Bilgiustan.com Web Sitemize Hoşgeldiniz, 20 Eylül 2020

Seyyar Satıcılık İşinin Püf Noktaları

Seyyar Satıcılık İşinin Püf Noktaları

Seyyar Satıcılık İşinin Püf Noktaları

Seyyar Satıcılık, Herhangi Bir Mal Veya Hizmeti, Gezerek Satma İşlemine Denilmektedir. Bu Satışı Gerçekleştiren Kişilere İse Seyyar Satıcı Denmektedir. Seyyar Satıcılar Genellikle Yüksek Sesle Bağırarak Ürün Satarlar. Bu Noktada Seyyar Satıcı İle Sokak Satıcısı Birbirine Karıştırılmalıdır. Seyyar Satıcı, Ürününü Gezerek Satmakta Ancak Sokak Satıcısı İse Sürekli Belirli Bir Noktada Durarak Bu İşi Yapmaktadır.

Seyyar Satıcılık İşinin Püf NoktalarıSeyyar Satıcılık Yapılabilecek Ürün Fikirleri
Bu Alanda Ürün Çeşitliliği Son Derece Fazladır. Bu Noktada Dikkat Edilmesi Gereken Hangi Bölgede Seyyar Satıcılık Yapılacağına Karar Verilmeli Ve Buna Göre Bir Yol Haritası Belirlenmelidir.

Sokakta Satılacak Ürünlerin Başında Simit, Poğaça Gibi Atıştırmalık Ürünler Gelmektedir. Sabah Çok Erken Saatlerde Fırın Veya Pastanelerden Alınan Simit, Çatal, Açma Ve Poğaça Benzeri Yiyecekler Seyyar Bir Şekilde Satılmaktadır. En Fazla Satılan Seyyar Ürünler Arasında Bu Atıştırmalık Ürünler Yer Almaktadır.

Bu İş Kolunda Satışı Yapılabilecek Diğer Ürünler Arasında Meyve, Sebze Konusu Da Oldukça Önemlidir. Genellikle Üç Tekerlekli Seyyar Arabayla Satılan Meyve Ve Sebzeler, Öncelikle Erken Saatlerde Bulunduğunuz Yerdeki Halden Temin Edilir. Sonrasında Sokak Ve Caddelerde Motorlu Veya Seyyar Arabalarla Dolaşarak Ve Genellikle Bağırarak Satış Gerçekleştirilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sokakta Seyyar Olarak Satılacak Ürünler Arasında Kuruyemişler De Tercih Edilebilir. Özellikle Çay Bahçeleri, Deniz Kenarları Ve İnsanların Yoğun Olduğu Yerlerde Seyyar Bir Şekilde Gezerek Bu Kuruyemişlerinizi Rahatça Satılabilmektedir.

Sokak Satıcıları İçin Plastik Ev Gereçleri De Önemli Bir Yer Tutmaktadır. Uygun Fiyata Satıldığı İçin Bu Yol Genellikle Tercih Edilmektedir.

Seyyar Satıcılık Yapılabilecek Diğer Ürünler Arasında Kokoreç, Midye, Mısır, Kestane, Köfte Ekmek, Tost, Pilav Gibi Gıda Maddeleri De Yer Almaktadır. Bu Da Önemli Bir Alternatiftir Ancak Bu İşe Hakim Olmanız Gerekmektedir. Sokakta Seyyar Olarak Mevsime Göre Ürünler Satmak Kazancınızı Arttıracaktır. Özellikle Yağmurlu Havlarda Şemsiye, Yaz Aylarında Güneş Gözlüğü, Su, Dondurma Gibi Sezonluk Ürünler Satarak Seyyar Satıcılık İşinden İyi Kazançlar Elde Edilebilir.

Ayrıca Balon, Pamuk Şeker Ya Da Oyuncak Gibi Çocuklara Hitap Edilen Ürünler De Sokakta Satılabilmektedir.

Seyyar Satıcılık İçin Yasal Sorunlar

Seyyar Satıcılık Konusunda En Önemli Konu, Yasal Konudur. Birçok Yerel Belediye, Bulundukları Bölgede Seyyar Satıcılığı Yasaklamıştır. Yasak Olmayan Bölgeler İçin İse, Gerekli İzinlerin Alınması Ve Kontrollerin Yapılması Gerekmektedir.

Seyyar Satıcılığı Kokoreç, Midye, Köfte Gibi Ürünlerle Yapmak İçin İlgili Belediyeye Başvurmak Ve Gıda Maddelerini Kontrolden Geçirmek Gerekmektedir. Belediyelerin Bir Kısmı İse Hiçbir Şekilde Ruhsat Vermemektedir. Bunun Yanı Sıra Birçok Belediye, Örneğin Simit Gibi Ürünlerin Satışı İçin Ruhsat Konusunda Anlaştığı Kişilerin Sabit Olarak Belirlenen Bölgede Durmasını Şart Koşmaktadır. bilgiustan.com

Seyyar Satıcılık Konusunda Ruhsat Almayan Kişilerin, Belediyede Çalışan Zabıtalar Tarafından Tezgahlarına El Konulmakta Ve Tüm Ürünlerine De El Konulmaktadır. Bunun İçin Gezgin Olan Zabıtalar, Seyyar Satıcı Konusuna Dikkat Etmektedir. Birçok Esnaf, Kendi Bölgesinde Satış Yapmaya Başlayan Seyyar Satıcıları Şikayet Etmekte Ve Bu Kişilere Cezai Yaptırım Uygulanmaktadır.

Seyyar Satıcılık Konusunda Yasal Sorunlar Oldukça Fazladır. İzin Almadan Ya Da Yasak Bölgelerde Bu İşe Girişmeden Önce İyi Düşünmeniz Gerekmektedir. Aksi Halde Tüm Sermayeniz Bir Çırpıda Yok Olabilmektedir.

Seyyar Satıcılık İşine Nasıl Başlanır

Seyyar Satıcılık İle İlgili En Fazla Sorulan Sorulardan Biri, Bu İşe Nasıl Başlanacağı Sorusudur. Öncelikle Hakim Olduğunuz Sektöre Yönelmelisiniz. Yani, Gıda Maddeleri, Meyve-Sebze, Meşrubat, Oyuncak Gibi Alanlardan Size En Uygun Olanı Seçmelisiniz. Sonrasında Yasal Prosedürleri Yerine Getirebilmek İçin Ulunduğunuz Bölgedeki Belediyeye Başvuruda Bulunmalısınız. Yasal Sürecin Ardından Hangi Tip Ürünü Satmaya Karar Verdiyseniz Bunu Toptan Ve Az Maliyetle Edinebileceğiniz Yerleri Araştırmalısınız.

Bu İşe Başlamadan Önce Elbette Ki Bir Miktar Sermayeniz Olmalıdır. Seyyar Arabanın Satın Alınması, İlk Etapta Ürünlerin Satın Alınması İçin Sermaye Gereklidir. Tüm Yasal Sorunlar Aşıldıktan Ve Hangi Tip Ürün Satılacağına Karar Verildikten Sonra, Seyyar Satıcılık İşine Başlayabilir Ve Maddi Anlamda Kazanç Elde Edebilirsiniz.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın