma Şartlarınızı Oluşturabilirsiniz.

Etiketler:


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. MURAT BEY dedi ki:

    OTO YIKAMA VE KUAFÖR DÜKKANI AÇMAK İSTEYEN TÜM GİRİŞİMCİ ARKADAŞLARA UZMAN EKİBİMİZCE YARDIMCI OLUNACAKTIR.. TÜM TÜRKİYE GENELİ BAYİLİKLER VERİLECEKTİR..http://www.goldenwax.com.tr
    TEL : 02166410107

Bir Cevap Yazın