Bilgiustan.com Web Sitemize Hoşgeldiniz, 03 Ağustos 2020

Tarım Turizmi Organik Çiftlik

Tarım Turizmi Organik Çiftlik

Tarım Turizmi Organik Çiftlik

İş Fikirleri Belki de Çoğu Zenginin Hayatını Kurtarmıştır. Çünkü Yazılan Yazılar Doğru Adımlar İle Uygulandığında Gerçekten İşe Yarıyor. Zaman Durmadan Akıp Giden Bir Şey Kimsenin Biraz Soluklanıp Dinlenmesine İzin Vermiyor. Eskiden Olsaydı İş Fikirleri Tarım Turizmi Tutar mıydı Bilmiyorum. Çünkü Herkesin Kendi Bahçesi Vardı Herkes Aynı İşle Meşguldü. Günümüzde İse Bu Durum Böyle Değil. İnsanlar Uzun Zaman Öncesinde Şehirlere Göç Ettiler Ve Çocuklarını Okutup Mühendis, Doktor, Avukat Yaptılar. Artık Kimse Bağ İle Bahçe İle Uğraşmıyor Ama Hala Ona Özenme Durumu Var. Hele Okumuş Bayanlar. Zaman Öyle Bir Şey ki Bundan 50 Yıl Önce Köylerde Hayat Kalmadı İş İçin Aş İçin Şehirlere Göçün Çağrılarına Uydu Herkes Şimdi Kimsenin Ne Köyü Var Ne Bağı Nede Bahçesi. Hal Bu Ya Hepimizin Bir Tarafı Köyü, Köy Ortamlarını Sever. Fakat Yaşadığımız Yerlerde Apartmanlar, Plazalar Dolu Bu Yüzden Hepimiz Bağ Bahçe İstiyoruz.

Tarım Turizmi Organik ÇiftlikBiraz Önce Bahsettiğim Gibi İnsanlar Böyle Durumları Merak Ediyorlar Ve Meyveleri Yemenin Dışında Yapılışını da Görmek İstiyorlar. Böyle Bir Durumda Bu Tarz İş Alanları Doğuyor Eğer Sizin de Çiftliğiniz Varsa Bu Tür Bir Yere Dönüştürebilirsiniz Bahçenizi.

Hayvanlarınızı Sergileyin
Yaptığım Araştırmalara Göre Yine Bu Bahsettiğim Kesim İnsanların Çiftliklerine Giderek Hayvanların Gösterilerine Şahit Olmak İstiyorlarmış. Eğer Sizin de Bahçenizde Bir Karabaş Varsa Ve Bunu Biraz Eğitebilirseniz Hayvanları Otlatırken Karabaşın Neler Yaptığını Onlara Sunarak Para Kazanabilirsiniz.

Atölye Kurun Ve Ders Verin
Tarımla Veya Hayvancılıkla Uğraştığınıza Göre Bitkilerle Yada Hayvanlarla İlgili Yeterli Bilgi Birikimine Sahipsinizdir. Bu Bilginizi Demin Bahsettiğim Şehirli Ve Meraklı İnsanlara Anlatabilir Ve Bu Bilgi Satışınızdan Para Kazanabilirsiniz.

İş Fikirleri Tarım Turizmi Denildiğinde Benim Aklıma Yapılacak Birçok İş Modeli Geliyor. Bunlardan Bir Tanesi Ve Bana Göre En Önemlisi Organik Çiftlik Gelin Biraz Organik Çiftlik Nedir Ne Değildir Beraber İrdeleyelim.

Organik Çiftlik

Ben Profesyonel Bir Yazarım Hemen Hemen Her Yazımda Teknolojinin Geliştiğinden Ve İşlerin Artık Eskisi Gibi Olmayacağından Bahsedip Duruyorum. Umarım Vermek İstediğim Mesajlar Yerine Ulaşıyordur. Yine Klasik Olarak Cümleme Başlıyayım. Teknoloji İlerliyor Yalnız Teknoloji İle Aynı Orantı Ve Hızla İlerleyen Bir Alan Var Oda Bilim. Bilimin İlerlemesi Beni Biraz Tedirgin Ediyor Aslına Bakarsanız. Organik Olmayan Meyveler, Sebzeler Üretiyorlar. Belki Ürettikleri Yiyeceklerin Ne Kadar Kötü Düzeyde Olduğunu Kendileri Bile Bilemiyordur. Bu Yüzden İnsanlar Eski Çağlara Dönmek İstiyor Ve Yana Döne Organik Besinler Arıyorlar. Siz De Organik Çiftliğinizi Kurabilir Ve Müşterilerinize Ürettiklerinizin Organik Olduğunu Kanıtlayabilirseniz Çok İyi İşler Yapabilirsiniz.

Organik Çiftlik Kurmak İsteyenlere
İş Fikirleri Tarım Turizmi Hakkında Yazdığım Makalenin Son Konusuna Açıklık Getirmek İstiyorum. Organik Çiftlik Kurmak İçin Birçok Alternatifiniz Var. Direk Gidip Hazır Bir Çiftliği Satın Alabilirsiniz. Hobi Bahçelerinden Satın Alabilir Yada Kiralayabilirsiniz. Bir Çiftçi İle Anlaşarak Arazi Kiralayabilirsiniz. Baktınız İşler Sizin Hayal Ettiğiniz Gibi Gitmiyor Tarlayı Sahibine Geri Vererek Şehir Hayatına Geri Dönebilirsiniz. Unutmamanız Gereken Bir Durum Var Tarım İnternette Oynadığınız Gibi Tek Tuş Kullanarak Ekip Biçe Bildiğiniz Bir Şey Değildir.

Etiketler:


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın