Bilgiustan.com Web Sitemize Hoşgeldiniz, 20 Eylül 2020

Sermayesiz Para Kazanma Yöntemleri

Sermayesiz Para Kazanma Yöntemleri

Sermayesiz Para Kazanma Yöntemleri

Para Kazandıran Sermayesiz İşler
İş kurmak istiyorsunuz ve neredeyse hiç sermayeniz yok. Günümüzde iş kurmak isteyenlerin neredeyse tamamının en büyük dertlerinden birisi de sermaye bulamama konusudur. Sermayesiz yapılabilecek birçok iş mevcuttur. Ama bu demek değildir ki herkes bu işleri yaparak iş kurabilir veya zengin olabilir.
Maddi bir sermayeniz yoksa, bunun yerini 4 farklı şekilde doldurmanız gerekecektir. Sermayesiz bir işten para kazanmak için, hizmet satabilir, yeteneğinizi ürüne dönüştürerek bu ürünleri satabilir, bir firmanın bayiliğini alabilir veya maddi destek alabilecek bir fikir bulabilirsiniz.

Hizmet Satmak
Sermayesiz Para Kazanma YöntemleriHizmet satmak için sermayeniz olmasına gerek yok. Elbette eğer mümkünse küçük bir miktar sermayeniz varsa, iş kurma konusunda biraz daha hızlı ilerleyebilirsiniz. Yani sermayeniz arttıkça, kuracağınız iş daha hızlı ve kaliteli olarak ilerleyecektir.

Belli Bir Konuda Yetenekliyseniz
Bir konudaki yeteneğiniz, hizmet sektöründe sermayenin yerini büyük ölçüde doldurabilir. Yeteneğe göre bazı hizmetler; muhasebecilik, çağrı merkezi temsilciliği, eğitmenlik, koçluk, danışmanlık, aşçılık, editörlük, çevirmenlik, tamirci, izinli pazarlama, online hizmetler ve daha birçok iş. Bu işlerden para kazanabilir, hatta bu işleri doğru stratejilerle yaparsanız kendi işinizi ve şirketinizi bile kurabilirsiniz. Örneğin, izinli pazarlama ilginç bir iştir. İzinli pazarlama, adı üstünde bir firmadan izin alarak, o firmanın ürünlerini pazarlamaktır. Ürünlerini pazarlamak istediğiniz firma ile gidip konuşursunuz, ben sizin ürünlerinizin pazarlamasını yapacağım ve her satılan üründen komisyon alacağım dersiniz. Firma kabul ederse, artık para kazanmak için bir işiniz vardır. Bundan sonrası tamamen sizin yeteneklerinize bağlıdır.

Belli Bir Konuda Yeteneğiniz Yoksa
Belli bir konuda yeteneğiniz olmasa bile yine de hizmet satarak para kazanabilirsiniz. Yeteneğe ihtiyacı olmayan hizmetler, çocuk bakma, hayvan bakıcılığı, evin bir odasını kiraya verme, kişiye özel hizmet ve daha birçok iş. Aslına bakarsanız hizmet sektöründen herkes para kazanabilir. Birçok kurum vasıfsız eleman aramaktadır. İster bu kurumlarda çalışarak para kazanırsınız, isterseniz de iyi bir strateji ile küçük hizmetleri, büyük işlere çevirebilirsiniz.
Hizmet sektöründeki para kazanma ve yapılacak işin büyüklüğü tamamen sizin çabalarınıza ve farklı fikirlerinize göre değişir.

Yeteneği Ürüne Dönüştürmek
Yeteneklerinizi hizmet sektöründe değerlendirmenin yanında, bu yetenekleri bir ürüne dönüştürerek de para kazanabilirsiniz.

Sanal Ürünler
Yeteneklerinizi, teknolojiyi kullanarak sanal ürünlere dönüştürebilirsiniz. Yeteneklerinizi sanal ürünlere dönüştürebilmek için yapacağınız işlerden bazıları, yazarlık, tasarım, programcılık gibi işlerdir.

Fiziksel Ürünler
Yeteneklerinizi, fiziksel ürünlere de dönüştürebilirsiniz. Fiziksel ürünlere dönüşebilecek yetenekler, yemek yapma, takı ve ev dekorasyon ürünleri tasarımı, dikiş nakış ürünleri, ev yapımı gıdalar, el yapımı ürünler. Yeteneklerinizi kullanarak, yaptığınız bu fiziksel ürünleri online ve elden satarak para kazanabilirsiniz.

Bayilik
Bayi olmak, birçok işten daha rahat kurulabilecek bir iştir. İşin birçok stresini bayilik veren firma yüklenir. Tabi bu sizin biraz maddi gücünüze bağlı ne kadar maddi gücünüz varsa, bayilik veren firmalar o kadar çok iş ve stres yüklenirler. Size eğitim ve iş gücü desteği sağlayabilirler.

Sermayesiz Bayilik
Şu an sermayesiz olarak bayilik veren birçok firma vardır. Şu sıralar en gözde bayilik işi çiğ köfte bayiliğidir. Sermayesiz bayilik veren firmaların yaptıkları işler genelde belli bir dönemde çok popüler olurlar, ama uzun vadede çok az kişi bu işleri devam ettirebilir. Sermayesiz kurulduğundan, çok fazla riskiniz olmayacağını öngörebilirsiniz. Bu tür sermayesiz ve kısa sürede popüler olacak işleri bulup bunlarla alakalı bayilik alabilirsiniz.

Az Sermayeli Bayilik
Az bir sermaye ile kurulabilecek bayiliklerde vardır. Bunların tutma olasılığı ve kar marjı biraz daha yüksektir.

Maddi Destek Alabilecek Bir Fikir
Yeni Bir Fikir
Çok iyi bir fikriniz var ve sermayeniz yoksa, bu fikrinizi hayata geçirebilecek destekler ve sponsorlar bulmanız da mümkündür. Devletin ve özel kurumların bile bu konuda destekleri mevcuttur. Hatta, Türkiye ve dünyada melek yatırımcı denen, bu tür farklı fikirler için para harcayan insanlar vardır. Bu insanları küçük bir araştırma veya aracı olan kurumlar ile bulmanız mümkündür.

Zaten Var Olan Bir İş Fikri
Ayrıca çok farklı bir fikriniz olmasına bile gerek yok. Mevcut yapılan işler için de destekler, hibeler ve sponsorlar bulmak mümkündür. Devlet ve özel kurumlar bazı konularda teşvik için iş kuracak olanlara destek vermektedir. Bunları da değerlendirmek mümkündür.
Para kazanmak veya iş kurmak, bazen çok zor ve stresli olabiliyor. Sermayesiz yapılacak işler için özellikle fazladan emek, çaba ve özveri gereklidir. Çünkü elinizde yeteri kadar bir maddi güç yoksa, işin sermayesi bizzat kendiniz ve yetenekleriniz oluyor. Bazı işlerde çok çaba harcamanız ve stresle baş etmeniz gerekirken, bazı işler için ise yeteneklerinizin ön plana çıkması gerekiyor.

Etiketler:


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Bir Cevap Yazın