Bilgiustan.com Web Sitemize Hoşgeldiniz, 20 Eylül 2020

Sedef Şahin Kimdir? Fiziksel Özellikleri

Sedef Şahin Kimdir? Fiziksel Özellikleri

Sedef Şahin Kimdir? Fiziksel Özellikleri

Sedef Şahin 14 Mayıs 1992 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Oyuncunun kendisinden 5 yaş büyük bir abisi vardır. Güzel oyuncunun Anne ve Babası çalışmak zorunda olduğu için abisi sebebiyle mutlu, eğlenceli ve maceralı bir çocukluk geçirmiştir. Genç ve güzel oyuncunun oyunculukta başarılı olmasının sebebi annesinin ona oyunculuk konusunda büyük destek vermesinden kaynaklanmaktadır.

Sedef Şahin Kimdir? Fiziksel ÖzellikleriOyuncu Pera Güzel Sanatlar Lisesinden birincilikle mezun olmuştur. Üniversite eğitimini ise İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarın Tiyatro bölümünü bitirmiştir. Oyuncu dokuz yaşındayken bir reklam filminde oynayarak bu sektöre adım atmıştır.

Oyuncu fanatik bir Beşiktaş taraftarı, aynı zaman da Beşiktaş’ı bir aşk olarak görmektedir. İngiltere de ise Chelsea takip etmektedir. Oyuncu ileride bir futbol programı sunmak istemektedir. Güzel oyuncunun örnek aldığı oyuncular Haluk Bilginer ve Sumru Yavrucuktur. Beğendiği oyuncu ise Natalie Portman’dır. Bu iki oyuncudan da çok şeyler öğrenmiştir. Oyuncu karakter olarak mükemmeliyetçi, asla politik olamayan bir karakterdir yani ne düşünüyorsa onu konuşmaktadır. Örneğin seviyorsa seviyordur, sevmiyorsa sevmiyordur, karşısındaki insanlara da bunu hissettirir.

Sedef Şahinin hobileri arasında yemek yapmak, örgü örmekte vardır. Güzel oyuncu günün 23.00/02.00 zaman aralığını sever, 5 çayını sevdiği arkadaşlarıyla geçirmek ister, yağmur yağmasına ise bayılır. Giyim tarzı olarak spor şık, yani jean, tshirt ve topuklu ayakkabı şıklığıdır. Alışverişte doyumsuz olduğu konu ayakkabı, çanta birde atkı ve şapka alma çılgınlığı vardır. Her tür müzik dinlemektedir. Mesela Yıldız Tilbe dinleyip arkasından da Melody Gardot dinleyebilmektedir.

Sedef Şahin dizi dünyası ile tanışması 2003 yılında Patron Kim adlı dizi ile olmuştur. 2004 yılında ise Avrupa Yakası isimli dizide konuk oyuncu olarak izleyici karşısına çıkmıştır. Güzel oyuncunun tanınması 2005 yılında Belalı Baldız adlı yapımda Yeşim karakteri ile olmuştur. 2007 tarihinde Sevgili Dünürüm adlı dizide Mine karakterini canlandırmıştır. 2010 senesinde usta tiyatrocu Yıldız Kenter’le Kraliçe Lear oyununda oynamıştır. 2011 yılında Adını Feriha Koydum isimli dizide Cansu karakterini oynadı. 2015 yılında Acil Aşk Aranıyor adlı dizide İpek karakterine hayat verdi. 2016 yılında TRT ekranlarının başarılı dizisi Diriliş Ertuğrul da Maria karakterini canlandırdı. Dizide Hanlı Pazarın sahibi Simon’ un kardeşi olan maria güzel bir kadın savaşçıdır. Ağabeyi Simon’un tüm ilişkilerini ve işlerini de bilmektedir. Ertuğrul beyin yiğit alpi turgut’a olan aşkı onu öldürmek için hazırladığı zehirli hançerin kendine saplanması ile acı çekerek can vermiştir.

Fiziksel Özellikleri:
Boyu: 1.64 cm
Kilo: 53 kg
Saç Rengi: Kızıl
Göz Rengi: Yeşil
Burcu: Boğa

Oynadığı Diziler:
2003 Patron Kim, Konuk Oyuncu ATV
2004 Avrupa Yakası, Konuk Oyuncu ATV
2005 Belalı Baldız, Yeşim Karakteri ATV
2007 Sevgili Dünürüm, Mine Karakteri Star TV
2011 Adını Feriha Koydum, Cansu Karakteri Show TV
2012 Emir’in Yolu, Cansu Karakteri Show TV
2015 Acil Aşk Aranıyor, İpek Karakteri Show TV
2016 Diriliş Ertuğrul, Maria Karakteri TRT1

Sinema Filmleri:
2014 Peri Masalı, Yıldız Karakteri Beyaz Perde

Oynadığı Tiyatro:
2010 Kraliçe Lear, Yıldız Kenter ile birlikte oynamıştır.

Kataloglar:
Lc Waikiki
Beymen

Sosyal Medya Hesapları:
Twitter: (@sedef_sahin)
İnstagram: (sedef_s)

Etiketler:


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın