Bilgiustan.com Web Sitemize Hoşgeldiniz, 11 Temmuz 2020

Paris Opera Binası Hakkında Bilgi

Paris Opera Binası Hakkında Bilgi

Paris Opera Binası Hakkında Bilgi

Paris Opera Binası Çalışmalarına 1 Ağustos 1862 Yılında Başlandı. Paris Opera Binası 5 Ocak 1875 Yılında Açıldı. Yapılmasına III. Napolyon Karar Verir.

Paris Opera Binası Hakkında BilgiIII. Napolyon Eski Paris Operasına Gidişinde Suikast Girişiminde Bulunulur, Bunun Üzerine 3. Napolyon Paris Kentinin En Güzel Meydanlarından Birine Bir Opera Binası Yapmaya Karar Verir.

Fransa Ve Yabancı Ülkelerden 171 Proje Arasından Mimar Charles Garnier‘in Projesi Seçilir. 1 Ağustos 1862 Yılında Çalışmalarına Başlanan Opera Binasının Cephesi 15 Ağustos 1867 Yılında Tamamlanır. Paris Opera Binasının Tamamlanan Cephesinin Uzunluğu 172 Metre, Yüksekliği 79 Metre Ve Genişliği İse 101 Metredir.

Paris Operası Kapladığı Alan Bakımından Dünyanın En Büyük Opera Binalarından Biridir Ve 2.156 Kişi Kapasitelidir. Opera Binasının Yapımında 73 Heykeltıraş Ve 13 Ressam Çalışmıştır. Binanın Yapımında Dünyanın Çeşitli Yerlerinden Getirilen Granit, Mermer, Porfir Ve Benzeri Değerli Malzemeler Kullanılmıştır. Açılışı 5 Ocak 1875 Tarihinde Cumhurbaşkanı Mareşal Mac-Mahon Tarafından Yapılmıştır. Açılışında Fransa Ve Avrupa’nın En Seçkinleri Yer Almıştır. Günümüzde Dünyanın En Büyük Müzik Ustaları, Ünlü Müzisyenler, Dansörler Ve Şantörlerin Eserleri Sahnelenmektedir. Bu Muhteşem Eser 16 Ekim 1923 Yılında Fransız Tarihi Anıtlar Kategorisine Dahil Edilmiştir. Bu Tarihi Opera Binasına Metro İle Ulaşım İmkanı Bulunmaktadır.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın