Bilgiustan.com Web Sitemize Hoşgeldiniz, 03 Temmuz 2020

Toptancılık Yapılabilecek Ürünler Nelerdir?

Toptancılık Yapılabilecek Ürünler Nelerdir?

Toptancılık Yapılabilecek Ürünler Nelerdir?

Toptancılık Nedir, Nasıl Yapılır. Toptancılık Yapılabilecek Ürünler Nelerdir, Toptancılık Yapma Maliyeti Nedir?

Toptancılık Nedir?
Malların Perakende Satışı Alanı Dışında Bir Satış Biçimidir. Toptan Satış Da Malları Daha Çok Perakende Satan Firmalara, İşletmelere Ya Da Kişilere Toplu Halde Verilmesidir. Toptancılıkta Malların Bu Şekilde Verilmesinin Dene İse Verilen Malların Tüketim Amacından Çok Üretme Amacı Güdülmektedir. Toptan Satış Genelde Fiyatlar Perakende Satış Fiyatından Oldukça Aşağıda Olup Ürün Miktarı Da Perakende Alımına Göre Oldukça Yukardadır. Ayrıca Toptancı Malları Büyük Miktarlarda Alır Ve Depolarda Uygun Koşullarda Stok Ederler Ve Perakende Satış Yapanlara Küçük Partiler Halinde Satarlar.
Toptancılık Yapılabilecek Ürünler Nelerdir?
Toptancılık Sadece Perakendeci İçin Önemli Gözükse De İçin Üretici Firma İçinde Oldukça Önemli Bir Fonksiyona Sahiptir. Bunun En Önemli Neden Üretici Firmanın Ürünlerini Alarak Bir Sirkülasyon Oluştururken Perakendeci Piyasasında Ürünün Tanıtımının Sağlanmasını Ve Yaygın Talep Görmesini De Sağlamaktadır.

Toptancılık Yapmak
Toptancılar Dağıtım Kanalı İçin Yardımcı Oldukları Ürünlerin Niteliklerine Gördükleri İşlevlerine Ve Sağladıkları Faydalara Göre Farklı Adlarla Anılabilmektedirler. Sayılabilecek Pek Çok Toptancılık Yapan Aracı Kurumu Olmasına Karşın Bunları Üç Ana Grupta Toplana Bilir. İlk Grupta Kendi Namına Ve Hesabına Dağıtım Yapan Toptancılar, İkinci Grupta İse Sözleşme Yapılarak Dağıtım Kanalından Kendilerinden Önce Gelenlerin Sağladığı Malları Dağıtan Acenteler, Üçüncü Grup İse Dağıtım Kanallarında Üreticilerin Kendilerinin Kurdukları Toptancı Aracılar, Satış Şube Ya Da Kendi Mağazaları Yer Almaktadır.

Kendi Namına Ve Hesabına Dağıtım Yapan Toptancılar; Tam Hizmet Ve Sınırlı Hizmet Toptancıları Olarak Kendi İçerisinde Farklılık Göstermektedir. Tam Hizmet Toptancılığı Oldukça Geniş Bir Ürün Yelpazesine Sahip Olmakla Beraber İlaç, Tekstil, Hırdavat Gibi Sektörlerdeki Toptancılar Örnek Gösterilebilir.

Sözleşme Yaparak Dağıtım Yapan Toptancılar Yani Acenteler; Acenteler, Dağıtım Kanalında En Sık Rastlanan Toptancılardandır. Acentelerin Çok Farklı Fonksiyonlarından Dolayı Çeşitlilik Gösterir. Acenteler Üretici İşletme Adına Ve Hesabına Hareket Ederler, Kendi Namına Ve Hesabına Sözleşme Ve Satış Yapma Hakkı Almış Acenteler, Sadece Satın Alma İle Uğraşan Acenteler Ya Da Sadece Aracılık Yapan Acenteler Gibi Üstlendikleri Fonksiyonlara Göre Mal Bulundurabilir, Finansal Risk Alabilirler.

Sponsorlu Bağlantılar

Satış Şube Ya Da Mağaza; Üretici Firmaya Bağlı Kalarak Üretici Firmanın Namına Ve Hesabına Bağlı Olarak Malları Depolama Satışını Yapma Ve Teslim Etme Gibi Hizmetleri Vermektedirler. Alıcı İlişkileri Merkezi İlişkide Olabileceğinden Çok Daha İyi Seviyededir. Bu Nedenle Tutundurma İşini Tam Olarak İfa Etmiş Olurlar. Alıcılara Satışta Kredili Satış Yapabilirler. Satış Mağazalarında İse Sadece Malların Depolanmadığı Aynı Zamanda Örneklerin Sergilendiği, Malların Teşhir Edildiği Ve İrtibata Geçilebilecek Büro Rolündedirler. Üretici Firmaya Bağlı Şekilde Faaliyet Göstererek Toptan Mal Satışı Da Bu Mağazalarda Yapabilmektedirler.

Toptancılık Yapılabilecek Ürünler Nelerdir?
Yeni Bir İşe Atılmak İstiyorsanız Ya Da İş Değişikliği Fikriniz Varsa Toptancılık Tercih Edilebilecek Ve İş Fikri Olarak Düşünülebilir. Ancak Bu İş İçin Belirli Bir Sermaye Birikimiz Olması Gerektiğini Bilmenizde Fayda Var. Ortalama Tabi Ki Yapacağınız Toptancılık İşine Göre De Değişiklik Gösterdiğinin Göz Önünde Bulundurarak 40 Bin TL İle 300 Bin TL Arasında Değişen Bir İş Fikridir. Bu Kadar Geniş Bir Aralıkta Bulunması İse İş Alanın Oldukça Geniş Olması. Bu İşi Yapmaya Karar Verdiğiniz Anda Hangi Alanda Ve Üzerine Toptancılık Yapmak İstediğinizi Belirlemelisiniz. Kuru Bakliyat, Şarküteri Ürünleri, Yumurta, Takı, Aksesuar, Altın, Hırdavat, Deniz Ürünleri, Kozmetik, Elektronik, Temizlik Malzemesi, Hediyelik Eşya, Boya, Kuaför Malzemesi, Nikâh Ve Bebek Şekeri Malzemeleri, Tekstil Gibi Birçok Alanda Toptancılık Yapabilirsiniz. Önemli Olan Sizin Hangi Alanda Ve Hangi Üründe Toptancılık Yapmak Ve Uzmanlaşmak İstediğiniz.

Düşük Sermaye İle Ben Toptancılık Yapmak İstiyorum Diyorsanız O Zaman Son Zamanlar Da Çok Rağbet Gören Yumurta Sektörü, Nikâh Ve Bebek Şekeri Malzemeleri Ve Nikâh Şekeri Yaparak Toptan Satmak Yine Bu Alanda Kullanılan Kokulu Taş Kokulu Sabun Yapmak İçin Kullanılan Malzemelerin Toptancılığı, Kozmetik Ürünlerin Toptancılığı, Bijuteri Toptancılığı Düşüne Bilirsiniz. Hem Düşük Sermayeli Hem De Sürekli Sirkülasyonu Olan Toptancılık İşlerindendir.

Toptan Satışta Müşteri Temini
İş Kurmak Kadar Önemli Olan Bir Diğer Olayda Potansiyel Müşteriyi Bulmaktadır. İş Alanını Belirledikten Sonra Bu İş İle İlgili Perakendecileri Ve Müşterileri Bulmak Fikir Alış Verişi Yapmak Ve Neden Sizden Alış Veriş Yapmaları Gerektiğini Sizin Avantajlarınızı Bilmeleri Gereklidir. Belirli Bir Müşteri Portföyü Oluşturduktan Sonra Fiyat Uygunluğu, Güvenilirlik Zamanında Teslim Gibi Ticarette Önemli Unları Da Ön Plana Çıkardığınızda Müşteriler Sizi Kendiliğinden Bulacaktır. Örneğin Nikâh Şekeri Malzemesi Satan Bir Toptancısınız Bunun İçin Şekerleme Üzerine Satış Yapan, Düğün Organizasyonu Yapan, Makrome Ürünleri Satan, Gelinlikçiler, Düğün Salonları Sizin Müşterileriniz Olabileceği Gibi Herhangi Bir Yerde Dükkân Ya Da Bürosu Olmayan Ancak Evde Bu İşi Yapan Kişilerde Potansiyel Müşterilerinizdir. Bunlar İçinde Online Satış Sistemini Kullanarak Sosyal Paylaşım Sitelerinden De Faydalanarak Yine Toptan Satış Sağlaya Bilirsiniz.

Etiketler:


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Onur AYDIN dedi ki:

    7 Ayrı Kategoride 6500 Çeşit Ürün İle Ücretsiz Dropshipping ve Xml Bayilik. Üstelik Hediye 1 Yıllık Mega Mağaza!..

    Bayimiz olun sizde kazanın…

    toptancinburada.com

Bir Cevap Yazın