Bilgiustan.com Web Sitemize Hoşgeldiniz, 11 Temmuz 2020

TOBB ETÜ Üniversitesi Hakkında Bilgi

TOBB ETÜ Üniversitesi Hakkında Bilgi

TOBB ETÜ Üniversitesi Hakkında Bilgi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) adıyla 2003 yılında Ankara’da kurulmuş kar amacı gütmeyen nadir özel üniversitelerden birisidir. 2016 LYS’de %44 bursluluk oranı ile burs imkanları son derece yüksek olan üniversitelerden biridir. Ortak Eğitim ile dikkat çeken üniversite kurulduğundan bu yana büyük bir gelişim göstererek Türkiye’nin en girişimci ve yenilikçi üniversiteler listesinde ilk 10’da yer almaktadır.

Ortak Eğitim Nedir
TOBB ETÜ den mezun olan her öğrenci maaş alarak bir yıllık iş tecrübesi ile mezun olmaktadır. Her yıl 3’er aylık staj dönemleriyle öğrenciler mezun olmadan iş tecrübesi edinmeye başlar ve ilerde karşılaşacakları iş hayatına karşı tecrübeleri ile bir adım önde hayata atılmış olurlar.

Burs İmkanları Nelerdir
TOBB ETÜ Üniversitesi Hakkında BilgiTOBB ETÜ öğrencilerini burslu olarak alabileceği gibi burssuz olarak giriş yapan öğrencilere de burslarını 0’e kadar çıkarma imkanı sunar. Yeterli başarıyı gösteren öğrenciler bir sonraki yıl için ücret ödemezler ve başarılarının devamında bir sonraki yıl içinde aynı hakkı kazanabilirler. TOBB ETÜ de okula giriş yaptığınız bursunuz ders başarısızlığına göre kesilmez.

Yabancı Dil Eğitimi
Hazırlık eğitimini atlamak için TOEFL ITP den 500 puan isteyen TOBB ETÜ ‘de öğrencileri gerçekten zorlu bir hazırlık dönemi bekliyor. Okula yeni kayıt olan öğrenciler ilk olarak seviye tespit sınavına alınırlar. Bu sınavdan 65 üzeri alan öğrenciler TOEFL ITP sınavına girmeye hak kazanırlar. Hak kazandıkları bu sınavdan da 500 puan alan öğrenciler (İngiliz Dili ve Edebiyatı için alt sınır 550) bölümlerine geçmeye hak kazanırlar. Geçemeyen öğrenciler ise seviyelerine uygun kurlara yerleştirilir ve dil eğitimlerini almaya başlarlar. Hazırlık döneminin de rahat geçeceğini sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Her hafta verilen yoğun ödevler ve sınavlardan oluşan yoğun bir hazırlık temposu sizi beklemekte. Kanadalı ve Amerikalı Native-speakerlar ile de yabancı dil pratiğinizi geliştirme imkanı sunulmaktadır. Her şeye rağmen hazırlıkta karşılaşacağınız samimi öğretmenleri ve sıcak sınıf ortamını bölüm derslerinde arayacağınızı üzülerek belirtmek zorundayız.

TOBB ETÜ de Eğitim 3 Dönem
TOBB ETÜ de okumak isteyen bir öğrencinin gözden çıkaracağı ilk şey tatil olmalıdır. Çünkü okul 3 dönem. Yılda 11 ay devam eden okul, vize ve final haftaları ile de diğer üniversitelere göre farklılık göstermektedir. Öğrenciler itibar sahibi bir üniversiteden mezun olmak uğruna eğitimi tatile tercih etmektedir. Öğrencilerini direk iş dünyası içinde yetkin bireyler olmak için yetiştiren TOBB ETÜ, 3 dönem ile iş dünyasında alınamayan izinlere, çıkılamayan tatillere hazırlıyor öğrencilerini adeta.

Türkçe Bölümler Hazırlık Eğitiminden Muaf
2015 yılında yapılan yeni düzenlemeye göre bölümü 0 Türkçe olan bölümler için TOEFL verme zorunluluğu ortadan kalkmıştır. 2015 yılına kadar eğitim dili Türkçe olan bölüm öğrencileri hazırlık yılında TOEFL ITP’ den yeterli puan veremeseler bile bölümlerine geçip, mezun olana kadar ITP puanı getirme hakkına sahiplerdi. Yapılan düzenleme ile bu zorunlulukta ortadan kalktı. Artık 0 Türkçe bölümdeki öğrenciler için TOEFL zorunluluğu yok. Çip denilen çevrimiçi bir sistem ile eğitim dili 0 Türkçe olan öğrencilerin yabancı dil eğitimleri desteklenecektir. bilgiustan.com

TOBB ETÜ de 5 Yıldızlı Otel Konforunda Yurt İmkanı
Şehir dışından gelen öğrencilerin rahatça konaklayabileceği, okul kampüsü içinde yer alan öğrenci konukevi, aynı zamanda öğrencilerine bursları oranında destek sağlamaktadır. Her odada iki öğrenci imkanı ile adeta bir ev ortamı sunan yurt, Ankara’nın en iyi öğrenci yurdu. Bütün odalarda 24 saat sıcak su, özel banyo ve kişiye özel çalışma masası da mevcut.

Girişimciliğin Önde Gelen İsmi TOBB ETÜ
Bir fikrin mi var? Desteğin TOBB ETÜ’de. Parlak fikirlerin çoğu üniversitedeyken hayata geçmektedir. Tüm bölümlerdeki öğrencilere Liderlik ve Girişimcilik dersi veren TOBB ETÜ’de, yetkin girişimcilerin yetiştirilmesi için açılan gözde bölümlerden biride bulunmakta. Uluslararası Girişimcilik. Türkiye’de ilk kez TOBB ETÜ’de açılan bu bölüm aynı zamanda öğrencilerine Moskova Devlet Üniversite ile iş birliği içinde ortak eğitim sağlamaktadır. Bu bölümde okuyan öğrenciler 2. Sınıftan itibaren her yıl bir dönem, yani 3 ay, olmak üzere Rusya’da eğitim alırlar. Yatırama ihtiyaç duyan fikirleriniz için ise üniversitenin girişimcilik merkezi ‘GARAJ’ hizmetinizde. Başarılı bir iş fikrini 50.000Tl’ye kadar destekleyen TOBB, bir çok öğrencinin kendi şirketlerini kurabilmesi için de geniş olanaklar sunmaktadır.

Ulaşım İmkanları
TOBB ETÜ’de ulaşım çok kolay. Sabah ve akşam semt servisleri Ankara’nın hemen hemen her semtine hizmet vermekte ve saat başı Bahçeli, Kızılay gibi merkez yerlere de ulaşım imkanı sunulmaktadır. Servisler öğrenciler için tamamen ücretsiz olan hizmetlerden sadece biridir.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın